بهره برداری ۹۰۴ پروژه دانشگاهی طی ۸ سال گذشته

معاون اداری مالی وزارت علوم اعلام کرد: طی ۸ سال تعداد ۹۰۴ پروژه دانشگاهی با ۲ میلیون مترمربع به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی نظرپور در آئین افتتاح طرح‌های ملی وزارت علوم و آموزش و پرورش که صبح امروز با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر ۵/۲ میلیون مترمربع" طرح با پیشرفت فیزیکی متوسط ۵۵ درصد در دست احداث هستند اظهار داشت: در حال حاضر کل فضاهای کالبدی موجود و در دست احداث دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حدود ۱۷ میلیون مترمربع است.

وی افزود: ۳۵ مسجد با زیربنای ۳۵ هزار مترمربع به مبلغ ۵۴ میلیارد تومان، ۳۰۰ پروژه با کاربری آموزشی با زیربنای یک میلیون مترمربع، ۹۰ پروژه با کاربری کمک آموزشی با زیربنای ۱۸۰ هزار مترمربع، ۱۲۵ پروژه با کاربری پژوهشی با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع و تعداد ۵۰۰ پروژه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره‌برداری رسیدند.

نظرپور در ادامه گفت: همچنین در این مدت مقاوم‌سازی ۱۷ پروژه با زیربنای ۱۲۵ هزار مترمربع و تهیه طرح‌های مطالعاتی مقاوم سازی ۲۱ پروژه با زیربنای ۱۵۵ هزار مترمربع از ساختمان‌های آموزش عالی توسط وزارت علوم به مبلغ ۴۹ میلیارد تومان و برنامه ریزی برای مقاوم سازی ۱۰۰۰ ساختمان قدیمی و فرسوده با زیربنای بالغ بر ۳ میلیون مترمربع و ارزش تقریبی بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان در مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم انجام شد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به مشارکت خیرین دانشگاه ساز در انجام امور عمرانی مراکز آموزش عالی گفت: تعداد ۱۸۲ پروژه عمرانی با مشارکت خیرین با زیربنای ۴۵۳ هزار مترمربع با آورده خیرین به مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری وابسته به وزارت علوم در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره‌برداری رسیدند. آورده بنیادهای خیرین در برنامه ششم توسعه حدود ۱,۲۰۰ میلیارد تومان بوده که در زمینه احداث فضاهای جدید، اهدای زمین و ساختمان، خرید تجهیزات تخصصی برای مراکز آموزش عالی و بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان هزینه شده است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۱۶۰ پروژه عمرانی با زیربنای ۲۳۰ هزار مترمربع و اعتبار هزینه شده ۶۶۵ میلیارد تومان در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و فناوری سراسر کشور آماده افتتاح است.

نظرپور افزود: در مجموع در دولت یازدهم و دوازدهم تعداد ۹۰۴ پروژه دانشگاهی با زیربنایی بالغ بر دو میلیون مترمربع و با اعتبار هزینه شده به مبلغ ۳,۲۳۹ میلیارد تومان با کاربری‌های آموزشی، کمک آموزشی، خوابگاهی، پژوهشی، ورزشی سرپوشیده و روباز، فرهنگی، اداری، رفاهی و خدماتی به بهره‌برداری رسیدند.

وی اعلام کرد: هم‌اکنون با دستور رئیس جمهور، پروژه‌های دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج فارس با زیربنای ۱۰،۰۰۰ مترمربع در ۵ طبقه با اعتبار هزینه شده ۵۳ میلیارد تومان و همچنین خوابگاه متأهلین ۱۲۰ واحدی امام جواد (ع) (فاز دوم) در دانشگاه صنعتی اصفهان با زیربنای ۱۰،۰۰۰ مترمربع با اعتبار هزینه شده ۱۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

کد خبر 5205672

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =