صف‌های طویل رأی گیری در آستارا/ مرزنشینان به خط شدند

آستارا- رأی گیری در آستارا با استقبال گسترده مردم و به ویژه نسل چهارمی ها روبرو است و با نزدیک شدن به ساعات پایانی، صف‌های رأی گیری در این شهرستان مرزی طویل‌تر می‌شود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: مشارکت مردم آستارا در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، روند صعودی داشته و به رغم اینکه تاکنون ده‌ها هزار نفر از مردم مرزنشین شهرستان آستارا اعم از شیعه و سنی اقدام به رأی دادن کرده‌اند ولی هم اکنون شعب اخذ رأی با استقبال گسترده مردم شهر آستارا و همچنین شهر لوندویل مواجه است.

فعال بودن ۹۹ شعبه اخذ رأی در آستارا

۹۹ شعبه اخذ رأی در شهرستان آستارا برای دریافت آرای مردم فعال شده است و ۱۶۲۶ نفر از رأی اولی‌های این شهرستان مرزنشین نیز با اشتیاق فراوان در شعبات محل اخذ رأی حاضر و رأی خود را با تشویق حاضران به صندوق انداختند.

تمامی رأی اولی‌های شهرستان آستارا دوشادوش سایر مردم همیشه در صحنه و شهید پرور این شهر مرزی با حضور و خلق حماسه‌ای دیگر ثابت کردند که هیچ قدرتی توان مقاومت در برابر آنان را ندارد.

صف‌های طویل رأی گیری در آستارا/ مرزنشینان به خط شدند

من رأی اولی هستم و عشقم سربلندی ایران است

من رأی اولی هستم و عشقم سربلندی ایران است، این را یکی از دختران آستارایی که برای اولین بار در انتخابات شرکت می‌کند در گفتگو با خبرنگار مهر با ابراز خرسندی از اینکه می‌تواند با رأی خود در سرنوشت کشور سهیم باشد، می‌گوید.

میترا حسینی با بیان اینکه با آگاهی و مطالعه در مورد نامردهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر در این انتخابات شرکت کردم، اظهار کرد: حضور رأی اولی‌ها در پای صندوق‌های رأی علاوه بر اینکه مشوقی برای حضور دیگر اقشار جامعه در انتخابات است موجب شور و نشاط بیشتر در جامعه می‌شود.

رأی اولی دیگری که با شور و شعف وصف ناشدنی در صف انتظار برای رأی دادن ایستاده است به خبرنگار مهر، گفت: من هم برای انتخاب ریاست جمهوری و اعضای شورای شهر مطالعه زیادی کرده‌ام و دوست دارم با دقت و حساسیت در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت کنم چراکه کوتاهی در وظیفه شرعی، سهل انگاری در رقم زدن سرنوشت آینده کشور است.

رضا فیضی، افزود: حضور رأی اولی‌ها در این انتخابات بیانگر مشارکت سیاسی آنان است و رأی اولی‌ها با حضور فعال و پرانرژی خود صحنه‌های نابی را در این انتخابات به نمایش خواهند گذاشت.

سپاه ناحیه و نیروی انتظامی آستارا با توجه به مسئولیتی که در بحث امنیت و حفاظت در انتخابات بر عهده دارند، در تمامی حوزه‌های رأی گیری این شهرستان مرزنشین حضوری مقتدرانه داشته و از هر گونه تجمع غیرقانونی در حاشیه شعبات اخذ رأی و خرید آرا جلوگیری می‌کنند.

همچنین مسئولان برگزاری انتخابات در شهرستان آستارا در تمامی حوزه‌های اخذ رأی امکان حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را فراهم کرده‌اند و رعایت قانون و حفظ آرامش توسط نمایندگان کاندیداها بسیار خوب و مثال زدنی است.

صف‌های طویل رأی گیری در آستارا/ مرزنشینان به خط شدند

اتحاد شیعه و سنی در انتخابات عامل دفع تهدیدها

مردم وفادار اهل سنت و تشیع کشور از جمله شهرستان آستارا همواره در عرصه خطیر انتخابات متحد و منسجم، با حضوری پرشور مهر تأیید بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زده و در این برهه نیز پرشورتر از هر زمانی با حضور در پای صندوق‌های رأی، دشمنان را متحیر کرده‌اند.

امروز سنی و شیعه پا به پای هم برای ساختن دنیایی بهتر و برآورده کردن آرزوهای یکدیگر در سرزمین بزرگ ایران اسلامی قدم بر می‌دارند.

امنیت کامل در فرآیند رأی گیری آستارا برقرار است

عباس صابر فرماندار آستارا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در شعب اخذ رأی در آستارا وجود ندارد و مشارکت خوبی را در این دوره از انتخابات در این شهرستان مرزنشین شاهد هستیم، اظهار کرد: فرایند رأی گیری در آستارا به خوبی و در امنیت کامل در حال انجام است.

مرزبان ایران اسلامی هستیم

یک آستارایی که همراه با کودک خردسال خود در محل رأی گیری حاضر شده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امروز با حضور در جمعیت شرکت کننده در انتخابات می‌خواهیم به دشمنان ایران اسلامی نشان دهیم که همواره مرزبان و حافظ نظام جمهوری اسلامی هستیم.

علی شهین فر، اظهار کرد: این حضور بیانگر این است که تا آخرین قطره خون هم که شده در دفاع از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی کوتاه نیامده و هر روز پررنگ‌تر از دیروز خود را موظف به حضور در عرصه‌های مهم می‌دانیم.

وی افزود: حضور در انتخابات تیر خلاصی بر قلب دشمنان است و آنها را از هر قصد شوم علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ناامید و مأیوس می‌کند.

مریم حسین نژادی دیگر شهروند آستارایی که از اهالی آموزش و پرورش آستارا است، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حضور گسترده ما در انتخابات ارمغان آورنده بیداری و هوشیاری ملت است و همین امر ایجاب کرده تا همواره حضوری آگاهانه در این عرصه داشته باشیم.

وی افزود: در این انتخابات با حضور خود تداوم راه شهیدان را تثبیت کرده و به آمریکای جهانخوار و اسرائیل غاصب ثابت می‌کنیم که ایران جای هیچکدام از آنها و دخالت بی جای آنان نبوده و نخواهد بود.

حضور رأی دهندگان مرزنشین آستارایی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه‌های مختلف اخذ رأی در شهر آستارا، بخش مرکزی و همچنین شهر و بخش لوندویل حواشی فراوانی را از جنس صبر و شکیبایی رأی دهندگان در گرما و شرجی آستارا به همراه داشت که در نوع خود ستودنی است.

کد خبر 5238456

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =