لزوم برندسازی محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان/ تولید ضامن امنیت

زاهدان - استاندار سیستان و بلوچستان بر برندسازی محصولات کشاورزی این استان به ویژه حنا، چای ترش، خرما و میوه‌های گرمسیری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علیرغم همه محدودیت‌ها سهم بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان در ایجاد اشتغال استان از سایر بخش‌ها بیشتر است و بخش اعظم نیروی کار در این بخش فعالیت دارند.

وی خدمات مجموعه جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در توسعه متوازن بخش کشاورزی را بی بدیل خواند و افزود: برای دست یابی به توسعه همه جانبه می‌بایست تحرک و نقش آفرینی مردم و بهره برداران را بیش از پیش مهیا کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه تولید بیشتر ضامن امنیت پایدار خواهد بود، ادامه داد: با حداقل‌های منابع آب و خاک می‌توان به حداکثرهای اعجاب‌انگیزی در تولید دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه انسداد راه رسیدن به هدف نیست، تأکید کرد: در سالی که گذشت گام‌های بلندی برای رفع موانع تولید در استان سیستان و بلوچستان برداشته شده است.

موهبتی با تاکید بر به اینکه دولت و مجلس همچنان باید از بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان حمایت کنند، گفت: برندسازی محصولات کشاورزی استان خصوصاً حنا، چای ترش، خرما و میوه‌های خاص استان برای توسعه بخش کشاورزی و خصوصاً معرفی جایگاه بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان در کشور ضروری است.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط اقلیمی سال آبی خوبی نداریم و نیاز است از منابع آب و خاک با بکار گیری شیوه‌های نوین آبیاری، حداکثری بهره وری از آب موجود در افزایش تولیدات بخش کشاورزی داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان آینده درخشانی را با وجود ظرفیت‌های شیلاتی برای جنوب استان به ویژه سواحل مکران متصور شد و گفت: توسعه فعالیت‌های شیلاتی در صید انواع ماهی، پرورش میگو و صنایع مرتبط به زودی رونق دوچندانی در این استان ایجاد خواهد کرد.

مرحله سوم آبیاری به مزارع دشت سیستان در حال انجام است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در این نشست به ظرفیت‌های تولیدی در زیر بخش‌های زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات و جنگل و مرتع اشاره کرد و گفت برای بالفعل کردن همه توانمندی‌های بخش کشاورزی باید برای هر زیر بخش برنامه تولید کنیم تا با بهره‌گیری از همه منابع بتوانیم جایگاه بخش کشاورزی را ارتقا دهیم.

محمد علی نیکبخت افزود: تاکنون ١٣ برنامه برای ارتقا و توسعه زیر بخش‌های مختلف کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی تدوین شده است.

وی جنوب سیستان و بلوچستان را یک فرصت استثنایی برای تولید تولید میوه‌های گرمسیری برشمرد و گفت: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای می‌توانیم بخش اعظم نیاز کشور به میوه‌های گرمسیری خصوصاً موز کشور را تأمین کنیم که این امر در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و ایجاد درآمد اقتصادی در منطقه بسیار حائز اهمیت است.

نیکبخت گفت: با توجه به زیر ساخت‌های موجود و توانمندی خاص استان در پرورش دام، سیستان و بلوچستان می‌تواند در قالب یک برنامه پنج ساله بخش اعظم کمبود گوشت قرمز کشور را در استان تولید و به بازار عرضه کند و برنامه اجرایی این طرح، تدوین و آماده اجراست.

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان گفت: در حال حاضر مرحله سوم آبیاری به مزارع دشت سیستان در حال انجام است و برای نهایی شدن طرح عظیم آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان، تشکیل سازمان بهره‌بردار و نظام بهره‌برداری ضرورت دارد.

وی با اشاره به مزیت‌های طرح سیستان اظهار کرد: با وجود طرح آبرسانی امکان اجرای هر نوع الگوی کشت در منطقه وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بهره‌گیری از سیستم‌های نوین آبیاری با توجه به شرایط اقلیمی استان ضرورت بخش کشاورزی است.

کد خبر 5180849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =