مطالبات سال ۹۹ پزشکان خانواده بزودی تسویه می شود

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران از تسویه کامل مطالبات باقی مانده سال ۹۹ پزشکان خانواده شهری و روستایی طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا میرزایی بیان کرد: در راستای ارتقای خدمات سطح یک برای بیمه شدگان در برنامه روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به همت هیأت مدیره، مدیرعامل و معاونین سازمان بیمه سلامت ایران در سال گذشته هم تفاهم نامه سال ۹۸ که با تأخیر روبرو شده بود و هم تفاهم نامه سال ۹۹ ابلاغ شد. همچنین تفاهم نامه ۱۴۰۰ برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته قبل از پایان سال با کمک وزارت بهداشت آماده شد و به امضای مشترک معاونین وزارت بهداشت و مدیرعامل سازمان رسید و در نهایت در اوایل فروردین ماه ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این تفاهم نامه با دو مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت و در مجموع با ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای خدمات سطح یک در سال ۱۴۰۰ تدوین شد.

وی به پرداخت مطالبات پزشکان خانواده روستایی نیز اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی مناسب سازمان بیمه سلامت ایران پرداخت مطالبات پزشکان خانواده از مهر ماه سال گذشته با پرداخت ۸۰ درصد مطالبات به صورت علی الحساب به روز شده است به طوری که تا پایان اسفند ۹ ماه از مطالبات این گروه به طور کامل تسویه شده و ۳ ماه پایان سال به دلیل جمع آوری اطلاعات عملکردی پزشکان طی روزهای آینده تسویه خواهد شد.

میرزایی بیان کرد: امسال مقرر شده است که ۲۵ هر ماه ۸۰ درصد علی الحساب پزشکان و ماماها نیز پرداخت شود به طوری که تاکنون پرداخت علی الحساب پزشکان خانواده انجام شده است.

وی ادامه داد: در برنامه شهری دو استان فارس و مازندران نیز ۸۰ درصد علی الحساب پزشکان خانواده با تعرفه امسال پرداخت شده است و ۳ ماهه چهارم سال گذشته نیز در روزهای آینده تسویه خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران همچنین گفت: مقرر شده است که در برنامه روستایی پایش‌ها به صورت الکترونیک شوند و با خریداری تبلت برای ۳۳۱ نفر از اعضای نظارت بر برنامه روستایی در کل کشور و برنامه نرم افزاری که بر روی آن قرار می‌گیرد پایش ها از حالت کاغذی خارج و به صورت الکترونیک انجام شود. سازمان بیمه سلامت ایران در تلاش است که برای خدمات سطح یک در ۳۱ استان ساختار متناظر ستادی تعریف کند تا خدمات سطح یک با برنامه جدی تری دنبال شود.

کد خبر 5204590

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =