توصیه انتخاباتی علمای شیعه و سنی خراسان‌جنوبی/حضور عزت آفرین است

بیرجند-علمای شیعه و سنی خراسان‌جنوبی با تبیین معیارهای رئیس جمهور اصلح، مشارکت در انتخابات را در این شرایط علی رغم گلایه‌ها عزت آفرین می‌دانند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: به دور از شعار و اغراق در خراسان‌جنوبی شیعه و سنی سال‌ها است که در کنار هم برادرانه و دوستانه زندگی کرده و روابط اجتماعی و خانوادگی با یکدیگر دارند و هر قدمی که در توسعه استان برداشته می‌شوند با همیاری جوانان شیعه و سنی بوده است.

اما این یکدلی و همراهی فقط مربوط به مسائل اقتصادی و اجتماعی نیست و امروز در عرصه انتخابات ریاست جمهوری نیز مردم خراسان‌جنوبی از هر فرقه و مذهبی خواهان رئیس جمهوری اصلح و مقتدر از یک طرف و مشارکتی پرشور از جنبه دیگر هستند.

اگر خراسان‌جنوبی در ادوار گذشته انتخابات همواره جزو استان‌های پیشتاز در مشارکت سیاسی در موضوع انتخابات بوده است به واسطه نقش آفرینی برادران و خواهران اهل سنت در کنار هم استانی‌های شیعه مذهب بوده است و این دور در کنار هم از دیار خاوران دارالتقریب ساخته‌اند.

دعوت به مشارکت حداکثری

امام جماعت اهل سنت روستای درمیان در گفتگو با مهر با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ همه جانبه و به طور کلی نسبت به انتخابات‌های سال‌های قبل اهمیت خاصی دارد، اظهار کرد: مردم باید شرکت پرشور در انتخابات داشته باشند چراکه مسئله، مسئله اسلام و کفر است.

مولوی عبدالعزیز خالقی بیان داشت: کفر جهانی وقتی در ایران تورم، گلایه و مشکلات مردم را مشاهده می‌کند می‌گوید کسی در انتخابات ایران شرکت نکرده و رأی نخواهد داد.

امام جماعت اهل سنت روستای درمیان با اشاره به اینکه وظیفه مسلمانان این است که مطالبات خود را از دولت داشته باشند، عنوان کرد: میزان مشارکت بسیار مهم است چراکه با مشارکت حداکثری می‌توان سرفرازی ایران را در جهان نمایان کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با تمام سختی‌هایی که در حوزه اقتصادی دارد اما برای مسائل سیاسی روز خود به نحو احسن اظهار آمادگی می‌کند، ادامه داد: ملت ایران در روز ۲۸ خرداد با مشارکت حداکثری در انتخابات چشمان دشمنان این نظام را کور کنند.

مولوی خالقی با تاکید بر انتخاب اصلح افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، معیشتی، گرانی و کمبودهایی که در حال حاضر در کشور شاهد هستیم برنامه و توانایی نامزدها باید بررسی شود.

توصیه انتخاباتی علمای شیعه و سنی خراسان‌جنوبی/حضور عزت آفرین است

انتخاب اصلح

مولوی غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ویژگی‌های یک رئیس جمهور اصلح و کارآمد اظهار کرد: حضرت رسول (ص) در هزار و ۱۴۰۰ سال پیش فرمودند که منافق سه خصلت دارد که آن سه خصلت دروغ گفتن، عمل نکردن به وعده‌ها و خیانت در امانت است.

وی بیان‌کرد: ما وقتی سخن از رئیس جمهور اصلح می‌زنیم به این معنا است که این سه خصلت بیان شده در او نباشد و هر چه انسان از این سه خصلت فاصله بگیرد به ایمان و تدین نزدیک‌تر است

امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به اینکه منظور از حفظ امانت در مَسند ریاست جمهوری بیت‌المال مسلمین است، ادامه‌داد: وقتی اختلاس‌ها و اتلاف هزینه‌ها و …در جامعه رخ می‌دهد خیانت در امانت به وجود آمده است و رئیس جمهور اصلح باید از این موارد دور باشد.

فاروقی با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید خیرخواه مردم، مملکت و اسلام باشد، گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و از این نظر عملکرد مسئولین به پای اسلام نوشته می‌شود و رئیس جمهور نباید با عملکردش مردم را از دین فراری دهد.

وی اظهار کرد: در زمینه حفظ مملکت نیز رئیس جمهوری اصلح است که کشور خویش را به بیگانگان نفروشد.

گلایه مردم از مسائل اقتصادی

امام جمعه اهل سنت بیرجند یادآور شد: البته مردم از جهات مختلف چون مسائل اقتصادی و فقر گلایه‌هایی داشته و توان خرید برخی از مایحتاج خود را ندارند که این موضوع نیز باید مد نظر مسئولان و متولیان امر قرار گیرد.

فاروقی یادآور شد: ما در طول ۴۲ سال گذشته همواره امید به بهبود شرایط داشته‌ایم و دعا می‌کنیم که این بهبودی در شرایط مردم و کشور رخ دهد.

حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مردم ایران اسلامی بار دیگر در آستانه آزمون بزرگی هستند و می‌توانند با رأی خود عهد دوباره‌ای با آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشند.

توصیه انتخاباتی علمای شیعه و سنی خراسان‌جنوبی/حضور عزت آفرین است

ایران قوی با پشتوانه مردم محقق می‌شود

وی بیان‌کرد: بی شک هر شهروند ما خواهان یک ایران قوی است و ایران قوی جز با پشتوانه مردمی محقق نمی‌شود.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مشارکت مردم در حقیقت مؤلفه قدرت پشتوانه جمهوریت نظام اسلامی است، ادامه‌داد: علاوه بر اهمیت اصل شرکت در انتخابات، مردم به کسی رأی دهند که در تجربیات کاری خود نشان داده که کفایت لازم و کارآمدی در مدیریت را دارد.

نوفرستی بیان‌کرد: رئیس جمهور باید باور به جوانان متخصص ایران زمین و توان داخلی داشته و از طرف دیگر شجاعت لازم را در برخورد با استکبار جهانی را داشته باشد چرا که امروزه ایران اسلامی در حقیقت امید جبهه مقاومت است.

ضرورت داشتن روحیه جهادی برای یک رئیس جمهور

وی با بیان اینکه طبق گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئول نظام اسلامی باید روحیه جهادی داشته باشد، گفت: روحیه جهادی از آن جهت حائز اهمیت است که فرد را به تلاش و کوشش برای حل مشکلات مردم وا می‌دارد.

مولوی سید احمد عبدالهی، امام جمعه اهل سنت درمیان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حضور و مشارکت مردم در انتخابات در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی بسیار مؤثر و نقش آفرین است.

مشارکت حداکثری عزت آفرین است

وی با بیان اینکه در جنبه داخلی مشارکت حداکثری مردم نشان دهنده انسجام در جامعه و موجب عزت نظام است، گفت: در عرصه خارجی نیز اگر کسانی نیت‌های سو علیه مردم ما داشته باشند با مشارکت عموم مردم در انتخابات عقب نشینی کرده و توطئه آنان خنثی می‌شود.

امام جمعه درمیان اظهار کرد: مردم امروزه با مشکلات عدیده اقتصادی رو به رو هستند ولی راه حل آن قهر کردن با صندوق رأی نیست.

مولوی عبدالهی، یادآور شد: این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که اگر رئیس جمهور با پشتوانه رأی بالایی انتخاب شود، انگیزه بیشتری برای کار و فعالیت خواهد داشت و در حقیقت رأی مردم انگیزه او برای کار و تلاش می‌شود.

توصیه انتخاباتی علمای شیعه و سنی خراسان‌جنوبی/حضور عزت آفرین است

راه گلایه از مدیران قهر کردن با صندوق نیست

گفتنی است در تاریخ ۱۹ خردادماه سال جاری نیز آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در دیدار با معاون سیاسی اداره عقیدتی- سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قهر کردن و عدم مشارکت در انتخابات راه گلایه و نارضایتی از عملکرد برخی مدیران نیست.

وی با اشاره به اینکه انقلاب فرصت بزرگی در اختیار ما قرار داده است و مردم باید برای اینکه خادمان خود را عوض کنند به صحنه بیایند، بیان‌کرد: قهر کردن و عدم مشارکت در انتخابات راه گلایه و نارضایتی از عملکرد برخی مدیران نیست، چون دشمنان همین را می‌خواهند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: ما در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته‌ایم که همه دشمنان برای اینکه آثار مخرب روی افکار و اندیشه مردم ما داشته باشند به صورت هماهنگ با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

عبادی افزود: البته تلاش و پیچ و تاب دشمنان از نوع تار عنکبوت است و اگر تلاشی صورت بگیرد برای مردم آشکار است.

امید است که مردم در تاریخ ۲۸ خردادماه سال جاری برای تغییر رویکرد مدیریتی کشور و تغییر ریل اقتصادی و سیاسی و فرهنگی جامعه برای پیشرفت ایران اسلامی پا به عرصه بگذارند که آینده برای آنان است.

آینده‌ای که می‌تواند به مراتب بهتر و بالنده‌تر از امروز باشد

کد خبر 5234182

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =