نتایج آزمون اصلح اعلام شد/مهلت دو روزه برای ثبت اعتراض

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح از اعلام نتایج آزمون مهارت آموزان ورودی ۹۸ و افراد باقی مانده از سال‌های قبل خبر داد و گفت: مهارت آموزان از نتایج آزمون مطلع و برای ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کچوئیان مجموع شرکت کنندگان آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال ۹۸ و افراد باقی‌مانده از سال‌های قبل را ۱۰ هزار و ۸۰۱ نفر مهارت آموز اعلام و تصریح کرد: از این تعداد شرکت کننده تاکنون بیش از ۸۵ درصد موفق به کسب گواهی صلاحیت‌های حرفه معلمی شدند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، درصد بالای موفقیت مهارت آموزان در آزمون برگزار شده را احتساب ۶۵ درصد نمره بخش‌های سه مؤلفه فرهنگی، تدریس عملی و بخش کتبی ذکر کرد.

کچوئیان، با اشاره به موفق نبودن حدود ۱۵ درصد از مهارت آموزان برای کسب گواهی صلاحیت‌های حرفه معلمی، حداکثر بازه زمانی پیش بینی شده برای برگزاری آزمون جبرانی اصلح را ۳ ماه آینده اعلام کرد.

این مقام مسئول، ۷۱۸ نفر از مهارت آموزان را فاقد دریافت حد نصاب نمره لازم در مؤلفه تدریس عملی و یک هزار و ۱۷۸ نفر مهارت آموز دیگر را هم نسبت به کسب حد نصاب نمره مؤلفه فرهنگی ناموفق خواند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر پایش و رصد صلاحیت حرفه ای افراد برای ورود به دستگاه آموزش و پرورش افزود: سنجش و اندازه گیری دانش، مهارت و نگرش افراد برای ورود به سیستم آموزش و پرورش کشور را لازم و ضروری خواند و تاکید کرد: تمامی حقوق مربوط به مهارت آموزان در جریان برگزاری این آزمون اعمال و اقدام لازم به عمل آمد.

استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد: در راستای جبران نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش وفق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ التحصیلان علاقمند به حرفه معلمی از سایر دانشگاه‌های کشور پس از گذر از مراحل آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش با ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره‌های مهارت آموزی می‌توانند وارد این حرفه شوند.

کچوئیان، ادامه داد: پس از پایان دوره‌های مهارت آموزی و گذر از آزمون اصلح، مهارت آموزان با دریافت گواهینامه صلاحیت‌های حرفه ای می‌توانند به افتخار معلمی نائل آیند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع تصریح کرد: مهارت آموزان شرکت کننده در این آزمون می‌توانند از ساعت ۱۵ امروز شنبه ۲۹ آذر با ورود به سامانه هدف به نشانی hadaf.cfu.ac.ir از نتایج آزمون مطلع شوند.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در خصوص امکان اعتراض برخی از مهارت آموزان نسبت به نتایج اعلام شده اظهار داشت: فقط آن دسته از مهارت آموزانی که حد نصاب نمره را کسب نکرده اند می‌توانند از فردا ۳۰ آذر ماه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه اول دی ماه به مدت ۲ روز با ورود به سامانه هدف نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان مسئولیت پیگیری این امر را از وظایف اصلی مهارت آموز برشمرد و تاکید کرد: مرکز سنجش این دانشگاه پاسخگوی اعتراض‌های خارج از زمان مقرر نخواهد بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: نتایج اعلام شده آزمون اصلح، ملاک عمل مسئولان ذی ربط به منظور تمدید پیمان نامه و شروع فرآیند استخدام و تسریع و تسهیل صدور احکام افراد شرکت کننده در آزمون توسط وزارت آموزش و پرورش است.

نتایج رسیدگی به اعتراض مهارت آموزان روز یک شنبه هفتم دی ماه سال جاری از طریق سامانه هدف اعلام خواهد شد.

کد خبر 5099788

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =