کمیته های تخصصی نخبگی تشکیل شود

مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی در بیانیه ای تاکید کرد: تشکیل کمیته های تخصصی نخبگی جهت جمع آوری پیشنهادها و تبدیل آن ها به برنامه های منسجم در هر بخش از اولویت های مهم برنامه تحولی است.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاهیان انقلاب اسلامی در مورد حماسه انتخابات ۲۸ خرداد بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

ضمن تبریک ایام دهه کرامت که با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) خاتمه می یابد. خداوند متعال به مردم مسلمان و با بصیرت ایران اسلامی نعمت بزرگ فتح و پیروزی در انتخابات ۲۸ خرداد عطا نمود. این انتخابات در شرایطی برگزار شد که از ماه ها قبل دول استکباری، جریان ضد انقلاب و عوامل وابسته به بهانه های مختلف ازجمله عدم تکثرکاندیداها تبلیغات رسانه ای سنگینی را برای کم رنگ نمودن مشارکت، در انتخابات در سطح جامعه جاری نمودند.

از طرف دیگر دولت ناکارآمد مستقر اقتصاد کشور را رها نموده که باعث اختلال؛ توقف و کندی در روند تولید محصولات، افزایش قیمت مکرر و عدم ثبات در آن ها و ایجاد فضای تردید در مردم در مورد امکان پذیری حل مشکلات جامعه توسط نظام اسلامی گردید. در کنار این فضای روانی برخی ورشکستگان سیاسی نیز پروژه تحریم انتخابات را مطرح نمودند.

در مقابل، انگیزه بزرگ مردم و به خصوص جوانان و دانشگاهیان برای "تغییر" و بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد لزوم حماسه آفرینی در مسیر آرمان های ترسیم شده در گام دوم انقلاب اسلامی باعث هدایت دل ها و جهش انقلابی مردم شد. خیل عظیمی از ملت حاضر در صحنه، حماسه جدیدی آفریدند و با حضور پر شور در صف های اخذ رأی اعتقاد عمیق خود به تعمیق پایه های نظام اسلامی به نمایش گذاشتند.

در شرایط کنونی این "حضور" و رأی مردم تکلیف سنگینی برای رئیس جمهور منتخب و یاران نظام و انقلاب ایجاد نموده است.

مسئولین عالی رتبه اجرائی کشور اقتصاد آشفته و نظام اجرائی بهم ریخته ای را تحویل می گیرند که نظم و جهت دادن به آن نیاز به فکر، اندیشه و خلاقیت دارد لذا یکی از شروط موفقیت در این آزمون مهم فاصله گرفتن از عوامل فرصت طلب که به سرعت در ستادها و مراکز تصمیم گیری جمع شده اند از یک طرف و تکیه بر شایسته سالاری و به کارگیری افراد صاحب نظر، برنامه ریز و نخبه از طرف دیگر است. تشکیل کمیته های تخصصی نخبگی جهت جمع آوری پیشنهادها و تبدیل آن ها به برنامه های منسجم در هر بخش از اولویت های مهم برنامه تحولی است.

همچنین جایگزینی برخی عوامل ناکارآمد با عناصر انقلابی، فهیم و با فکر و تجربه باید در برنامه کار قرار گیرد تا با رفع برخی مشکلات و اجرای برنامه های کوتاه مدت و درازمدت رفع فساد و رانت امید تازه ای به بهبود و ارتقای سطح زندگی در دل مردم مسلمان و حاضر در صحنه و خط مقاومت در منطقه ایجاد شود.

جبهه انقلاب و دانشگاهیان متعهد برای هر نوع همکاری با رئیس جمهور منتخب و دولت انقلابی اعلام آمادگی می نمایند.

مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی

کد خبر 5241569

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha