قرارگاه رسانه‌ای مصرف بهینه انرژی در استان سمنان ایجاد شود

سمنان- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان با تأکید بر لزوم ایجاد قرارگاه رسانه‌ای مصرف بهینه انرژی در استان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی مصرف سوخت را مدیریت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه منصوری بعدازظهر دوشنبه در جلسه بهینه‌سازی مصرف انرژی به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه استفاده از ظرفیت رسانه‌ای استان و تشکیل قرارگاه رسانه‌ای مصرف بهینه انرژی باهدف فرهنگ‌سازی مصرف درست انرژی، مورد تأکید است، اظهار داشت: محدودیت منابع و محدودیت در بهره‌برداری و محدودیت فعالیت‌های اقتصادی، لزوم صرفه‌جویی در مصرف منابع را صدچندان می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت مصرف بهینه سوخت در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت بیماری کرونا و شرایط جسمی و روحی خاص مردم در این برهه زمانی و خطر آسیب‌پذیری اقشار مختلف باید بحث کنترل مصرف در اولویت قرارگرفته و بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان با اشاره به الزام استفاده از دماسنج برای کنترل دمای محیط و هوشمندسازی کنتورها و عایق‌بندی دستگاه‌های گرمایشی در دستگاه‌های اجرایی استان بیان کرد: با توجه به چندوجهی بودن مصرف انرژی در کشور لازم است تا ضمن فرهنگ‌سازی درست در مقوله مصرف بهینه، بر لزوم صرفه‌جویی و پرهیز از سوءمصرف انرژی تأکید شود.

منصوری با تأکید بر اینکه مدیریت مصرف بهینه‌ی انرژی و رصد فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در این زمینه، لازم است، گفت: با تشکیل کمیته‌ای تخصصی در سطح استان و نظیر این کمیته در فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، این مهم به‌صورت مداوم کنترل خواهد شد.

کد خبر 5107029

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha