مشارکت ۱۰۰ درصدی مردم سربیشه و طبس در انتخابات

بیرجند-رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی از مشارکت ۱۰۰ درصد مردم شهرستان های سربیشه و طبس در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: جوانان و زنان حضور پرشوری در این دوره از انتخابات داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر خوش خبر ظهر یکشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه استان خراسان‌جنوبی با اختلاف نسبت به سایر استان‌ها (اختلاف ۵-۶ درصدی) بالاترین مشارکت را در سطح کشور داشته است، اظهارکرد: ما در انتخابات ریاست جمهوری ۷۱۰ هزار تعرفه را توزیع کردیم تا همه نقاط از جمله روستاها که آخر هفته میزبان جمعیت شهری هستند، با کمبود تعرفه رو به رو نشوند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از این تعداد ۴۰.۳ درصد تعرفه‌ها مصرف نشد و ۵۰.۷ درصد تعرفه‌ها مصرف شد.

مشارکت ۱۰۰ درصدی مردم سربیشه و طبس

خوش‌خبر با اشاره به مشارکت ۷۴.۲ درصدی خراسان‌جنوبی گفت: در این دوره از انتخابات شهرستان طبس، سربیشه و خوسف بالاترین مشارکت را داشتند به گونه‌ای که مشارکت در سربیشه ۱۰۰.۷ درصد و طبس ۱۰۰.۲ درصد مشارکت و در خوسف مشارکت ۹۴.۸۱ درصد بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی از ۶۰ درصد تا ۱۰۰ درصد مشارکت داشته‌ایم، ادامه‌داد: تعداد آرای صحیح در خراسان‌جنوبی ۳۹۵ هزار و ۹۳۵ رأی بوده است.

رئیس ستاد انتخابات ریاست جمهوری اظهارکرد: در این بین آقای سید ابراهیم رئیسی ۸۱.۲ درصد آراء، عبدالناصر همتی ۵.۵ درصد آراء، محسن رضایی میرقائد ۴.۳۳ درصد آراء و آقای قاضی زاده هاشمی نیز ۲.۹۰ درصد آراء را به خود اختصاص داده است.

مشارکت ۵۱ درصدی زنان

خوش خبر با اشاره به اینکه در خراسان‌جنوبی مشارکت زنان بیش از مردان بوده است، بیان‌کرد: ۵۱ درصد از رأی دهندگان را زنان تشکیل می‌دهند که این افزایش مشارکت زنان به واسطه برنامه‌های کاندیداها برای زنان خصوصاً زنان خانه‌دار بوده است.

وی ادامه‌داد: تعداد رأی دهندگان بین گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال ۶۶ هزار و ۳۰۱ نفر (حدود ۱۵.۷ درصد آراء)، گروه ۲۵ تا ۳۵ سال نیز ۹۹ هزار و ۱۱۸ نفر معادل ۲۲.۹ درصد آراء، ۳۵ تا ۴۵ سال نیز ۹۶ هزار و ۵۲۶ نفر معادل ۲۲.۸ درصد آراء بوده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: در بین رأی‌دهندگان گروه سنی ۴۵ تا ۵۵ سال نیز ۶۶ هزار و ۲۲۸ نفر معادل ۱۵.۶ درصد آراء، گروه سنی ۵۵ تا ۶۵ سال ۴۷ هزار و ۲۱۷ نفر معادل ۱۱.۱ درصد آراء، گروه سنی ۶۵ تا ۷۵ سال نیز ۲۷ هزار و ۲۰۳ نفر معادل ۶.۴ درصد آراء و گروه سنی ۷۵ تا ۸۵ سال نیز ۱۴ هزار و ۶۹۹ نفر معادل ۳.۴ درصد آراء، و گروه سنی ۸۵ سال به بالا پنج هزار و ۳۰۷ نفر بوده است.

خوش خبر یادآور شد: در ۸۹۸ روستا برای تصدی دو هزار و ۷۵۰ کرسی اصلی شوراها با یکدیگر رقابت داشتند.

وی گفت: از آنجایی که جا به جایی جمعیت از شهر به روستا را داشته‌ایم، در روز انتخابات در زمینه تعرفه‌های سه نفر با مشکل رو به رو شدیم که تلاش کردیم این مسئله را جبران کنیم.

۷۸۴ هزار تعرفه در انتخابات شوراها توزیع شد

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۷۸۴ هزار تعرفه برای انتخابات شوراها در خراسان‌جنوبی توزیع شد، اظهار کرد: در ظرف زمانی انتخابات این میزان تعرفه استفاده شد و نگذاشتیم که مردم در رأی دادن با مشکل رو به رو شوند.

خوش خبر ادامه‌داد: ما در انتخابات الکترونیکی شوراها در شهر بیرجند در سال‌های قبل آمورش‌های لازم را می‌دادیم و حتی مانور برگزار می‌کردیم ولی امسال به واسطه شیوع کرونا نتوانستیم این قبیل برنامه‌ها را داشته باشیم.

وی گفت: برخی از دستگاه‌ها نیز در روز انتخابات با مشکل مواجه شدند که به سرعت جایگزین کردیم.

رئیس انتخابات خراسان‌جنوبی اظهارکرد: اقبال مردم خراسان‌جنوبی به حجت الاسلام رئیسی ناشی از شناخت مردم نسبت به ایشان است چرا که از مدت‌ها قبل ایشان نماینده مردم در خبرگان بوده‌اند.

کد خبر 5240054

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =