تأمین نردبان بلند مرتبه برای تجهیز آتش نشانی کرمان ضروری است

کرمان - شهردار کرمان گفت: برای خرید نردبان بلندمرتبه آتش‌نشانی پیگیری‌های زیادی شده و در این زمینه با مسئولان وزارت کشور مذاکره کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمهران عالم‌زاده، در جلسه شورای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان که به‌منظور بررسی عملکرد و برنامه‌های آینده این سازمان برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار آتش‌نشانی در نجاتِ جان انسان‌ها، بر لزوم فراهم شدن تجهیزات پیشرفته و مورد نیاز سازمان آتش‌نشانی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان برای اطفای حریق ساختمان‌های بلندمرتبه، نیاز فوری به نردبان بلندمرتبه دارد، افزود: با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع، پیگیری‌های زیادی برای تهیه یک دستگاه نردبان بلندمرتبه آتش‌نشانی انجام داده‌ایم.

در ادامه این جلسه، معاون خدمات شهری شهردار کرمان، ضمن تشکر از زحمات مدیرعامل و پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، به دشواری کار، غیرمنتظره بودن حوادث و فعالیت شبانه‌روزی آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت: آتش‌نشانان برای حفظ ایمنی شهروندان، تلاش زیادی می‌کنند و نیروهای زحمت‌کش آتش‌نشانی کرمان نیز تاکنون، مأموریت‌های خود را به‌خوبی انجام داده‌اند.

رامین امیرمداح با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها و مأموریت‌های مختلفی در راستای وظایف سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تعریف شده است، خاطرنشان کرد: شغل آتش‌نشانی، روحیه ایثار و ازخودگذشتگی را در افراد متبلور می‌سازد؛ بر همین اساس، می‌توان آتش‌نشانان را مدافعان ایمنی قلمداد کرد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز، تأمین بودجه کافی برای سازمان را لازم برشمرد و گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، یکی از مجموعه‌های شهری است که به بودجه بالایی نیاز دارد.

رضا میرزایی، یکی از تجهیزات مهم مورد نیاز این سازمان را نردبان بلندمرتبه دانست و گفت: برای خرید این نردبان، حدود ۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

وی به تشریح اقدامات انجام شده توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از ابتدای سال‌جاری تاکنون پرداخت و گفت: از شهردار کرمان به واسطه توجه و حمایت از سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، قدردانی می‌کنم.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه آخرین وضعیت بودجه‌ای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در سال‌جاری و بودجه پیش‌بینی‌شده برای سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 5159674

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =