مشکلی از جهت تعرفه در روز انتخابات نخواهیم داشت

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ما برای همه حوزه‌ها بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش تعداد تعرفه را پیش‌بینی کردیم، گفت: مطمئنم که مشکلی از جهت تعرفه نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با بخش خبری ۲۱ سیما اظهار کرد: همه اقدامات لازم برای جشن سیاسی کشور آماده است. تمام استانداران، فرمانداران و بخشداران آمادگی خود را اعلام کردند و ما آماده هستیم که از ۷ صبح فردا (جمعه) کار را آغاز کنیم و مردم هم با انگیزه در انتخابات شرکت کنند.

عرف گفت: ما برای همه حوزه‌ها بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش تعداد تعرفه را پیش‌بینی کردیم. سیستمی داریم که در آن به شکل بر خط به ما اعلام خواهد کرد که در شعب اخذ رأی، وضعیت مصرف تعرفه‌ها چگونه است. وضعیت سفید، وضعیت زرد و وضعیت قرمز به ما شرایط را اعلام خواهد کرد که در صورتی که لازم باشد به سرعت تعرفه‌ها را ارسال کنیم.

وی افزود: شب گذشته مقام معظم رهبری نسبت به عدم کمبود تعرفه‌ها تاکید کردند. این مساله باعث شد که بخشنامه‌هایی را به همه استانداران و فرمانداران ارسال کنیم تا دوباره مسیر را چک کنند و در مدیریت توزیع و مصرف تعرفه‌ها دقت بیشتری داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید. مطمئنم که فردا مشکلی از جهت تعرفه نخواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی درخصوص تمهیدات لازم برای شعب روستایی گفت: تمام شعب اعم از شهری و روستایی از نظر ما یکسان هستند. در شعب روستایی انتخابات شوراها را رأی‌گیری می‌کنیم بنابراین هر واحد روستایی که حد نصاب لازم را دارد از نظر ما یک شعبه تلقی می‌شود. برای این منظور، ۷۵۰۰۰ شعبه و در حوزه شهری نیز چیزی حدود ۶۷ هزار شعبه پیش‌بینی شده است.

عرف گفت: ساعات رأی‌گیری نیز از ۷ صبح آغاز خواهد شد و به لحاظ قانونی ۱۰ ساعت رأی گیری را انجام خواهیم داد و در صورت ضرورت وزیر کشور زمان رأی‌گیری را تمدید می‌کند و ما تا ساعت ۱۲ شب ادامه خواهیم داد. در صورتی که ضرورت داشته باشد، ستاد ملی کرونا این مجوز را به ما داده است که در شعب شلوغ، رأی گیری را تا ساعت ۲ بامداد ادامه دهیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص صندوق‌های سیار در نقاط روستایی کشور افزود: بخش عمده شعب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثابت است. بخش‌هایی که به شکل صعب العبور است، قاعدتاً به شکل سیار صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در برخی نقاط صعب العبور کشور نیز، از هلی‌کوپتر استفاده خواهیم کرد.

عرف گفت: امیدوارم که همه ایرانیان بتوانند از حقوق خودشان استفاده کنند. به علاوه اینکه در مناطق شهری نیز پیش‌بینی شده در شعب شلوغ برای اینکه مردم معطل نشوند از شعب بیشتر استفاده خواهیم کرد تا مردم با کمترین معطلی بتوانند به راحتی برای رأی خود را بدهند.

وی ادامه داد: پیشنهاد من این است که مردم قبل از مراجعه به شعب، نامزدهای مدنظر خودشان برای انتخابات شوراها را تعیین کنند و با خودکار شخصی به شعب بروند. همچنین با ماسک و سایر وسایل بهداشتی به شعب اخذ رأی مراجعه کنند. حتماً کارت ملی و شناسنامه همراه خود داشته باشند. البته برای دستگاه احراز هویت ما کد ملی ملاک است. این دستگاه دو سوال می‌پرسد، یک اینکه آیا فرد رأی دهنده حی (زنده) است و دوم اینکه آیا رأی داده است یا خیر؟

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چه تمهیداتی برای اخذ رأی بیماران کرونایی و سالمندان در نظر گرفته‌اید؟ گفت: هماهنگی‌هایی با هلال احمر و وزارت بهداشت صورت گرفته است. رأی افرادی که در قرنطینه هستند، توسط شعب سیار اخذ می‌شود. سالمندان و کسانی که مشکل دارند، می‌توانند تماس بگیرند تا صندوق‌های سیار برای آنها ارسال شود.

عرف گفت: ما تلاش می‌کنیم همه کسانی که در واقع حائز شرایط هستند این امکان را داشته باشند از حقوق خودشان استفاده کنند و رأی بدهند.

کد خبر 5237033

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =