گفتمان سازی رفاه اجتماعی از وظایف مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفتمان سازی در زمینه رفاه و تأمین اجتماعی را از اولویت‌های مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در جلسه‌ای با رئیس و مدیران مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی که همزمان با هفته پژوهش برگزار شد، اظهار داشت: خدمات سازمان تأمین اجتماعی بر زندگی مردم اثرگذار است و با عملکرد صحیح سازمان دغدغه مردم برطرف می‌شود و اطمینان خاطر مردم را شاهد خواهیم بود.

وی اداره سازمان تأمین اجتماعی بر اساس اصول بیمه‌ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: تأمین اجتماعی دو وظیفه اصلی دارد. اول اینکه به عنوان یک صندوق بازنشستگی، پایداری و مکفی بودن مستمری بازنشستگی را تضمین کنیم و دوم اینکه خدمات درمانی مورد نیاز را برای جامعه تحت پوشش به شکل مناسبی فراهم کنیم.

سالاری ادامه داد: برای ارتقا این دو وظیفه مهم گام‌های مؤثری برداشته‌ایم اما قطعاً تا رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند تلاش بیشتری هستیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای برنامه‌های مختلف برای ارتقا خدمات و بهبود شرایط این سازمان خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات و بهبود شرایط سازمان اولویت بندی داریم و رفع مشکلات دارای اولویت را بیشتر مورد توجه داریم.

سالاری سیاستهای کلی تأمین اجتماعی که در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد را موضوعی بسیار مهمی ارزیابی کرد و گفت: سند نظام متمرکز تأمین اجتماعی نیز برای کشور اهمیت زیادی دارد و باید در تهیه این اسناد نقش فعال داشته باشیم.

وی ادامه داد: قانون برنامه هفتم که سال آینده در دستور کار دولت و مجلس خواهد بود و همچنین قانون بودجه سال آینده که در حال بررسی در مجلس است، همه اینها دارای اهمیت هستند و مجموعه سازمان باید به صورت هماهنگ برای توجه به اولویت‌ها و نیازهای سازمان در زمینه ارتقا خدمات فعالیت کنند.

سالاری خواستار تهیه آئین نامه پژوهش توسط مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی شد و افزود: مؤسسه عالی پژوهش این آئین نامه را به نحوی تهیه کند که از ظرفیت‌های سازمان تأمین اجتماعی به بهترین نحو برای پیشبرد اهداف پژوهشی استفاده شود و همچنین اثرات پژوهش‌های انجام شده نیز به نحو مناسب ارزیابی شود.

وی در پایان خواستار توجه ویژه به منافع و مصالح جامعه کارگری در فعالیت‌های مؤسسه عالی پژوهش شد و گفت: مؤسسه عالی پژوهش با منابع کارگران اداره می‌شود و هر کاری که در این مؤسسه انجام می‌شود باید در بلند مدت و یا کوتاه مدت نفعی برای جامعه کارگری داشته باشد.

کد خبر 5098326

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha