مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس با ریاست معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بصورت وبینار در سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گرارش خبرگزاری مهر، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس به ریاست سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و با حضور علیرضا خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، داود عزیزی رییس فدراسیون، فرزین ضیا آذری دبیر فدراسیون، مهرافزا منوچهری نایب رییس فدراسیون و دیگر اعضای مجمع برگزار شد.

این مجمع با هدف بررسی عملکرد مالی و فنی فدراسیون در سال گاذشته و تصویب برنامه‌های سال جاری فدراسیون تشکیل شد و پس از ارائه گزارش داود عزیزی رییس فدراسیون پیرامون برنامه های این فدراسیون در سال گذشته در ابعاد همگانی، قهرمانی و آموزشی، همچنین گزارش‌های حسابرس، بازرس و خزانه داری، این گزارش‌ها مورد تایید مجمع واقع شد.

در این مجمع اعضای هیات رییسه به همراه نماینده مربیان، داوران، ورزشکاران، خزانه دار و بازرس فدراسیون بصورت حضوری مجمع را دنبال و رؤسای هیات‌های استانی نیز بصورت وبینار در این مجمع شرکت کردند.

برخی از روسای هیات های استانی هم به ارائه نظرات خود پرداختند؛ کلیپهایی از پیشکسوتان بزرگ و صاحبنام این رشته و همچنین عملکرد تنیس در سال گذشته پخش شد.

سعیدی: کمیته ملی المپیک از برنامه های فدراسیون تنیس حمایت می کند

کیکاووس سعیدی در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس گفت: سابقه تنیس در ایران به هشتاد تا نود سال قبل باز می گردد و روسای فدراسیون در ادوار گذشته هم در دوره های مختلف زحمات قابل توجهی کشیدند تا تنیس به نقطه مطلوب برسد اما آنچه مسلم است این رشته سیر صعودی نداشته و امیدوارم در دوره جدید اتفاقات خوبی در راستای پیشرفت این رشته رخ دهد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: مهمترین مشکل فدراسیون عدم برخورداری از زمین های اختصاصی أست که به عنوان مطالبه عمومی اهالی این رشته مطرح می شود.

کیکاووس سعیدی اظهار داشت: کمیته ملی المپیک حمایت لازم از برنامه های این رشته را دارد و در کنار فدراسیون به توسعه و تعالی تنیس کمک خواهد کرد.

احمدی: فعالیت های فدراسیون تنیس مثبت بوده است

سید عبدالحمید احمدی در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس نقش هیات های استانی در توسعه ورزش کشور را مهم بر شمرد و تصریح کرد: هیات های استانی خط مقدم توسعه ورزش کشور هستند و اگر شرایط انها مناسب و مطلوب باشد حتماً شرایط ان رشته در کشور نیز بهتر خواهد بود، بنابراین أصل توسعه در ورزش باید در استان ها رقم بخورد و در واقع هیات ها مسئولیت راهبری رشته خود را برعهده دارند و فدراسیون ها هم زمانی می توانند موفق عمل کنند که از هیات های قوی برخوردار باشند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه اقدامات فدراسیون تنیس در ابعاد مختلف رویدادهای رقابتی، آموزشی و همگانی را در دوره جدید مدیریتی این فدراسیون ستود و گفت: رویدادهای بسیار خوبی در طی یکسال گذشته با مشارکت گسترده اهالی تنیس برگزار شد و همه استان ها درگیر رویدادهای رقابتی بودند که تداوم این مهم به توسعه و تعالی این رشته منجر می شود.

سید عبدالحمید احمدی گفت: استعدادیابی در قالب برنامه های فدراسیون تنیس به خوبی در ١٧ استان کشور اجرا شده که قطعاً گسترش این طرح اتفاقات بهتری را برای این رشته رقم خواهد زد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه تنیس ایران در آسیا و جهان گفت: آنچه مسلم است تنیس در دوره های گذشته نتایج خوبی نگرفته که امیدوارم در دوره جدید در قالب تدوین یک برنامه کوتاه مدت، عقب ماندگی این رشته جبران شود.

سید عبدالحمید احمدی با اشاره به اهمیت برخورداری فدراسیون تنیس از زمین های اختصاصی گفت: شکی نیست که فدراسیون اگر از امکانات سخت افزاری برخوردار باشد می تواند ماموریت خود را به نحو أحسن اجرا کند و امیدوارم با تأکیدی که دکتر سلطانی فر در خصوص حل مشکلات زمین تنیس داشتند، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم اقدام لازم را انجام دهد.

وی در ادامه اهمیت بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های تنیس را مهم بر شمرد و گفت: رشته تنیس با توجه به جذابیت ها و ظرفیت های لازم، زمینه مشارکت گسترده بخش خصوصی را دارد بطوریکه بخش خصوصی حتی می تواند زمینه ارتقا این رشته و عدم وابستگی به دولت را بوجود آورد.

معاون فرهنگی و توسعه وررش همگانی وزارت ورزش و جوانان، فعالیت های روابط عمومی در انعکاس رویدادهای این رشته و تعامل با صدا وسیما و همچنین گسترش فعالیت های فضای مجازی را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: تعامل با مردم از طریق رسانه های مختلف می تواند منجر به ارتقا جایگاه این رشته در أفکار عمومی شود.

کد خبر 5241065

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =