ساخت و ساز در اراضی پادگان با مجوزهای قانونی صورت گیرد

بیرجند-رئیس شورای شهر بیرجند گفت: ساخت و ساز در اراضی پادگان با مجوزهای قانونی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم تقی‌زاده ظهر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت اراضی پادگان ارتش اظهار کرد: در مورد ساخت و سازهای ارتش در محدوده اراضی پادگان باید به دستورالعمل‌ها و قوانین مراجعه کنیم.

رئیس شورای شهر بیرجند بیان‌کرد: حتی اگر ساخت و سازها در محدوده اراضی متعلق به ارتش باشد، قانون به هیچ نهادی اجازه نداده بدون أخذ پروانه ساختمانی اقدام به ساخت و ساز کند.

تقی زاده با اشاره به اینکه در مناطقی که روی گسل است ساخت و ساز شرایطی نیز دارد، ادامه‌داد: از طرف دیگر کاربری زمین‌ها اگر نظامی است باید به کاربری مسکونی تغییر پیدا کرده و بعد با أخذ پروانه ساخت و ساز و بر اساس ضوابط شهری اقدام شود.

وی با تأکید بر اینکه تغییر کاربری‌ها در کمیسیون اصل پنج انجام می‌شود، گفت: هیچ مقام و مسئول دیگری حتی در بالاترین مقام نمی‌تواند نسبت به تغییر کاربری اقدام کند.

امیرسرتیپ دوم محمود محمودی ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: در سال ۸۴ بر اساس یک تفاهم و قرارداد بین وزیر مسکن و شهرسازی سابق، وزیر دفاع، وزیر کشور و فرمانده کل ارتش قرار شد زمین‌های پادگان بیرجند به راه و شهرسازی واگذار و پادگان بیرجند از داخل شهر منتقل شود.

ارشد نظامی آجا در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه انتقال پادگان ۰۴ از داخل شهر بر اساس این تعهد صورت گرفته و واگذاری نیز انجام شده است، بیان‌کرد: کل اراضی پادگان حدود هزار و ۳۳ هکتار بوده است.

محمودی افزود: بر اساس تفاهمات و … آن دسته از اراضی و تأسیسات موجود که در محدوده خدمات شهر قرار داشته و مورد نیاز نیروهای مسلح و وزارت دفاع باشد (با کاربری غیر نظامی)، به ما داده شده و برای آن نیز مبالغی پرداخت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز ساخت و ساز در حد خاک برداری است، یادآور شد: ما نیز منتظر نظر کمیسیون اصل پنج هستیم.

کد خبر 5158274

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha