توسعه سیستان وبلوچستان در گرو بهره‌گیری از ظرفیت‌های آن است

زاهدان- فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه معادن دارد که بهره‌گیری از توانمندی‌های بی‌شمار آن سبب توسعه همه‌جانبه این استان می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سعید محمد در گردهمایی حمایت از آیت الله سید ابراهیم رئیسی در زاهدان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان سرزمین ثروت‌های پنهان و محرومیت‌های آشکار است اظهارداشت: مردم این استان به غیرت، مردانگی، مرزداری و مهمان‌نوازی معروف هستند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان استان ثروت‌های سرشار بوده و ظرفیت بسیار زیادی در حوزه معادن طلا، نقره، آنتیموان و مس دارد افزود: این استان در انرژی‌های نوین ظرفیت‌های گسترده‌ای دارد و سراسر منطقه امکان استفاده از انرژی باد و خورشید را دارا بوده که یک گنج برای منطقه است.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بیان کرد: این استان در همجواری با همسایگان مرزی و دریای عمان یک ظرفیت مرزی بسیار خوب در حوزه صادرات فراهم کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ترانزیتی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های سواحل ارزشمند مکران را دارد که این ظرفیت‌ها تا کنون مغفول مانده است.

سردار محمد اظهارداشت: محصولات گرمسیری، استوایی و محصولات گلخانه‌ای طبیعی و از همه فرصت‌ها مهمتر نیروی کار جوان و مستعد در سیستان و بلوچستان به عنوان جوان‌ترین استان کشور همگی فرصت است که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها زمینه توسعه منطقه را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه همیشه بیشترین مشارکت در انتخابات در سیستان و بلوچستان شاهد بودیم بیان کرد: با وجود همه این فرصت‌ها شاهدیم که چهره فقر و محرومیت بر روی مردم این سرزمین نشسته و مشکل معیشت، بیکاری جوانان، فقر، فساد، تبعیض و خیلی از موضوعات و مشکلات دیگر مانند حاشیه‌نشینی نیز دامنگیر این استان است.

فرمانده سابق قرارگاه، سازندگی، خاتم الانبیا با بیان اینکه بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان مساله آب است و موضوع حقابه که نیاز به پیگیری جدی دارد تصریح کرد: کمترین محور مواصلاتی به نسبت وسعت، بیشترین زنان سرپرست خانوار، بیشترین افراد بازمانده از تحصیل در این استان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم باید مسئولانی را انتخاب و در مسند بگذارند که در فکر مردم باشند خاطرنشان کرد: این تفکر امام (ره) است و همیشه تکیه امام بر همین مردم بود اما امروز می‌بینیم یک عده از مسئولان کاخ‌نشین شده‌اند.

سردار محمد با بیان اینکه دیدگاه‌های امام از سوی رهبر معظم انقلاب پیگیری و همواره به مسؤولان گوشزد می‌شود خاطرنشان کرد: ریشه‌یابی که می‌کنیم ۲ نوع تفکر در بین کارگزاران داریم یک تفکر حکمرانی اسلامی مبتنی بر اسلام ناب، ارزش‌ها، عدالت و مردم محوری و یک نوع دیگر حکمرانی افرادی که دل در گرو غرب دارند و آمال و آرزوهایشان در غرب است تفکر لیبرالی داشته و به همه چیز به عنوان یک کالا نگاه می‌کنند.

وی ادامه داد: انتخاب مردم است که کدام دسته از کارگزاران در مسند حکومت قرار گیرد امروز تفکر لیبرالی که عموماً توسط عده‌ای خاص در حوزه اقتصاد، وضعیت اقتصادی جامعه، معیشت مردم، بانکداری، سودهای سپرده‌های که موجب خلق پول و تورم و نقدینگی می‌شود را شاهد هستیم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند تولید در کشور اتفاق باید بیفتد اما هر سال شاهد بودیم که با قوانین و مقررات دست و پاگیر و جلوگیری از صادرات این کشور تولید کاهش پیدا می‌کند و از سوی دیگر نقدینگی در اثر یک سیاست غلط بانکی توسط بانک مرکزی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه امروز مالیات مختص تولیدکننده و حقوق‌بگیر شده است و دلال‌های اقتصادی هیچکدام مالیاتی پرداخت نمی‌کنند اظهارداشت: ما به دنبال رفع این مشکلات هستیم که اینها در بخش فرهنگی جامعه نیز دارای تأثیر است و امروز معضلات زیادی در بخش فرهنگی می‌بینیم و در بخش اجتماعی نیز مشکلاتی هست مشکل حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق و پیرشدن جمعیت ایران در جامعه ایران ناشی از سیاست‌گذاری‌های غلط و کارگزارانی که در بطن مردم نیستند.

سردار محمد با بیان اینکه موضوع آینده این کشور، مردم و وضعیت معیشت مردم امروز در تنگنا قرار گرفته بیان کرد: امسال نخستین سالیست که علما، بزرگان و نخبگان اهل تسنن و اهل تشیع در استان به یک وحدت رسیده که از همه این علما و بزرگان تشکر می‌کنم چون این مملکت نیاز به وحدت دارد ما آرمان‌های و اعتقادات مشترک داریم و باید دست دردست همدیگر گذاشته و محرومیت را از این استان برداریم.

وی با بیان اینکه دولت ریسی دولتی نیست که وعده بدهد و عمل نکند در سال‌های گذشته و انتخابات‌های مکرر خیلی از این آقایان آمدند وعده‌های دادن و عمل نکردن، آیت الله رئیسی اگر بیاید و وعده‌ای دهد عمل می‌کنند دولت ایشان به پشتوانه مردم بک دولتی است که تمام تلاش‌ها و کارش برای محرومان و مردم عزیز سیستان و بلوچستان خواهد بود.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه دولت رئیسی دولتی خواهد بود که انتصاباتش براساس شایسته‌سالاری خواهد بود و فرصت برابر به همه خواهد داد و اصل شایسته بودن است و دولت ایشان اعتقاد به جوانان و به توان داخلی خواهد داشت افزود: این دولت بر مشترکات دینی و اعتقادی تکیه زده و وحدت بین مذاهب را رقم خواهد زد و دولت ایشان دولت احترام به تمام مذاهب و فرصت‌های عادلانه و برابر برای همه مردم خواهد بود.

وی با اشاره به استفاده گسترده از ظرفیت‌های مرزی سیستان و بلوچستان و اینکه فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی از عواملی است که در توسعه این استان مؤثر خواهد بود و این در اولویت اصلی قرار خواهد گرفت اظهارداشت: ما به دنبال مهار سیلاب‌ها هستیم کنترل این سیلاب‌ها برای تأمین برخی از آب مورد نیاز استان در دستور کار خواهد بود و البته پیگیری حق‌آبه استان که یکی از دغدغه‌های مردم استان است یک تلاش ویژه شده و در دولت انقلابی آینده پیگیری خواهد شد.

سردار محمد با بیان اینکه ما باید با کشورهای همسایه ارتباطات نزدیک و دیپلماسی بازرگانی و فرهنگی داشته باشیم تصریح کرد: راه‌آهن چابهار زاهدان در مدت حداکثر یکسال تکمیل خواهد شد و چابهار به زاهدان متصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید چهره امنیتی بودن را از سیستان و بلوچستان برطرف کنیم گفت: بحث توسعه فیبر نوری یکی از مشکلاتی است که استان دارد و برای حل این عدم ارتباط با اینترنت یکی از دستور کارهای ما اتصال فیبرنوری به جای جای این استان خواهد بود که بتوانیم این خدمات را در این دوران کرونا که بچه‌ها باید ارتباط داشته باشد برطرف کنیم تا عزیزان ما از تحصیل باز نمانند.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه تکمیل بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان از جمله چابهار، نیکشهر و ایرانشهر در اولویت خواهد بود خاطرنشان کرد: قول می‌دهیم در دولت انقلابی آینده وضعیت بیمارستان‌های استان را به یک تعادل قابل قبولی برسانیم و این استان این ظرفیت را دارد که اگر بیمارستان‌ها توسعه پیدا کند امکان توسعه و توریست درمانی نیز فراهم می‌شود و این مهم یک درآمد برای کشور است.

وی با بیان اینکه دولت در آینده مشکلات زیادی را پیش رو دارد و ما نیازمند هستیم که یک مشارکت حداکثری و یک رأی حداکثری را داشته باشیم گفت: دولت آینده می‌خواهد تصمیمات بزرگی را چه در بحث مسائل اقتصادی و چه در بحث فسادستیزی و چه در مسائل بین‌الملل اتخاذ کند.

سردار محمد اظهار داشت: حتماً در انتخابات مشارکت کنید و به فرد اصلح رأی دهید که بیشترین تطابق را با چارچوب‌های رهبر معظم انقلاب داشته یعنی فساد ستیز، مردمی و آشنا به مسائل کشور باشد و در جهت حل مشکل مردم حرکت کند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

کد خبر 5235941

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =