حریفان ملی‌پوشان آب‌های آرام ایران در انتخابی المپیک مشخص شدند

با اعلام برنامه مسابقات انتخابی المپیک، ملی‌پوشان آب‌های آرام ایران حریفان خود در این رقابت‌ها را شناختند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، برنامه و گروه بندی مسابقات آبهای آرام انتخابی المپیک در تایلند مشخص شد و ملی پوشان کشورمان با حریفان خود آشنا شدند.
برنامه رقابتی ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت

هدیه کاظمی در مرحله مقدماتی کایاک تکنفره ۵۰۰ متر با حریفانی از ژاپن، اندونزی و چین تایپه رقابت خواهد کرد. دو قایق اول به طور مستقیم راهی فینال می شوند و باقی باید در نیمه نهایی برای رسیدن به فینال پیکار کنند.

مسابقه نیمه نهایی نیز همین روز برگزار می شود که ۴ قایق اول فینالیست می شوند و قایق های دیگر حذف خواهند شد. مسابقه فینال این ماده نیز همین روز برگزار خواهد شد و بهترین های آسیا برای رسیدن به سهمیه المپیک مسابقه خواهند داد.

قایق دو نفره بانوان ایران هم با ترکیب پریسا محمدزاده و آتنا رئوفی در مسافت ۵۰۰ متر تک رقابتی برای رسیدن به سهمیه المپیک دارد و با حریفانی از کشورهای قزاقستان، اندونزی، تایلند و ژاپن پیکار می کند.

پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت

در اولین مسابقه علی آقامیرزایی نماینده کشورمان در کایاک تکنفره ۲۰۰ متر است و در مرحله مقدماتی با حریفانی از چین، چین تایپه، قزاقستان، سنگاپور و عراق رقابت خواهد کرد. دو قایق اول راهی نیمه نهایی می شوند و قایق های دیگر در شانس مجدد برای صعود به نیمه نهایی پیکار خواهند کرد.

در شانس مجدد شش قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و باقی حذف خواهند شد. در نیمه نهایی چهار قایق اول فینالیست خواهند شد.

هدیه کاظمی نیز در این روز مسابقه خواهد داشت و نماینده کشورمان در کایاک تکنفره ۲۰۰ متر خواهد بود و در مرحله مقدماتی با حریفانی از کره جنوبی ،اندونزی و ژاپن مسابقه می دهد که دو قایق نخست به فینال صعود می کنند و قایق های دیگر به نیمه نهایی می رسند. در نیمه نهایی ۴ قایق اول فینالیست خواهند شد و باقی حذف می شوند.

سپس علی آقامیرزایی در مرحه مقدماتی کایاک تکنفره ۱۰۰۰ متر به آب خواهد زد و در مرحله مقدماتی با حریفانی از عراق، کره جنوبی، ژاپن، تایلند و قزاقستان مسابقه خواهد داد. در این بخش دو قایق نخست به نیمه نهایی می رسند و قایق های دیگر باید برای صعود به نیمه نهایی دوباره مسابقه بدهند.

در شانس مجدد ۶ قایق اول به نیمه نهایی صعود می کنند و دیگر قایق ها حذف می شوند. در نیمه نهایی نیز ۴ قایق اول راهی فینال مسابقات خواهند شد. فینال مسابقات نیز در همین روز برگزار خواهد شد.

کد خبر 5204397

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =