دستگاه ها باید مصوبات را در راستای توسعه فارس اجرایی کنند

شیراز- استاندار فارس گفت: دستگاه های اجرایی تنها به دنبال جذب مصوبات شورای توسعه استان نباشند بلکه اجرایی شدن مصوبات در راستای توسعه فارس ملاک اقدامات باشد

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی عصر سه شنبه در شورای توسعه فارس بیان کرد: یکی از انتظاراتی که از دستگاه‌های اجرایی وجود دارد توجه به توسعه و استان در تمامی شاخص‌ها است از این رو دستگاه‌ها نباید تنها به توزیع اعتبارات و تغییر کاربری اکتفا کنند.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس یادآور شد: توسعه زمانی در یک فضای اقتصادی ایجاد می‌شود که مسائل راهبردی مدنظر دست اندرکاران باشد از این رو مسائل راهبردی می‌تواند تعیین کننده نقشه راه حرکت استان فارس به سمت توسعه باشد.

استاندار فارس اظهار کرد: یکی از اولویت‌هایی که در استان فارس مدنظر است و به عنوان اصلی ترین اولویت در استان فارس شناخته می‌شود موضوع تأمین آب است از این رو در این خصوص نیز دستگاه‌های متولی باید حداکثر توان خود را در راستای تأمین آب مورد نیاز مردم استان فارس به کار ببندند.

عنایت الله رحیمی عنوان کرد: پس از موضوع تأمین آب اختصاص پروژه‌های که دارای پیشرفت فیزیکی هستند به بخش خصوصی اولویت استان فارس بوده از این رو دستگاه‌های متولی اهتمام ویژه‌ای در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی داشته باشند.

وی به دستگاه‌های اجرایی متذکر شد: اعتبارات دستگاه‌های اجرایی شامل دو بخش اعتبارات استانی و اعتبارات ملی است نباید تمامی اهتمام دستگاه‌ها به جذب پروژه‌ها و اعتبارات استانی باشند و اعتبارات ملی مورد غفلت واقع شود.

استاندار فارس گفت: در راستای بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی استان فارس شاهد اهدای مشوق‌های متعدد برای پروژه‌های استان فارس هستیم و این اختیار به استانداران داده شده که برای اقتصادی‌تر کردن پروژه‌ها نسبت به اختصاص مشوق اقدام کنند.

رحیمی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا در سطح جامعه اتاق اصناف، سازمان صنعت معدن و تجارت و اداری کار، تعاون و رفاه اجتماعی بایستی نسبت به ایجاد مشوق در راستای جذب ۲,۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته به استان فارس از طریق بنگاه‌های اقتصادی اقدام کنند.

کد خبر 4979887

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =