مشکل خرمشهر نداشتن سند چشم‌انداز است

خرمشهر- فرماندار ویژه خرمشهر از نبود سند چشم‌انداز و نداشتن برنامه برای اداره امور شهری به عنوان کمبود اساسی و یک مشکل عمده در این شهرستان یاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری شامگاه شنبه در حاشیه جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خرمشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: داشتن یک سند چشم‌انداز پنج ساله یک ضرورت حتمی است اما مشکل این است که خرمشهر سند چشم‌انداز ندارد و جلسه امروز معطوف به داشتن چکیده‌ای از این سند چشم‌انداز بود.

وی افزود: اگر در طول یک سال و سال‌های آینده برنامه‌هایی در قالب برنامه و سند چشم‌انداز در خرمشهر وجود داشته باشد و کسی اختیار تغییر در آن سند را نداشته باشد، بسیاری از مشکلات در این شهرستان رفع می‌شود.

فرماندار خرمشهر ادامه داد: اگر نماینده مردم خرمشهر این سند چشم‌انداز را پیگیری کند و استاندار خوزستان و فرمانداری این شهرستان به طور طبیعی و روزانه پیگیری مشکلات شهرستان باشد به طور قطع پیگیری طرح‌های ملی مثل لایروبی اروند، توسعه نخیلات نتیجه بهتری خواهد گرفت.

حیدری در ادامه به بحث اعتبارات مطرح شده در این جلسه نیز اشاره کرد و گفت: از محل تملک دارایی‌ها، ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران و سه درصد نفت، ۶۵ میلیارد تومان یعنی معادل ۴۷ درصد از اعتبار مصوب شده که ۱۳۷ میلیارد تومان می‌شود، اعتبار به خرمشهر اختصاص داده شده است.

وی یادآور شد: تخصیص اعتبارات توسط ادارات کل استان و دستگاه‌های اجرایی حوزه مرکز استان جذب می‌شود و لازم است رؤسای ادارات شهرستان خرمشهر از طریق ادارات کل موضوع را پیگیری کنند و این بودجه شهرستان باید در قالب موافقت‌نامه‌ها به این شهر تخصیص داده شود.

فرماندار خرمشهر در رابطه با ظرفیت گردشگری خرمشهر و الزامات توسعه این ظرفیت ثروت آفرین نیز اظهار کرد: در اینکه شهرستان خرمشهر حداکثر ظرفیت‌های گردشگری را دارد تردیدی نیست اما صرف اینکه ظرفیت گردشگری وجود دارد کافی نیست بلکه باید هم‌زمان با ظرفیت طبیعی و گردشگری، ظرفیت ترانسفر، هتلداری، بازار و آنچه مربوط به صنعت گردشگری هست نیز وجود داشته باشد.

وی افزود: صنعت گردشگری یکی از پردرآمدترین صنایع دنیا است که از نفت هم برای دولت بیشتر درآمد دارد اما الزاماتی دارد که باید به آنها عمل کرد و در خرمشهر ظرفیت بکر طبیعی که می‌خواهیم بر اساس آن جذب سرمایه و تولید ثروت و کرد، کفایت نمی‌کند و لازم است به عنوان یک راهبرد اصلی صنعت گردشگری دریایی و گردشگری مذهبی، گردشگری و درمانی به صورت یک پکیج طراحی کرد و به تصویب هیئت‌وزیران برسد تا خرمشهر بتواند یک شهرستان گردشگری باشد.

کد خبر 4959949

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =