۲۴ خرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۲۷

نامزدهای ریاست‌جمهوری در شبکه‌های استانی؛

زاکانی:مشکل اشتغال در کرمانشاه جدی است/همتی:جذب توریست محور توسعه

زاکانی:مشکل اشتغال در کرمانشاه جدی است/همتی:جذب توریست محور توسعه

پخش برنامه‌های انتخاباتی هفت نامزد ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی امروز دنبال شد؛ رئیسی از انجام نشدن وظایف وزارت نفت در خوزستان انتقاد کرد و رضایی از واگذاری اختیارات به استان‌ها خبر داد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به روز جمعه ۲۸ خردادماه فضای استان‌های مختلف کشور هرروز انتخاباتی‌تر می‌شود، پخش برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز ۱۹ خردادماه در شبکه‌های استانی آغاز شده است.

بعدازظهر امروز نیز در ششمین روز مردم در استان‌های مختلف برنامه‌های نامزدها را از شبکه‌های استانی شنیدند و دیدند.

تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی دوشنبه ۲۴ خرداد

سعید جلیلی

استان‌های البرز، خلیج فارس، قم، لرستان

محسن رضایی

استان‌های بوشهر، زنجان، کرمان، مرکزی

محسن مهرعلیزاده

استان‌های اردبیل، خراسان رضوی، فارس، گلستان

علیرضا زاکانی

استان‌های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، سمنان، کرمانشاه، همدان

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی

استان‌های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد

سید ابراهیم رئیسی

استان‌های ایلام، خوزستان، کردستان، مازندران

عبدالناصر همتی

استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، قزوین، گیلان

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از تجمعات انسانی و اهمیت گفت‌وگوی اختصاصی نامزدها با مردم استان‌های مختلف به تناسب مشکلات و ظرفیت‌های هر یک از مناطق کشور و بر اساس مصوبه ستاد انتخابات صدا و سیما برنامه‌های ویژه رادیویی و تلویزیونی در صدا و سیمای مراکز و با محوریت گفت‌وگو با هفت نامزد انتخابات امسال روی آنتن رفته است.

این برنامه‌ها شامل گفت و گوی اختصاصی با هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که از ۳۰ مرکز استانی و سه شبکه محلی آبادان، کیش و مهاباد پخش می‌شود. به این ترتیب هر یک از نامزدها ۳۰ برنامه برای ۳۰ استان کشور (جدای استان تهران) خواهند داشت که شامل ۱۵ ساعت گفتگو با هر یک از نامزدهاست و مجموع زمان آن به ۶۵۰۰ دقیقه می‌رسد.

در این گزارش نگاهی به مباحث مطرح شده توسط نامزدهای ریاست جمهوری طی امروز در شبکه‌های استانی داریم. برای خواندن مشروح صحبت‌های نامزدهای ریاست جمهوری می‌توانید روی تیتر هر بخش کلیک کنید.


رئیسی در شبکه استانی مازندران: کارخانه نیمه جان نساجی / سفره مردم نباید به دلار بند شود

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در برنامه انتخاباتی شبکه طبرستان با بیان اینکه مردم مازندران سخت کوش و مهمان نواز هستند، افزود: مردم مازندران همواره نسبت به شهدا قدردان هستند.

وی با ادای احترام به خانواده ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، جانبازان و ایثارگران، کشاورزان و غیره اظهار داشت: لغو و حذف دیرکرد تسهیلات کشاورزان که به دلیل حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله دچار خسارت شدند، باید زودتر در دستور قرار می‌گرفت.

وی بابیان اینکه تولید کشاورزی مازندران سبب رونق استان می‌شود، گفت: مازندران استانی سرسبز و سرزمین حاصلخیزی است و به رغم داشتن نیروی انسانی کارآمد، اقتصاد جنگل و دریا، صنایع پیشران و غیره دارای فقر و محرومیت است.

رئیسی اظهار داشت: تکمیل زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای، صنایع تبدیلی و جانبی برای رونق بخشی کشاورزی استان مورد نیاز است و با وجود استان مازندران واردات مرکبات و کالا معنایی ندارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برنج کشور در گیلان و مازندران تولید می‌شود و مازندران به عنوان استان تولیدکننده جدی است که رتبه‌های برتر را در کشور دارد از این‌رو وجود بیکاران و افراد تحت پوشش پذیرفته نیست.

وی با اظهار اینکه مازندران استان فعال کشاورزی و تولید است، به بازدید از نساجی مازندران اشاره کرد و گفت: برخی از بخش‌های این صنعت تعطیل و نیمه جان است و بخشی از نیز به شکلی مقدماتی کارش را شروع کرد.


جلیلی در شبکه استانی البرز: ایران باید با نگاه جهش کشور اداره شود

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

سعید جلیلی در گفتگوی تلویزیونی با مردم البرز با بیان اینکه در این نگاه هر فرصتی که در کشور وجود داشته باشد غنیمت شمرده می‌شود، تصریح کرد: استان البرز توانمندی‌ها و فرصت‌های زیادی دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی بیان کرد: مردم استان البرز اگر در استان شما فرصت‌های بسیار زیادی وجود دارد، اگر فرصت بالای کشاورزی، صنعتی، گردشگری از مزیت‌های البرز است، باید این استان را نه برای چهار سال آینده بلکه برای جهش اداره کرد.

وی گفت: استان البرز توانمندی‌های صنعتی در اشتهارد و توانمندی‌های کشاورزی و دامپروری در طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ و توانمندی‌های گردشگری در بیلقان دارد که اگر از این فرصت‌های به درستی استفاده شود می‌توان آن منطقه را ارتقا داد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر البرز یک فرصت همجواری با پایتخت و استان‌های شمالی را دارد این فرصت باید برای مردم استان منفعت داشته باشد نه اینکه ایجاد مشکل کند.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات سایر استان‌ها به البرز سرریز شود، تصریح کرد: مردم البرز در حال حاضر به جای منفعت از همجواری استانشان متضرر شده‌اند و رفع این امر نیاز به برنامه دارد.


جلیلی در شبکه استانی لرستان: نباید نرخ بیکاری در لرستان بالا باشد / لزوم ارتقای عرصه‌های اقتصادی

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

سعید جلیلی در سخنانی در شبکه افلاک لرستان با تاکید بر ضرورت توسعه و ارتقای روستاهای لرستان اظهار داشت: فرصت‌های بسیار ارزشمندی در روستاهای لرستان وجود دارد و این امر می‌تواند در ارتقای کشور در مؤثر باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان سلسله در حوزه شیلات بیان داشت: تعطیلی واحدهای شهرک صنعتی در خرم آباد مایه تأسف است، ظرفیت شهرک‌های صنعتی باید محلی بزرگ برای تولید و صادرات کشور باشد.

جلیلی بیان داشت: نباید نرخ بیکاری در لرستان بالا باشد، ظرفیت‌های حوزه دامپروری می‌تواند در استان ارتقا پیدا کند، تولید و پرورش ماهیان سردآبی در بین استان‌های غیر ساحلی کشور می‌تواند ارتقا پیدا کند، جهش ایران بدون جهش تک تک روستاها و شهرها ممکن نیست، وجود معادن غنی و رتبه دوم لرستان در این رابطه باید یک فرصت برای جلوگیری از خام فروشی باشد.

وی با بیان اینکه چالش‌هایی که امروز لرستان دارد نه تنها باید برطرف شود بلکه استان باید ارتقا پیدا کند گفت: نباید نرخ مشارکت اقتصادی لرستان رتبه ۲۴ کشور باشد، نباید ۶۰ درصد منابع سنگ استان به صورت خام و بدون فرآوری از استان خارج شود، نباید اشتغال غیر رسمی استان حدود ۵۴ درصد باشد، استانی با وجود ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی، نباید در زمینه تعداد اقامتگاه‌ها برای گردشگران در رتبه ۲۰ کشور باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سرانه پایین درآمد لرستان و رتبه ۲۸ این استان در کشور گفت: این امر شایسته ایران و استان لرستان با وجود توانمندی و ظرفیت‌های فراوان نیست.


قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی آذربایجان غربی: آذربایجان غربی ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تجارت بین المللی را دارد

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگوی تلویزیونی با مردم آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و مرزی آذربایجان غربی اظهار کرد: ظرفیت تبادل مرزی در این استان بسیار فوق العاده است که فرصت‌های رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی موفق در تولید سیب در کشور است، گفت: با این وجود هر از چندگاهی مشکلات حوزه صادرات و عرضه سیب در کشور سرباز می‌کند که در بسیاری موارد، کشاورزان از خیر فروش آن می‌گذرند در حالی که این ظرفیت بسیار مهم است.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: در آذربایجان غربی کمبود صنایع بزرگ یکی از مشکلات است و باید سرمایه گذاری در این خصوص صورت گیرد، ضمن اینکه در حوزه ساخت ماشین آلات نظیر ماشین آلات باغی می‌توان از ظرفیت این استان استفاده کرد.

وی ظرفیت گردشگری از جمله دریاچه ارومیه و فضای سبز و اقلیم متنوع را دیگر ظرفیت مهم آذربایجان غربی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به پیشرفته بودن خدمات پزشکی در این استان، می‌توان از ظرفیت خدمات بهداشتی درمانی در این استان استفاده کرد که نیاز به توسعه خدمات کنسولی و ایجاد هاب تجاری فعال در این خصوص بسیار ضروری است.


مهرعلیزاده در شبکه استانی اردبیل: احداث فرهنگستان زبان آذری / دولت من ادامه دولت اصلاحات خواهد بود

محسن مهرعلیزاده در دیدار تلویزیونی با مردم استان اردبیل که از سیمای مرکز این استان پخش شد، استان اردبیل را دارای ظرفیت‌های بی‌شمار طبیعی و خدادادی دانست و اظهار کرد: یکی از قول‌هایی که توسط آقای روحانی به مردم اردبیل و استان‌های آذری داده شد اما به مرحله عملیاتی نرسید احداث و ایجاد فرهنگستان زبان آذری بود که متأسفانه این موضوع در مقیاس کوچک‌تری اجرا شد به طوری که همین الان تنها در رابطه با زبان آذری یک بنیادی تحت عنوان بنیاد فرهنگ و هنر زبان آذری زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت دارد.

وی به واگذاری‌های مشکوک و مسئله‌دار در دولت‌های قبلی اشاره و اضافه کرد: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان و کارخانه ماشین‌سازی تبریز مصداق این واگذاری‌های بودار هستند که باید در دولت سیزدهم این موضوع با در نظر داشتن منافع مردمی در اولویت ساماندهی قرار بگیرد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بازگرداندن صنایع مادر به استان‌های آذری‌نشین را ضروری عنوان کرد و افزود: چرا باید استانی همانند اردبیل بعد از گذشت بیش از ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی یک صنایع مادر نداشته باشد؟ چرا دولت‌های کنونی و قبلی به این موضوع التفات نشان ندادند؟ الان باید این دولت‌ها در برابر جوانان این استان پاسخگو باشند.

مهرعلیزاده همچنین خاطرنشان کرد: تقویت کوریدور شرق به غرب کشور یکی از برنامه‌های شاخص دولت آینده با هدف رونق بخشی به گردشگری و ترانزیت کالا و تقویت خدمات است که در کنار این تسهیل تخصیص بودجه به انتقال آب رود ارس به دریاچه ارومیه نیز در دستور کار قرار دارد.


مهرعلیزاده در شبکه استانی گلستان: فساد و رانت مانع توسعه کشور است

محسن مهرعلیزاده ظهر دوشنبه در برنامه تبلیغاتی خود از سیمای مرکز گلستان، با تاکید بر اینکه کشور ما در موقعیت تاریخی خاصی قرار گرفته است اظهار کرد: امروز مردم در مسیر انتخابی قرار گرفته‌اند که با تکیه بر تجربیات گذشته راهی برای برون رفت کشور از مشکلات بیابند و خدمتگذاری را برای بستر کار بیابند که تمام مشکلات را برطرف کند.

وی مشکلات معیشتی، تنگدستی، فقر، بیکاری، فاصله زیادی اجتماعی بین اقشار جامعه، افزایش سطح خط فقر و رسیدن خط فقر به ۷۰ درصد جامعه و کشمکش‌های سیاسی را از مشکلات جدی کشور برشمرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: متأسفانه برخی در کشور اختلاس، دزدی، فساد و دست درازی به بیت المال و تحمیل زندگی سخت به مردم را در رویه اجرایی خود برگزیده‌اند و چنان رویه سختی را برای مردم به ارمغان آورده‌اند که امیدشان به آینده کم شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات برخی مسئولان که باید اسم نامسئول را برای آنها انتخاب کرد کشور را دچار بحران کرده، گفت: کسانی که به دنبال روش‌های ناصحیح رفتند، میز و کرسی خریدند و امضا خریدند و فروختند، کشور را به جایی رساندند که به جای تبدیل شدن به قوی‌ترین کشور منطقه، با مشکلات عدیده رو به رو است.

مهرعلیزاده تصریح کرد: این اقدامات باعث شد فاصله مردم و دولت زیاد شود و حتی در شرایطی که مسئولان بخواهند کار درستی انجام دهند مورد اعتماد مردم واقع نشوند.


همتی در شبکه استانی اصفهان: قدرت خرید مردم را با دادن کارت اعتباری به دهک‌های پایین حفظ می‌کنیم

عبدالناصر همتی در شبکه تلویزیونی اصفهان با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی اظهار داشت: امروزه اقشار مختلف جامعه گرفتار بیکاری و مشکلات معیشتی بوده و رفاه و آسایش شهروندان تحت تأثیر تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته است، بنابراین نیاز است که بازنگری در نحوه اداره کشور و اقتصاد صورت گیرد.

وی افزود: سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده و در استان‌ها باعث شده که ما نتوانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و علت آن به نگرش اقتصادی مسئولان بر می‌گردد در صورتی که در دنیا سیاست را در اختیار اقتصاد قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه چهار سال اول دوره طلایی اقدامات است، گفت: مشکل استان‌ها این است که راهبرد علمی برای توسعه اقتصادی ندارند، هر استان با توجه به قومیتی، فرهنگ، منابع و حتی نزدیکی به دریا و همسایگان شرقی پتانسیل‌های متفاوتی دارد، از سویی می‌توان با راهبرد علمی از تمرکززدایی جلوگیری و به حاشیه رفتن سایر شهرها جلوگیری کرد و با این روش شهرهای کوچک خالی از سکنه نمی‌شوند.

همتی ادامه داد: نگاه سیاسی بر استان‌ها باید به نگاه اقتصادی تبدیل شود، برنامه من این است که هر سه ماه یک بار جلسه‌ای را با نخبگان هر استان تنظیم کنم و به تدریج توسعه استان‌ها را رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: با وجود پتانسیل قوی بیکاری در استان‌های کشور ریشه دوانده، هرچه از مرکز دور می‌شویم توسعه یافتگی کمتر می‌شود که با آمایش سرزمین این مشکل قابل حل است.


رئیسی در شبکه استانی ایلام: درصدی از درآمدهای نفتی باید به رفع محرومیت‌های ایلام اختصاص یابد

سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در گفتگو با شبکه استانی ایلام با عذرخواهی از عموم مردم این استان که به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار حضوری فراهم نشد، اظهار کرد: استان ایلام می‌تواند شرایطی را بگذراند که وضعیت مردم تغییر کند، کشاورزی، دامپروری و صنعت گردشگری از موضوعاتی است که استان می‌تواند فعال شود.

وی با اشاره به اینکه نباید چهره استان با فقر، نداشتن و بیکاری و مشکلاتی که مردم دارند، بد جلوه کند، افزود: مردم سلحشور ایلام همواره میزبان زوار اربعین بوده و در ایام اربعین، استان به ویژه شهر مهران جلوه‌ای از میزبانی مردم استان برای زوار اربعین و اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: این عدالت نیست مردمی که بر روی ذخایر نفت و گاز زندگی می‌کند، وضع معیشتشان خوب نباشد، این جزو بدیهیات است که درصدی از درآمدها باید به رفع محرومیت و مشکلات و اشتغال در استان اختصاص یابد.

رئیسی اظهار کرد: باید قدم‌های جدی تری در خصوص رفع مشکلات استان برداشته شود، باید فاصله‌ای که بین وضع موجود و ایده آل وجود دارد، از بین رود.

وی با اشاره به اینکه طرح مهار آب‌های گرمسیری که رهبر معظم انقلاب اعتباراتی را اختصاص دادند، باید تکمیل شود، افزود: بحث مهم صادرات تولیدات استان و کشور در مرز با عراق باید پیگیری و این استان زمینه بسیار مناسبی برای گسترش مناسبات تجاری با کشور عراق را مهیا کند.


همتی در شبکه استانی قزوین: استان‌ها باید توسط مردم همان استان اداره شوند

عبدالناصر همتی در گفتگو با مردم قزوین که از طریق سیمای مرکز استان قزوین انجام شد اظهار کرد: نتیجه تمرکز بر روی شهرهای بزرگ چیزی جز دور شدن مردم از روستاها و شهرهای کوچک و رانده شدن به حاشیه شهرهای بزرگ نیست و باید این سیاست به اتمام برسد.

همتی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم استان‌ها توسعه یابند باید در راهبرد کلانی که داریم ویژگی‌های هر استان را مورد توجه قرار دهیم و به همین دلیل هر سه ما یک‌بار جلسه‌ای را با نخبگان استان‌ها خواهیم داشت و به‌تدریج و به‌طورجدی روند توسعه استان را زیر نظر قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه استان‌ها پتانسیل بسیار خوبی برای پیشرفت دارند، تأکید کرد: استان‌ها باید توسط خود مردم استان و توسط نخبگان استان و بر مبنای شایسته‌سالاری اداره شوند. معنا ندارد وقتی در استانی افراد نخبه و توانمند وجود دارد افراد دیگری از استان‌های دیگر را که با مسائل استان آشنا نیستند وارد استان کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بر مبنای یک راهبرد کلی توسعه متوازن استان را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: یک مشکل جدی در استان‌ها مخصوصاً استان‌های مرزی این است که هرچقدر از مرکز دور می‌شویم میزان توسعه‌یافتگی کمتر و محرومیت بیشتر می‌شود و این روند باید اصلاح شود.

وی اشاره کرد: هریک از استان‌های ما ویژگی‌های خوبی برای جذب توریست دارند و جذب توریست به‌عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه در استان‌ها است.


رضایی در شبکه استانی بوشهر: ظرفیت‌های ۱۰ جزیره استان بوشهر باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد

محسن رضایی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌توان به دریا و ساحل، گردشگری، تجارت، نفت و گاز و نیروی انسانی توانمند اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر علی رغم ظرفیت‌های بسیار زیاد همچنان محروم مانده‌اند افزود: در کنار ثروت بسیار زیاد موجود در استان بوشهر محرومیت دیده می‌شود و این در حالی است که استانی با این همه ظرفیت و قابلیت نباید اینگونه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تقویت زیرساخت در استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: با تشکیل دولت اقدام و تحول من به خدمت مردم استان بوشهر می آیم و سند پیشرفت و تحول استان را امضا می‌کنم.

وی با بیان اینکه قول می‌دهم برنامه‌های خود را عملی کنم تصریح کرد: ۱۰ جزیره در استان بوشهر وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است در حالی که اگر در دیگر کشورها بود درآمدهای زیادی را نصیب کشور کرده و استفاده مناسبی از آن می‌شد.


مهرعلیزاده در شبکه استانی فارس: برخی نمی‌گذارند تولید جان بگیرد

محسن مهرعلیزاده در گفتگوی تلویزیونی با مردم فارس بیان کرد: یکی از اصلی ترین وظایفی که بر عهده تمامی آحاد مردم وجود دارد این است که در کنار همدیگر قرار بگیریم تا بتوان نسبت به شناسایی مشکلات و برطرف کردن آن اقدام کرد.

وی تاکید کرد: طی سالیان اخیر سطح فقر در جامعه افزایش یافته است و این مهم موجب ایجاد ما امیدی در جامعه شده و باعث شده تا بنیان فعالیت‌های اجتماعی نیز تضعیف شود اما می‌توان با حضور مردم در جامعه و کمک به مشکلات یکدیگر مشکلات را برطرف کنیم.

مهرعلیزاده در ادامه تصریح کرد: نا امیدی‌هایی که در جامعه ایجاد شده فشار بر مردم را نیز افزایش داده و تحمل زندگی نیز برای بسیاری از آنان سخت شده است اما می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در جامعه و استفاده از نیروهای انسانی جوان ضمن برطرف کردن فشارها نسبت به بهبود وضعیت جامعه اقدام کرد.


قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی خراسان جنوبی: نبود واحدهای صنعتی مادر مانع توسعه خراسان جنوبی

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان‌جنوبی با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مردم این منطقه بیان‌کرد: خراسان جنوبی آثار تاریخی و واحدهای فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی و مزیت‌های معدنی و صنایع تبدیلی ارزشمند فراوانی دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه‌داد: اما متأسفانه نبود واحدهای صنعتی مادر در خراسان‌جنوبی کار توسعه را با مشکل رو به رو کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه در مورد شبکه حمل و نقل و گاز در خراسان‌جنوبی نیز باید اقدامات ارزشمندی انجام شود، گفت: همچنین در خراسان‌جنوبی دچار مشکل خشکسالی و کمبود آب هستیم.

وی افزود: در مرکز استان خراسان‌جنوبی ظرفیت‌های گردشگری فراوانی به ویژه در روستاهای آن وجود دارد و سنگ‌های معدنی و گیاهان دارویی نیز فرصت دیگری برای رشد اقتصادی شهر بیرجند است که این مهم را باید با همکاری دانشگاه‌ها محقق کنیم.


زاکانی در شبکه استانی سمنان: زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان معیوب است / ضرورت تمرکز زدایی

علیرضا زاکانی در ویژه برنامه تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صحبت با مردم سمنان ضمن اشاره به تمرکز موجود در کشور بر روی پایتخت، تاکید کرد: باید به استان‌ها نیز فرصت داد.

وی با بیان اینکه یک عده در داخل تهران می‌نشینند و فکر می‌کنند می‌توانند برای همه تصمیم‌گیری کنند، افزود: این رویه درست نیست و باید تغییر کند امروز شاهد هستیم که سهم استان‌ها در اعتبارات مستقیمی که دریافت می‌کنند ۱۰ درصد است و ۹۰ درصد آن در خارج از استان تصمیم گرفته می‌شود که قطعاً نیازمند بازنگری است.

زاکانی با بیان اینکه من بارها به شهرستان‌های استان سمنان سفر کرده و متوجه موضوعات استان هستم، ابراز داشت: ظرفیت‌ها و اقلیم‌های متفاوت این استان توانسته موقعیتی را پدید بیاورد که در آن توسعه شکل گیرد زیرا سمنان استان غنی است از سوی دیگر به برخی موضوعات کم توجهی شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان بسیار معیوب است و باید فکری به حال این مزیت اقتصادی شود، بیان کرد: باید بکوشیم جنبه صنعتی بودن استان را رونق دهیم و از مواهب آن برای شهرستان‌ها استفاده کنیم همچنین تمرکز زدایی در استان می‌تواند دیگر شهرستان‌ها را به حرکت در بیاورد ما همچنین معتقد هستیم که صنعتی بودن در کنار کشاورزی و دامداری امکان گسترده‌ای را برای استان فراهم کرده که می‌بایست از آن بهره برد.


رضایی در شبکه استانی کرمان: قرار نیست تهران استان‌ها را استثمار کند / واگذاری اختیارات به مناطق

محسن رضایی در ویژه برنامه انتخاباتی «ایران سرای من» در شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کرمان گفت: سیاست‌های نادرست دولت در دو سه دهه اخیر قامت بلند ایران را خم و احساس ناامیدی ایجاد کرده است. ما دوباره قیام می‌کنیم و با دولت جدید روی پای خود می‌ایستیم.

رضایی بیان کرد: امام خمینی (ره) با متحد کردن اقوام و ملت ایران انقلاب را به پیروزی رساند. این ملت برای دومین مرتبه در هشت سال دفاع مقدس سربلند شد.

وی ادامه داد: آیا نمی‌توانیم دوباره قیام فرهنگی اقتصادی و شکستن محاصره اقتصادی و پیشرفت‌های بزرگ برای زندگی‌های بهتر و تشکیل دولت وحدت ملی داشته باشیم؟

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات گفت: اینگونه نیست که انتخابات از قبل مهندسی شده باشد؛ ملت ایران با حضور در انتخابات سرنوشت صندوق‌های رأی را مشخص می‌کنند.

رضایی با اشاره به اینکه در دولت جدید به استان‌ها اختیارات و مسئولیت می‌دهیم، افزود: قرار نیست که تهران، استان‌ها را استثمار کند.


زاکانی در شبکه استانی کرمانشاه: مشکلات اشتغال و آسیب‌های اجتماعی در کرمانشاه جدی است

علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز در گفتگو با مردم استان کرمانشاه که از شبکه تلویزیونی زاگرس و رادیو کرمانشاه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه پخش شد، اظهار کرد: سالیان زیادی را در شهرستان‌های استان کرمانشاه زندگی کرده‌ام و در زمان شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی حضور داشته و آن جنایت را با چشمان خود مشاهده کردم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: به شهدا بزرگی همچون سردار شهید سعید جعفری و برادران اشک تلخ و شهدا مدافع حرم که در سال ۹۶ با خانواده تعدادی از آنان ملاقات داشتم افتخار می‌کنم و آنان رسم پهلوانی را برای ما به یادگار گذاشتند.

وی با بیان مشکلات استان کرمانشاه تاکید کرد: بیکاری در استان کرمانشاه بیداد می‌کند و این استان در صدر بیکاری کشور قرار دارد و راه‌های مواصلاتی و جاده‌ای وضعیت مناسبی حداقل برای چهار شهرستان استان کرمانشاه ندارد.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بحث اعتیاد در استان کرمانشاه جدی است و مسبب آن تورم و بیکاری بوده و همچنین طلاق و آسیب‌های اجتماعی مشکلات متعددی ایجاد کرده و مشکل کمبود آب برای شرب و کشاورزی دیده می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های استان کرمانشاه زیبنده نیست.


همتی در شبکه خراسان شمالی: توانمندسازی اقشار محروم با افزایش حداقل دستمزدها

عبدالناصر همتی در گفتگو با مردم خراسان شمالی که از طریق شبکه اترک صورت گرفت، گفت: توانمندسازی اقشار محروم استان‌ها به دو راهبرد افزایش حداقل دستمزدها و اعطای کارت‌های اعتباری برای خرید اقساطی مردم اشاره کرد و گفت: باید با اتصال همه استان‌ها به شبکه ریلی کشور، از کریدورهای مواصلاتی شرق و غرب دنیا بهره گیری کرد.

وی موضوع خرید تضمینی و قیمت محصولات کشاورزی و باغی را جدی دانست و بر اهمیت خرید تضمینی و نه قیمت تضمینی برای جلوگیری از هدر رفت زحمات کشاورزان و باغداران تاکید کرد.

همتی در انتها توجه به آزادی‌های اجتماعی، اوقات فراغت جوانان به ویژه دختران، ایجاد احساس رضایت از زندگی، دخالت نکردن در زندگی اجتماعی مردم و استقلال زنان و جوانان جامعه را از جمله دغدغه‌های خود برشمرد.


رضایی در شبکه استانی زنجان: نهضت خانه‌سازی ایرانیان را راه‌اندازی می‌کنیم

محسن رضایی در گفت‌وگو با شبکه استانی اشراق با بیان اینکه ایران اسلامی سرزمینی است که دارای ظرفیت‌های بالقوه زیادی بوده و باید به این ظرفیت‌ها بیش از پیش بها دهیم، افزود: امام راحل برای اینکه انقلاب اسلامی شکوفا شود، از ظرفیت همه مردم و اقوام ایرانی و نیز عشق به اسلام استفاده کرد و این سرآغازی برای روی پای خود ایستادن ما بود.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد کمرنگ شدن نشاط و شادابی در جامعه هستیم که همه این‌ها محصول سیاست‌های نادرست دولت‌ها در طول چند دهه اخیر بوده است، تصریح کرد: گذشته‌های نه چندان دور حاکی از آن است که ایرانی‌ها از هر قوم و زبان در حماسه‌های بزرگی چون آزادسازی خرمشهر در کنار یکدیگر ایستادند تا دشمن تا دندان مسلح را زمین‌گیر کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه دولت اقدام و تحول بنا دارد تا دوباره قیام دیگری را از جنس فرهنگی و سیاسی با کمک مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی و اعتماد به این دولت به پا کند، ادامه داد: اگر بتوانیم چنین قیامی را در حوزه‌های مختلف به ویژه عرصه اقتصادی و فرهنگی شکل دهیم، نتیجه این قیام منتج به پیشرفت ایران اسلامی، وحدت ملی و تشکیل دولت کارآمد خواهد شد.


همتی در شبکه استانی گیلان: جذب توریست محور اصلی توسعه استان‌ها است

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با مردم استان گیلان با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست و تداوم روند فعلی نتایج بدتری برای کشور دارد، اظهار کرد: بیکاری، مشکلات معیشتی و رفاه زندگی مردم تحت تأثیر تحریم‌ها به مرحله نامطلوبی رسیده و تغییر ریل اقتصادی و تغییر نگرش به اقتصاد از اولویت‌های کشور است.

وی با تاکید بر توسعه متوازن استان‌های کشور بیان کرد: هر چقدر از مرکز دور می‌شویم میزان توسعه یافتگی کاهش می‌یابد که این مسیر باید با آمایش سرزمینی اصلاح شود.

همتی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مبحث گردشگری عنوان کرد: سیاست جذب توریست در کشور ناکارآمد است و باید اصلاح شود لذا پس از تسریع در واکسیناسیون عمومی، جذب توریست محور اصلی توسعه استان‌ها در دولت بنده خواهد بود.


زاکانی در شبکه استانی آذربایجان شرقی: چشم دوختن به دست خارجی‌ها علاج مشکلات کشور نیست

علیرضا زاکانی روز دوشنبه در برنامه ایران سرای من که از شبکه استانی سهند پخش شد، افزود: متأسفانه دولت فعلی اشتباه بزرگی مرتکب شد و فکر کرد که مشکلات و کمبودهای کشور از طریق خارجی‌ها رفع می‌شود. ما نباید از دشمنانمان انتظار خوبی داشته باشیم. دشمن، مسلماً دشمنی خواهد کرد این ما هستیم که باید عقل داشته باشیم و به کمک آن‌ها چشم ندوزیم.

وی ادامه داد: بنده در دولت احتمالی آینده ام این نگاه را تغییر خواهم داد و بر ظرفیت‌ها و استعدادهای بیشمار داخلی تکیه خواهم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش بی بدیل آذربایجان شرقی در پیشرفت کشورمان گفت: آذربایجان همواره مایه افتخار ایران در همه زمینه‌ها هستند و ما خودمان را مدیون آذربایجانی‌های عزیز می‌دانیم.

زاکانی، کمبود امکانات گردشگری و اقامتی، کشاورزی سنتی و فنآوری قدیمی، بی بهره ماندن استان از موهبت‌های معادن و جنگل‌ها، به حال خود رها شدن طرح انتقال آب ارس به دشت مرند و شبستر و تبریز را از مشکلات آذربایجان شرقی دانست و قول داد در صورت رئیس جمهور شدن آنها را حل کند.


رئیسی در شبکه استانی خوزستان: گردشگری سلامت در خوزستان توسعه می‌یابد / نفت به وظایفش عمل نمی‌کند

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گفتگو با مردم خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان علاوه بر نفت و گاز دارای منابع غنی، آب سرشار و زمین‌های حاصلخیز و ارزشمند است، بیان کرد: این سوال مطرح است که چرا با این همه ذخایر استان با مشکلاتی همچون فقر، نبودن فاضلاب، آب شرب و طرح‌های شهری روبرو می‌باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: وزارت نفت و شرکت نفت که در بخش بزرگی از استان خوزستان مشغول فعالیت هستند چرا به وظایف خود عمل نمی‌کنند و حق آلایندگی و درآمد حاصل از فروش نفت را پرداخت نمی‌کنند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه در استان خوزستان کمبود منابع آبی وجود ندارد و باید مدیریت درستی از آن شود، ادامه داد: باید پسماندهای صنعتی برای حفظ محیط زیست در استان تصفیه شود که موجب خسارت به طبیعت و آب‌های زیرزمینی نشود.

وی بر ضرورت پیگیری و اجرای طرح فاضلاب اهواز و استان تاکید و بیان کرد: با عنایت مقام معظم رهبری اعتباری از صندوق توسعه ملی برای طرح فاضلاب اختصاص یافت و این طرح باید سال‌های قبل اجرا می‌شد، ولی تازه شروع شده است و تلاش می‌کنیم این مشکل را حل کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، احیای تالاب‌ها، حل مشکل ریزگردها، توسعه کارخانجات تبدیلی، چابک سازی شرکت ملی حفاری و ایجاد مزرعه‌های انرژی خورشیدی را از جمله برنامه‌های خود در استان بیان کرد و گفت: خوزستان دارای زمین‌های حاصلخیز می‌باشد و قطب کشاورزی کشور است و می‌تواند با صادرات محصولات کشاورزی به عراق و کشورهای دیگر ارزش افزوده زیادی ایجاد کند.


جلیلی در شبکه استانی هرمزگان: دل نگرانی‌های کشاورزان نسبت به فروش و صادرات رفع خواهد شد

سعید جلیلی در ارتباط تلویزیونی با مردم هرمزگان که از طریق شبکه استانی مرکز خلیج فارس پخش شد، اظهار کرد: امروز استان هرمزگان با وجود ظرفیت‌های ارزشمند به مانند صنایع آلومینیوم، پالایشگاه‌های بزرگ، تولیدات کشاورزی و جزایر قشم، کیش و هرمز، اما محرومیت و بیکاری در آن بی داد می‌کند.

جلیلی افزود: با مطرح کردن چند مشکل و تلاش در جهت رفع آن، مسائل حل نخواهد شد و نباید توقع حل مشکلات و توسعه استان هرمزگان را با حرف زدن داشته باشیم.

وی تصریح کرد: از آنجایی که که بنادر فرصت بالایی برای صادرات در کشور ما است، از این رو بندر جاسک و بندرعباس به یکی از مبادی صادرات کشور و منطقه تبدیل می‌شوند.


قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی کهگیلویه و بویراحمد: این استان با داشتن ظرفیت‌های بسیار هنوز محروم است

قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی دنا افزود: مردم کهگیلویه و بویراحمد سال‌های سال در کنار انقلاب و نظام بودند و خدمات بی نظیری به نظام ارائه دادند و این استان مشاهیری از جمله آیت الله ملک حسینی و پروفسور علی ملک در دامن خود پرورده است.

وی با بیان اینکه روند احداث جاده چرام به باشت به طول انجامید و در سال‌های اخیر خطرات و آسیب‌های زیادی به مردم این منطقه وارد کرد، گفت: باید این جاده هر چه زودتر راه اندازی شود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: شهرستان بهمئی در لیست اقتصاد مقاومتی قرار دارد و بیشترین مهاجرت را به خود اختصاص داده و این در حالی است که این شهرستان از ظرفیت معادن و گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و در نزدیکی پالایشگاه (بیدبلند) واقع شده است.

وی افزود: گچساران ۲۰ درصد نفت و گاز کشور را تأمین می‌کند و منافع نفت و گاز این منطقه به مردم این شهرستان نمی‌رسد و توسعه شاخص‌های بهداشتی باید در این منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد.


جلیلی در شبکه استانی قم: ظرفیت‌ها و نقش مهم استان قم در پیشرفت و جهش کشور

سعید جلیلی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان قم با اشاره به شهر قم به عنوان سنگر مهم تراث اهل بیت، سنگر مقاومت در برابر استعمار و وادادگی در عصر پهلوی گفت: همین سرمایه معنوی و با قیام ۱۹ دی و شهادت مردمش انقلاب اسلامی شکوفا شد.

وی قم را تکیه گاه فرهنگی کشور خواند و گفت: در یکی از مذاکراتی که با کشورهای ۵+۱ داشتیم بحث می‌کردند در مورد قدرت ایران، من گفتم که شما اشتباه می‌کنید قم ذرات خانه قدرت ایران است، قم و حوزه علمیه گران قدر و گران سنگ آن است که چنین قدرتی را آفریده است اندیشه زلال و ناب آن، اندیشه ولایی و توحیدی این است که به کشور ما چنین قدرت بخشیده است، معنویت و معارف اهل بیت است که مهم‌ترین پیشران کشور به سمت جهش، پیشرفت و رشد است.

داوطلب سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: الگویی که انقلاب اسلامی خلق کرد بر پایه معنویت مردم بنا شده است، مردم عزیز قم، ما امروز در آستانه یک انتخاب قرار داریم، انتخاب اینکه آیا چهار سال آینده کشور را به صورت روزمره اداره کنیم؟ یا اینکه می‌خواهیم چند مشکل آن را حل کنیم؟ و یا اینکه نه می‌خواهیم کشور را مبتنی بر مبانی اهل بیت و قرآن کریم به یک جهش برسانیم؟


رضایی در شبکه استانی مرکزی: اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان‌ها واگذار می‌کنیم

محسن رضایی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان مرکزی افزود: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده‌های بی پشت و برنامه است و دولت ما برای هر استان برنامه خاص براساس توانمندی‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های آن استان تدوین کرده است و پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان‌ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختیارات تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های تجاری و اقتصادی به هر استان واگذار می‌شود به طور مثال استان‌های آذربایجان می‌توانند با کشورهای عراق و ترکیه مراوده تجاری ایجاد کنند یا سیستان و بلوچستان می‌توانند با پاکستان و هندوستان فعالیت‌های صادرات و واردات انجام دهند.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول همه نقاط کشور تبدیل به کارگاه‌های تولیدی کوچک و بزرگ تبدیل می‌شوند مشروط بر اینکه شور و نشاط و آزادی‌های اجتماعی در چارچوب قانون نیز در کشور ایجاد شود.


برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات مهر را دنبال کنید.

کد خبر 5234817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   0 0
   این دورم هیچ