واحدهای آلاینده و مزاحم در مازندران منتقل می شوند

ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مسئول شناسایی مناطق مستعد برای انتقال واحدهای مزاحم و آلاینده در استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان ظهر دوشنبه در جلسه شناسایی مناطق مستعد انتقال واحدهای مزاحم و آلاینده گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به رعایت قوانین هوای پاک و اضافه کردن پیوست زیست‌محیطی به برنامه‌های اداری خود هستند.

رازجویان با تاکید بر اینکه با یک برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از نظرات کارشناسی، باید شاهد کاهش اثرات مخرب آلاینده‌ها بر انسان و دیگر موجودات زنده باشیم، افزود: از مجموعه مدیریت شهری و روستایی در شهرستان‌های استان انتظار داریم ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز، اجرای قانون هوای پاک و آئین نامه اجرایی آن را در اولویت قرار دهند.

رازجویان شناسایی مناطق مستعد جهت انتقال واحدهای مزاحم و آلاینده را ضروری دانست و ادامه داد: با یک برنامه‌ریزی و ریل‌گذاری مناسب، حفظ سیما و منظر شهری نیز باید در راستای حفظ هوای پاک انجام شود.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و کنار گذاشتن خودروهای فرسوده می‌توانند نقش مهمی در سالم نگه داشتن هوا داشته باشند.

رازجویان ادامه داد: از اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان شهرک‌های صنعتی استان انتظار داریم نسبت به کاهش آلودگی و تولید آلاینده در واحدهای صنعتی و تولیدی اقدامات جدی‌تری داشته باشند.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد: یکی از مفاد قوانین هوای پاک، انتقال واحدهای آلاینده و مزاحم به مکانی مناسب است که از اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی انتظار می‌رود نسبت به اجرای این موضوع اقدام کنند.

وی هوای سالم را یکی از ویژگی‌های برجسته استان مازندران دانست و افزود: برای پیشروی سریع‌تر در مسیر اجرای مفاد قانون هوای پاک نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌ها هستیم.

رازجویان در راستای حفظ هوای پاک و سالم در استان، حفظ اراضی کشاورزی و باغی و برخورد جدی‌تر با ساخت و سازهای غیرمجاز را ضروری دانست و اظهار داشت: پیگیری توزیع سوخت یورو۴ و همچنین مقابله با معادن شن و ماسه متخلف در استان، در دستور کار جدی دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرد.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اعطای بسته‌های تشویقی جهت ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان، تصریح کرد: جهت اجرای طرح‌های سبز که موارد زیست‌محیطی در آنها رعایت شده، از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد شد.

رازجویان همچنین از فرمانداری‌ها و سازمان‌های جهاد کشاورزی و حفظ محیط زیست خواست با سوزاندن کاه و آلوده کردن هوا توسط بعضی کشاورزان در راستای حفظ هوای پاک، مقابله کنند.

کد خبر 5187413

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha