مهلت پرداخت آورده طرح ملی مسکن تا پایان مهر تمدید شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن می توانند تا پایان مهرماه آورده های خود را واریز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی برای احداث مسکن کارکنان وزارت جهاد گفت: نخستین همکاری ما با وزارت جهاد کشاورزی در راستای توسعه ساخت طرح ملی مسکن واگذاری حداکثری اراضی در اختیار این وزارتخانه به راه و شهرسازی بود. امیدواریم این روند تسریع شده و اراضی بیشتری برای ساخت مسکن در اختیار داشته باشیم.

وی این تفاهم نامه را در راستای اجرای ماده ۶ قانون ساماندهی و تولید مسکن عنوان و اظهار کرد: همه دستگاهها موظف به واگذاری اراضی مازاد خود به وزارت جهاد کشاورزی هستند. همچنین آئین نامه اجرایی ماده ۶ قانون ساماندهی را اخیراً در هیئت دولت اصلاح کردیم که بر اساس آن هر دستگاهی اراضی مازاد خود را برای ساخت مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد تا ۵۰ درصد این اراضی به همان دستگاه واگذار می‌شود ولی این به این معنی نیست که اگر دستگاهی تعداد کارکنانش بیش از ۵۰ درصد باشد آنها را تحت پوشش قرار ندهیم.

وزیر راه و شهرسازی تفاهم نامه امروز با وزارت جهاد کشاورزی را به ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طی سه سال به کارکنان جهاد کشاورزی اعلام کرد.

وی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط در این طرح شناخته شده اند. تاکنون ۱۴۰ هزار نفر پرونده تشکیل داده و ۱۰۰ هزار نفر آنها در بانکهای عامل حساب افتتاح کرده اند. ۷۰ هزار نفر نیز تاکنون آورده خود را واریز کرده اند.

وزیر راه گفت: باید تکمیل وجه متقاضیان در این طرح سرعت بیشتری بگیرد. نسبت واریزی به عملیات اجرایی ۳ واحد به یک واحد است. به این معنی که مردم معادل یک واحد پولی واریز کرده اند در حالی که ۳ واحد در حال ساخت است.

اسلامی افزود: ۱۶۰ هزار نفر عقب ماندگی داریم که باید مردم واریز این وجوه را تسریع کنند تا طرح اقدام ملی در زمان بندی مشخص پیگیری شود.

اسلامی تاکید کرد: مردم حداکثر تا پایان مهرماه فرصت تکمیل وجه دارند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تا کنون ۱۳۸ هزار مستاجر در تسهیلات ودیعه مسکن تشکیل پرونده داده اند؛ ۴۰ هزار نفر تا کنون وام گرفته اند ولی به طور کلی قرار است به ۶۰۰ هزار نفر این تسهیلات پرداخت شود.

کد خبر 5039071

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =