تنها  ۱۵ درصد تعهدات اشتغال اردستان در سال جاری اجرایی شده است

اردستان-معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری اردستان گفت: با توجه به گذشت نیمی از سال فقط بیش از ۱۵ درصد تعهد اشتغال در اردستان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی کیانی عصر یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردستان اظهار داشت: موضوع اشتغال چند سالی است توسط کارگروه اشتغال استان به شکل سهمیه در اختیار شهرستانها قرار گرفته می‌شود.

وی افزود: شهرستان اردستان در سالهای گذشته در ثبت سهمیه اشتغال در سامانه، از شهرستانهای برتر استان اصفهان بوده که باید این رتبه در پایان سال برای شهرستان اردستان تکرار شود و بر این اساس دستگاه‌های متولی باید نسبت به تعهد سهمیه خود اقدام کنند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری اردستان گفت: در سال ۹۹ توسط کارگروه اشتغال استان برای اردستات یک هزار و ۲۸۸ نفر سهمیه اشتغال در نظر گرفته شده که باید دستگاه‌های اجرایی شهرستان طبق سهمیه ای که به آنها ابلاغ شده آن را در سامانه اشتغال شهرستان ثبت کنند.

وی ابراز داشت: سهمیه‌های در نظر گرفته شده برای دستگاه‌های اجرایی نسبت به ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده که با توجه به گذشت نیمی از سال فقط بیش از ۱۵ درصد این تعهد برآورد شده که آمار خوبی برای شهرستان اردستان نیست.

کیانی بیان داشت: هر فردی که در هفته فقط یکساعت مشغول کار باشد برای آن اشتغال محسوب می‌شود و به عنوان فرد بیکار مطلق در نظر گرفته نمی‌شود.

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری اردستان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی با توجه به اینکه رصد اشتغال توسط فرمانداری پیگیری می‌شود و در امتیاز بندی ادارات از سوی فرمانداری مد نظر است دقت کنند که تا پایان سال سهمیه و تعهد خود را انجام دهند.

کد خبر 5050720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =