١۶٠٠ کانون فرهنگی و ٩٠٠ انجمن علمی در دانشگاه پیام نور فعال است

گناوه - معاون اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور گفت: هزار و ۶٠٠ کانون فرهنگی و ٩٠٠ انجمن علمی در دانشگاه پیام نور فعال شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست فعالان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه به مناسبت ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی با حضور مسئولان، انجمن‌های علمی، کانون‌ها و بسیج دانشجویی این دانشگاه و مسئولان فرهنگی مراکز استان بوشهر به صورت مجازی برگزار شد.

معاون اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور عصر چهارشنبه در این نشست اظهار داشت: اهمیت تشکل‌های دانشجویی و اقدامات لازم جهت استمرار فعالیت‌های دانشجویی بارها مورد تاکید و تأیید مقام معظم رهبری قرار گرفته و دانشگاه پیام نور همه اهتمام خود را بر تحقق این فرامین به کار گرفته است.

دکتر مصطفی باغدار نیا افزود: اهداف و حرکت‌های انفرادی دانشجویی در حوزه هدایت اجتماعی نقش چندان چشمگیری ایفا نمی‌کند ولی با تشکیل گروه و جمع تأثیرات خوبی در حوزه نوع نگرش و تفکر و یا کارهای اجرایی و عملیاتی شاهد هستیم و انتظار می‌رود که حداقل کار با توسعه این تشکلهای دانشجویی صورت گیرد.

معاون اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور گفت: دانشگاه پیام نور توانسته بیش از یک هزار ۶۰۰ کانون فرهنگی، هنری اجتماعی را در ۵۰۰ مرکز واحد این دانشگاه فعال کند و بیش از ۹۰۰ انجمن علمی فعال در سطح کشور دارد.

وی بیان کرد: همچنین ۳۰۰ نشریه فعال جز شناسنامه دانشگاه پیام نور در وزارت علوم و مجموعه‌های کشوری ثبت شده است.

وی ادامه داد: از مسائلی که امروز جامعه دانشگاهی دنبال می‌کند حضور فعال دانشجویان بیش از پیش در صحنه‌های اجتماعی است.

باغدار نیا یادآور شد: کانون‌های هلال احمر دانشجویی به ویژه دانشگاه پیام نور، که افتخار داشتن بیش از ۲۵۰ کانون هلال احمر فعال را دارد، در این ایام در حوادث مختلف سیل و زلزله و یا بیماری کرونا بسیار خوب درخشیدند و کارنامه درخشانی با خدمات خوب برجا گذاشتند همچنین بسیج دانشجویی دانشگاه پیشرو و بسیار فعال و همیشه در صحنه هستند و حرکت‌های خوب در حوزه تشکل‌های دانشجویی را می‌توان دید.

وی ادامه داد: نیاز امروز جامعه ما حرکت به سمت کارآفرینی است و انتظار می‌رود که در زمینه رونق تولید و بخش اقتصاد مقاومتی بیش از پیش فعال باشیم و تمام تلاش خود را برای تحویل دانشجویان با مهارت به جامعه به کار بریم که این مهم با همکاری همه بخصوص دانشجویان و حرکت به سمت این هدف ممکن می‌شود.

معاون اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور گفت: دانشگاه پیام نور در شرایط کنونی که بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی تحت تأثیر شرایط روز و بیماری کرونا قرار دارد توانسته ۱۲ جشنواره را کلید بزند و تلاش شده که این جشنواره‌ها به بهترین نحو اطلاع رسانی شود که مورد استقبال دانشجویان نیز قرار رفته‌اند.

وی اضافه کرد: ۳ جشنواره از این جشنواره‌ها به صورت ملی است و همه دانشجویان سراسر کشور می‌توانند شرکت کنند و جشنواره‌های در حوزه خبر و رسانه، خاطره نویسی و خاطره گویی در حوزه کرونا، کارآفرینی، قرآن و عترت از این جشنواره‌ها بوده است.

باغدار نیا بیان کرد: همه ساله ۳ جشنواره دانشجویی در سطح کشوری برگزار می‌شد که برگزیدگان آن در بخش ملی معرفی می‌شوند که این جشنواره‌ها شامل جشنواره «حرکت» مختص انجمن‌های علمی دانشجویی، جشنواره «رویش» که مربوط به کانون‌های فرهنگی هنری و جشنواره نشریات دانشجویی هستند که دانشجویان دانشگاه پیام نور عمیق و آگاهانه در این جشنواره‌ها حضور یافته‌اند و باعث شده بتوانند افتخاراتی خوبی را کسب کنند.

وی تصریح کرد: دو جشنواره جشنواره راهیان نور و راهیان سلامت که به میزبانی استان خوزستان برگزار می‌شود که در حاضر خیلی پررنگ است و در این جشنواره از ۱۰ بسیج دانشجویی موفق و توانمند که به صورت پررنگ در حوزه مقابله با شیوع کرونا فعالیت‌های خاصی در این مورد داشته‌اند بر اساس آیتم‌های در نظر گرفته شده تجلیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: جشنواره هلال احمر نیز یکی دیگر از این جشنواره‌ها است که در آن از بین تمام کانون‌های هلال احمر که در این ایام فعالیت‌های خوبی داشته‌اند بر اساس آیتم‌های در نظر گرفته شده داوری خواهد شد و کانون‌های هلال احمر موفق تجلیل خواهند شد.

مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور استان بوشهر در این نشست اظهار داشت: تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی فرصت بسیار مناسبی برای بروز استعدادها و توانایی‌ها است که دانشجویان در دوران تحصیل می‌توانند از این فرصت برای بروز استعدادهای خود استفاده کنند.

عباس خرم آبادی افزود: تشکل‌ها و انجمن‌ها و کانون‌های دانشگاه پیام نور استان بوشهر و مجموعه مراکز شهرستان‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف مشارکت بسیار خوب و موفقی دارند.

وی با اشاره به فعالیت کانون کارآفرینی این دانشگاه گفت: کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور استان از کانون‌های بسیار نمونه در برگزاری کلاس‌های مختلف است بخصوص کلاس‌های آموزشی در زمینه بورس و اقتصاد مقاومتی ویژه دانشجویان برگزار کرده که با استقبال دانشجویان روبرو شده است.

وی با ارائه گزارش مختصر از فعالیت انجمن‌ها و کانون‌های دانشگاه پیام نور استان بوشهر اضافه کرد: در زمینه مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور استان فعالیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف دارند.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود که دانشجویان باز هم در جشنواره‌های مختلف به ویژه جشنواره رویش و حرکت مشارکت فعالانه داشته باشند.

مسئول فرهنگی دانشگاه پیام نور گناوه در ابتدای این نشست اظهار داشت: از ابتدای شکل گیری دانشگاه در کشور، این مکان محل تضارب آرا، مشارکت، همکاری و همفکری تشکلهای دانشجویی بوده است.

ضرغام خرمی افزود: دانشجویان هیچگاه نسبت به مسائل مهم جامعه بی تفاوت نبوده و در صحنه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حضور فعال داشته‌اند.

وی گفت: وقتی سخن از مسئولیت اجتماعی دانشگاه به میان می‌آید نمی‌توان از نقش ارزشمند مجموعه‌های دانشجویی چشم پوشی کرد.

خرمی یادآور شد: روز ۲۲ مرداد ماه در تقویم کشورمان به نام روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده است و لذا بهانه‌ای شد تا در این روز با مشارکت فعالان انجمن‌های علمی، کانون‌ها و بسیج دانشجویی و با حضور جناب آقای دکتر باغدار نیا معاون محترم اداره کل فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور به صورت مجازی نشستی را برگزار کنیم و امیدواریم خروجی نشست گامی برای آشنایی و پویایی بیشتر تشکل‌های دانشجویی باشد.

در پایان این نشست فعالان تشکلهای دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه نقطه نظرات و مشکلات خود را بیان کردند.

کد خبر 4997494

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =