بازدید دهقانکار از پروژه موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی

ایوب دهقانکار مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در شرکت انتشارات علمی و فرهنگی حضور یافت و از پروژه رو به پایان موزه و مرکز اسناد این انتشارات بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، در دیدار ایوب دهقانکار با نادره رضایی مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی، اخبار آخرین رویدادهای مهم این انتشارات مرور شد و پس از بررسی فعالیت‌ها و زمینه‌های همکاری دوسویه، دهقانکار مدیرعامل خانه کتاب از پروژه موزه و مرکز اسناد علمی و فرهنگی دیدن کرد.

دهقانکار از مخزن کتابخانه انتشارات که به‌تازگی احیا شده است، آرشیو کتاب علمی و فرهنگی، آرشیو دیداری و شنیداری و آرشیو اسناد انتشارات بازدید کرد و از وجود این تعداد سند دسته اول تاریخی که نشان‌دهنده نقش پررنگ انتشارات فرانکلین (در جایگاه مادر علمی و فرهنگی) در تاریخ فرهنگ کشور است، ابراز شگفتی کرد.

مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با مشاهده حجم کار و گستردگی اسناد اسکن‌شده و محتوای برخی از آنها گفت: این کار حقیقتاً خدمت بسیار بزرگی به تاریخ نشر و فرهنگ کشور است، واقعاً باید خدا قوت گفت به تمام کسانی که در این اقدام همکاری کرده‌اند و این حرکت بسیار ارزشمند را رقم زده‌اند.

رضایی مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی نیز عنوان کرد: تمام دغدغه ما این بوده است که حافظه تاریخی نشری با قدمت ۶۷ ساله، که چرخه نشر کشور را ساخته و تکمیل کرده است، حفظ شود و از گزند تخریب مصون بماند؛ کار ساده‌ای نبود حفظ و دسته‌بندی و اسکن و نظم و ترتیب دادن به این اسناد و آرشیو. ولی با همت همکاران نزدیک به ثمردهی شده است و آن آشفتگی اولیه حالا تبدیل به این نظم و سامانی شده است که اکنون مشاهده می‌کنید و اسناد بر اساس رویداد، اشخاص، کتاب‌ها و ... در دسترس هستند.

در پایان نیز دهقانکار از دیوار مشاهیر که کاشی نام‌های بزرگان علمی و فرهنگی است، دیدن کرد و گفت که مشتاقانه منتظر افتتاح موزه و مرکز اسناد انتشارات علمی و فرهنگی است.

کد خبر 5208584

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =