مداح به عنوان یک رسانه اثرگذار باید خود را تجهیز کند

اراک- فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: مداح به عنوان یک رسانه اثرگذار باید خود را در برابر توطئه‌های دشمنان تجهیز کند و مبلغ سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن کریمی در دیدار با رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: امروز جایگاه هیئت‌های مذهبی در ایران اسلامی جایگاهی ارزشمند است چرا که هیئت‌ها با رویکرد مردمی به شکل مویرگی در کشور فعالیت دارند که به برکت انقلاب اسلامی خوشبختانه در همه نقاط کشور شاهد نقش آفرینی هیئت‌ها هستیم و این میزان ارادت ملت ایران به اهل بیت (ع) را می‌رساند.

وی ادامه داد: وجود روحیه حسینی (ع) و فاطمی (س) در ملت ایران همواره موجب شده این ملت در مقاطع حساس حماسه ساز باشند و بسیاری از تهدیدات را به یک فرصت تبدیل کند و امروز به برکت انقلاب اسلامی، ایران به قرارگاه امام حسین (ع) تبدیل شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در کنار اینکه امروز جایگاه هیئت و مداحی در کشور یک جایگاه با اهمیت محسوب می‌شود اما این قشر رسالت سنگینی برعهده دارند چون با توجه به مردمی بودن هیئت‌ها دشمن همواره در پی تخریب و حمله به این جایگاه است.

کریمی اظهار کرد: یکی از ابعادی که امروز جامعه مداحان باید به آن بپردازد توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی است چراکه تمرکز دشمنان بر روی این مسئله است و باید برنامه ریزی جامعی در این راستا صورت پذیرد و یک مداح به عنوان یک رسانه اثرگذار باید خود را در برابر توطئه‌های دشمنان تجهیز کند.

وی افزود: توجه به ضرورت و اهمیت تحقق بیانیه گام دوم با تبیین و عملیاتی کردن آن باید در دستور کار بسیج مداحان قرار گیرد و این یک رسالت مهم است که باید به آن توجه شود.

کریمی تصرح کرد: خوشبختانه در طی این سال‌ها با انتصابی که در بسیج مداحان استان مرکزی انجام شده و فردی از جنس جامعه مداحان در این سازمان مشغول به فعالیت شده شاهد یک تحول جدی در این جامعه اثرگذار هستیم و شاهد انجام اقدامات قابل توجهی هستیم که کاملاً قابل تقدیر است. امروز شاهد انسجام و وحدت قابل توجهی در جامعه مداحان استان مرکزی هستیم و بسیج مداحان استان مرکزی جمع بیشماری از مداحان از جمله پیشکسوتان، جوانان و نخبگان را در دایره بسیج گردهم آورده که قابل تقدیر است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به برگزاری کنگره ملی نقش امام خیمنی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: خوشبختانه این کنگره از جهات مختلف رتبه برتر در کشور را کسب کرد و مهمترین ویژگی کنگره شهدای استان مرکزی مردمی برگزار کردن و نقش آفرینی آحاد و اقشار مردم بود. البته برای برگزاری کنگره شهدای استان بیش از ۶ سال اقدامات زیرساختی انجام شد و بیش از ۳ هزار نفر در برگزاری این رویداد مهم نقش داشتند که می‌توان ایجاد وحدت و انسجام در همه مجموعه‌های استان را از ویژگی‌های دیگر کنگره عنوان کرد و بسیاری از دستگاه‌ها و مسئولین استان برای برگزاری باشکوه کنگره تلاش‌های زیادی انجام دادند که قابل تقدیر است.

کریمی ادامه داد: یکی از اقشاری که در کنگره شهدای استان نقش اثرگذاری داشت بسیج مداحان بود که خوشبختانه در ۱۷ اجلاسیه و بیش از یک هزار برنامه فرهنگی در ذیل کنگره نقش آفرینی کردند که قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: البته کار کنگره شهدای استان مرکزی با برگزاری اجلاسیه نهایی تمام نشده و امروز بعد از گذشت ۱ سال از اجلاسیه اصلی هنوز بسیاری از اقدامات ادامه دارد و به فضل الهی تا تحقق رسالت‌های مهم ادامه خواهد داشت.

کد خبر 5116487

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha