شمار مدارک علمی پایگاه «گنج» از یک میلیون و ۲۵۰ هزار گذشت

پیشینه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) در دسترس کاربران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، تا پایان سال گذشته، پیشینه بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) قرار گرفت.

بر پایه گزارش عملکرد ۱۳۹۸ ایرانداک، بیش از ۵۸۷ هزار پایان‌نامه و رساله دانش‌آموختگان درون کشور، بیش از ۱۶ هزار پایان‌نامه و رساله دانش‌آموختگان ایرانی بیرون از کشور و نزدیک به ۲۵۰ هزار پیشنهاده در پایگاه گنج قرار گرفته است.

همچنین در سال ۱۳۹۸، روزانه ۱۶۶ پارسا، ۱۱۶ پیشنهاده و دو پارسای خارج از کشور با همکاری ۴۵۲ موسسه آموزش‌عالی در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده بارگزاری شده است.

۸ کتاب، ۶۰ مقاله نشریه، ۹ مقاله در همایش ملی، و ۹ مقاله در همایش جهانی در سال گذشته منتشر شده و ۹ طرح پژوهشی تقاضامحور و ۱۷ طرح پژوهشی سازمانی پایان یافته است.

سال گذشته، ۱۲۵ دوره آموزشی برای یک هزار و ۲۰۷ نفر دانش‌پذیر در ایرانداک برگزار شده است.

گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به ۵ ماموریت بنیادین ایرانداک، پژوهش، مدیریت اطلاعات علم و فناوری، آموزش، همکاری و هماهنگی و پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری پرداخته است که متن کامل و داده‌نمای این گزارش در نشانی irandoc.ac.ir/about/report در دسترس است.

کد خبر 5025431

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =