ممنوعیتی برای واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو وجود ندارد

لطیفی افزود: ممنوعیت واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو به گمرک اعلام نشده و آنچه امروز در کمیته مشترک بانک مرکزی و وزارت صمت اتفاق افتاد، منتفی بودن این ممنوعیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی، گفت: همانطور که اعلام شد از ابتدای سال ۹۹ تا ۱۵ تیرماه دومیلیون و ۴۰۴ هزار و۹۳۳ دستگاه تلفن همراه از گمرک ترخیص شده است.

وی افزود: ترخیص تلفن همراه در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و ۱۵ روزه تیرماه سال ۹۹ به ترتیب، ۲۸۵ هزار و ۳۴۰ دستگاه ،۶۰۹ هزار و۶۱۹ دستگاه ،۸۸۴ هزار و۹۵۷ دستگاه و ۶۲۵ هزار و ۱۷ دستگاه بوده است.

لطیفی در ادامه اظهار داشت: ترخیص تلفن همراه در مدت مشابه سال قبل، یعنی در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد و۱۵ روز از تیرماه ۹۸ نیز به ترتیب ۱۱۴ هزارو ۳۴۷ دستگاه، ۳۱۶ هزار و۴۲۹ دستگاه، ۲۶۴ هزار و ۳۱ دستگاه و ۱۶۹ هزار و۴۰۱ دستگاه بوده است که جمعاً ۸۶۴ هزار و۲۰۸ دستگاه را شامل می‌شد.

دبیرشورای اطلاع رسانی گمرک تصریح کرد: میزان رشد ترخیص تلفن همراه در بازه زمانی سه ماه و نیم ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ حدود۳برابر بوده است.

لطیفی افزود: ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو به گمرک اعلام نشده و آنچه امروز در کمیته مشترک بانک مرکزی و وزارت صمت اتفاق افتاد، منتفی بودن این ممنوعیت است.

سخنگوی گمرک در پایان گفت: در سال ۹۸ نیز میزان ترخیص تلفن همراه از گمرک نسبت به سال ۹۷ رشد چهار برابری را تجربه کرده بود و میزان واردات تلفن همراه از دومیلیون و ۶۳۵ هزار و ۷۶۰ دستگاه در سال ۹۷ به ۱۰ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۶۵ دستگاه در سال ۹۹ رسیده بود که رشدی ۳۰۱ درصدی است.

کد خبر 4968452

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha