مردم نباید دچار مطالب دروغ شوند/ اولویت با رویکرد جهادی و انقلابی

شیراز - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:مردم نباید دچار شایعه پراکنی ها در انتخابات شوند چراکه برخی جریان سازی ها با انتشار مطالب دروغ، کلاه بر سرمردم گذاشته و آرا را به نفع خود تمام می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم عزیزی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع فعالان سیاسی شهر زرقان با اشاره به نقش انتخابات در ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی اظهار داشت: کشور ما امروز علی رغم توفیقات بزرگ در بخش‌های مختلف، در حوزه‌هایی چون اقتصاد، صنعت و رفاه عمومی، دچار ضعف‌هایی است که این ضعف‌ها معلول برخی پدیده‌ها همچون اهمیت ندادن به انتخابات و حضور ناآگاهانه در این عرصه است.

او با بیان اینکه ضعف مدیریت‌های امروز ناشی از انتخاب‌های اشتباه است، افزود: برخی مدیران تنها به گزارش دادن اکتفا می‌کنند در حالی که باید صادقانه از کارهایی که نتوانستند انجام دهند، با مردم سخن گویند چراکه آنها تافته جدا بافته از ملت نیستند.

عزیزی خاطرنشان کرد: امروز در حوزه‌هایی که با سفره مردم سر و کار دارد، خوب عمل نشده و موجبات نارضایتی آنها گردیده است که این نیز ناشی از ضعف مدیریت است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: گرفتاری‌های امروز دو علت اساسی دارد یکی از آنها قوانین ناکارآمدی است که در ساختارهای مختلف تصویب و وبال گردن مردم شده است.

عزیزی ادامه داد: بی تجربگی کسانی که قوانین را تصویب کردند به اضافه لابی گری های موجود که منافع برخی را در پی دارد و تراکم قانون در طول این سال‌ها یک مشکل بزرگ است به طوری که مدیرانی که نمی‌خواهند کار کنند، با استناد به این قوانین، از کار سر باز می‌زنند.

او تصریح کرد: مشکل دوم مدیران صرفاً سیاسی و رانتی هستند که عموماً برای خدمت کمتر تلاش می‌کنند و تنها به دنبال مسائل قومی یا قبیله‌ای یا سیاسی خود هستند.

او به عنوان نمونه با اشاره به ضعف دولت در مدیریت ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: متأسفانه برخی مدیران برخاسته از آن صلابتی که مردم می‌خواهند نیستند و عامل ایجاد مشکلات می‌شوند؛ البته اجر مدیران مردمی و مؤمن را نباید ضایع کرد.

عزیزی همچنین گفت: اگر امروز در صنایع نظامی مشکلی نداریم، به دلیل رویکرد جهادی و انقلابی و برخاسته از نگاه بلندی بوده است که در برخی مدیران شاهد بودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، زاده شدن مدیران ضعیف را از انتخاب اشتباه دانست و افزود: مدیران ناکارآمد و قوانین ناکارآمد از رأی من و شما می آیند مگر دولت حاضر از کجا آمده است.

او افزود: دولتی که در ۴ سال نخست هیچ ثمری نداده است، در انتخابات بعدی رأی بیشتری می‌آورد زیرا ما به انتخابات یک نگاه تفننی داریم و آن را جدی نمی‌گیریم.

به گفته عزیزی اگر انتخابات در این ۴۰ سال درست رقم خورده بود الان کشور با چنین مشکلاتی مواجه نبود.

عزیزی در ادامه با هشدار نسبت به جریان سازی های دروغ در آستانه انتخابات نیز گفت: مردم نباید دچار شایعه پراکنی ها در انتخابات شوند چراکه برخی جریان سازی ها با انتشار مطالب دروغ، کلاه بر سر مردم گذاشته و آرا را به نفع خود تمام می‌کنند. واقعاً پرسش اینجاست چرا نباید در انتخابات آگاهانه عمل کرد.

او افزود: در همین انتخابات گذشته در مورد فلان کاندیدا به دروغ گفتند که اگر فلانی بیاید در پیاده روها دیوار می‌کشد! آیا حقیقتاً دروغ به این بزرگی را باید باور کرد و بر اساس آن تصمیم گرفت، پس هوشیاری و بصیرت ما کجا رفته است.

او افزود: وقتی انتخابات ما چلوکبابی می‌شود، راحت در چاله کارتل‌های قدرت گرفتار خواهیم شد لذا بصیرت نیاز امروز ما است، اگر می‌خواهیم آینده از آن ما باشد.

رئیس مجمع نمایندگان فارس تاکید کرد: اگر به واسطه یک انتخاب خوب، یک دولت انقلابی و کارآمد در کنار مجلس باشد، اتفاقات مبارکی خواهد افتاد؛ چراکه دولتی که همراه نیست و قصد خدمت ندارد، خود مانع بسیاری از کارها است.

عزیزی خطاب به ملت بزرگ ایران خاطرنشان کرد: با احترام به همه جریانات سیاسی، از مردم انتظار می‌رود انتخابات را جدی گرفته و خویشاوند سالاری و قوم سالاری را کنار گذاشته تا بدانیم برای پیشرفت کشور چه باید بکنیم.

او تصریح کرد: امید است روز ۲۸ خرداد روز ناامیدی دشمنان ملت ایران شود و انتخاباتی سالم و اخلاقی را شاهد باشیم که در این راستا نقش نخبگان بسیار مهم است.

نماینده شیراز و زرقان در پایان نیز با اشاره به مردم وفادار و ولایتمدار زرقان، گفت: شهر زرقان با وجود مردمی مؤمن و ولایتمدار همواره در تحولات کشور پیش رو بوده و در انتخابات آتی نیز انتظار می‌رود همچون گذشته حضوری چشمگیر و اثر گذار داشته باشند.

کد خبر 5226251

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha