وجود روحانیون برای نابودی برنامه‌های دشمنان اسلام لازم است

شیراز- معاون قضائی دادگستری فارس گفت: دشمن به دنبال ایجاد تزلزل در جامعه اسلامی است از این رو روحانیون در جامعه از بین برنده این نقشه دشمن اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالمهدی موسوی ظهر یکشنبه در همایش گام دوم تبلیغ بیان کرد: دشمن با برنامه ریزی به دنبال تزلزل در جامعه اسلامی بوده و برخی فکر می‌کنند که جامعه به سمت ابتذال حرکت می‌کنند اما در نقطه مقابل این تفکر، تفکر انقلابی است که اگر هر جا این تفکر تشریح گردد شاهد هستیم که جامعه به سمت معنویت حرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: اگر کلام اهل بیت، تفکر انقلابی و ویژگی‌های جامعه اسلامی برای عامه مردم تبیین گردد امید آفرینی در جامعه ایجاد خواهد شد.

معاون دادگستری فارس خاطرنشان کرد: یکی از بهترین اسوه‌هایی که در دین مبین اسلام وجود دارد حیات طیبه ائمه اطهار بوده است و برنامه ریزی های که امامان معصوم در زندگی داشته‌اند می‌تواند از نابودی جامعه جلوگیری کند.

موسوی ادامه داد: همان گونه که ائمه اطهار اشاره کرده‌اند جامعه اسلامی به مشکلات اجتماعی دچار خواهند شد و وجود طلاب و روحانیون نیز از این جهت لازم است که جامعه اسلامی را از مسیر مشکلات اجتماعی خارج کرده و در مسیر تعالی قرار دهد.

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمن در جهت مبارزه با اسلام نیز عنوان کرد: برخی با تبلیغ‌های سو بر علیه روحانیون و طلاب تنها از این جهت است که دشمنان نیز از تأثیر روحانیت در جامعه آگاه هستند و از این رو به دنبال تخریب چهره روحانیون اند.

او ادامه داد: اگر در تبیین معارف اسلامی توسط روحانیون کوتاهی صورت نمی‌گرفت جامعه دچار برخی از مشکلات نمی‌شد و وظیفه روحانیت در جامعه وظیفه‌ای بسیار سنگین است.

وی در خصوص مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس یادآور شد: مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس انسانی کارآمد است

او متذکر شد: یکی از ادیانی که دائه جهان شمول بودن دارد دین مبین اسلام است و برای تمامی ابعاد زندگی حیات بشری دارای برنامه ریزی است.

معاون قضائی دادگستری فارس بیان کرد: انتصاب نیروهای انقلابی در رأس قوه قضائیه باعث شد تا امید مردم نسبت به نظام مقدس اسلامی افزایش یابد و این در حالی است که به گفته رئیس قوه قضائیه هر جا فسادی وجود داشته باشد نیروهای قوه قضائیه به آن حوزه ورود می‌کند.

او ادامه داد: رها سازی فضای مجازی باعث شده تا معضلات اجتماعی در جامعه ایجاد شده و این در حالی است که باید متفکران جامعه اسلامی با تولید محتوا در فضای مجازی نیز نسبت به مقابله با فضا سازی مجازی به مقابله بپردازیم.

وی افزود: اکثر معضلات اجتماعی منبعی جز فضای مجازی ندارند و اگر این فضا بدون برنامه ریزی رها شود دشمن از طریق این فضا به دنبال تخریب بنیان خانواده است.

کد خبر 4954297

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =