دانشجویان کارشناسی امیرکبیر ملزم به دریافت دروس اختیاری شدند

بر اساس برنامه‌های جدید بازنگری‌شده دانشگاه امیرکبیر تمام دانشجویان موظف هستند نحوه انتخاب دروس اختیاری خود را تعیین کنند این دروس با عنوان بسته‌های اختیاری یا دروس اختیاری آزادقابل اخذ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد از امروز شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ لغایت چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ تمامی دانشجویان موظف هستند نحوه انتخاب دروس اختیاری خود را تعیین کنند این دروس تحت عنوان بسته‌های اختیاری یا دروس اختیاری آزاد قابل اخذ است. دانشجویان بر اساس روزها و ساعات اعلام شده به شرح زیر باید برای دریافت بسته اختیاری، به صورت مجازی اقدام کنند.

شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۳ دانشکده‌های ریاضی و علوم کامپیوتر - مهندسی هوافضا - مهندسی کامپیوتر

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۳ دانشکده‌های مهندسی صنایع - مهندسی دریا - مهندسی پزشکی - مهندسی نفت - مهندسی مواد و متالورژی

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۳ دانشکده مهندسی برق - مهندسی شیمی - مهندسی عمران - مهندسی معدن

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۳ دانشکده‌های مهندسی مکانیک - مهندسی نساجی - مهندسی پلیمر - فیزیک و مهندسی انرژی

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۳ کلیه دانشکده‌ها

۲۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ نهایی شدن بسته انتخابی دانشجویان و درج در پورتال

۲۴ و ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ ترمیم انتخاب بسته (مختص دانشجویانی که بسته انتخاب ننموده یا اولویت تخصیص نداشته‌اند)

با توجه به شرایط موجود و همه‌گیری ویروس کرونا، به دانشجویان توصیه می‌شود تا از مراجعه حضوری به دانشگاه جداً خودداری نموده و موارد را از طریق تلفن یا ایمیل به دانشکده‌های خود منعکس کنند، معاونین و کارشناسان آموزشی دانشکده‌ها در روزهای اعلام شده و در ساعات اداری، پاسخگوی دانشجویان خواهند بود.

بر اساس برنامه‌های جدید بازنگری‌شده دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تمامی دانشجویان موظف هستند نحوه انتخاب دروس اختیاری خود را تعیین کنند این دروس تحت عنوان بسته‌های اختیاری یا دروس اختیاری آزاد قابل اخذ است. که نحوه ثبت نام به شرح زیر است:

در زمان‌بندی مندرج، کلیه دانشجویان ورودی ۹۷ و ۹۸ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (به‌غیر از دانشجویان میهمان) که حداقل ۵۵ و حداکثر ۱۲۵ واحد گذرانده داشته باشند مجاز به انتخاب بسته خواهند بود.

فقط آن دسته از دانشجویانی که بخش «بسته آموزشی» پورتال ایشان خالی بوده و بسته‌ای به ایشان تخصیص نیافته باشد، مجاز به انتخاب بسته خواهند بود. لذا دانشجویانی که قبلاً و یا از طریق دانشکده اقدام به انتخاب بسته نموده‌اند، مجاز به انتخاب مجدد نخواهند بود.

انتخاب و تخصیص بسته‌های اختیاری در هر نیم‌سال و قبل از ثبت‌نام اولیه برای دانشجویانِ مشمول، صورت خواهد پذیرفت.

هر دانشجو تنها مجاز به انتخاب یک بسته اختیاری و گذراندن ۱۵ واحد از بسته مربوطه خواهد بود.

دانشجویان مطابق علاقه و توانایی خود در انتخاب بسته اختیاری آزاد بوده و می‌توانند برای انتخاب بسته‌های اختیاری از مشورت و راهنمایی معاونین آموزشی، اساتید مشاور، مدیران گروه‌های آموزشی بهره‌مند شوند.

دانشجویان ورودی ۹۸، با توجه به تعداد واحد گذرانده؛ علاوه بر این نیم‌سال حداکثر دو نیم‌سال دیگر نیز فرصت دارند تا نسبت به انتخاب بسته اقدام کنند لذا چنانچه هر یک از دانشجویان ورودی ۹۸ در خصوص انتخاب بسته هنوز تصمیم‌گیری نکرده باشند، در این نیم‌سال الزامی برای مراجعه به سامانه نداشته و می‌توانند تصمیم خود را در نیمسال‌های آتی اعلام کنند.

برای دانشجویان ورودی ۹۷ این نیم‌سال تنها فرصت اعلام و اخذ بسته بوده و می‌بایست در بازه زمانی اعلام شده در جدول فوق نسبت به اعلام وضعیت و اخذ بسته، اقدام کنند.

کلیه دانشجویان ورودی ۹۷ و آن دسته از دانشجویان ورودی ۹۸ که در خصوص اخذ دروس اختیاری خود تصمیم‌گیری نموده‌اند، می‌بایست نسبت به اعلام بسته مدنظر خود در سامانه اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان چنانچه تمایلی به انتخاب هیچیک از بسته‌های اختیاری نداشته و خواستار اخذ دروس اختیاری بصورت آزاد باشند، می‌بایست گزینه «تمایلی به انتخاب بسته ندارم» را انتخاب کند.

در صورت پایان مهلت اعلام شده، چنانچه دانشجوی ورودی ۹۷ نسبت به انتخاب بسته یا اعلام عدم تمایل به انتخاب بسته؛ مبادرت ننموده باشد، گزینه «تمایلی به انتخاب بسته ندارم» بصورت پیش‌فرض فعال گردیده و این دانشجویان دیگر مجاز به انتخاب بسته اختیاری نخواهند بود.

انتخاب بسته با مراجعه به تارنمای مدیریت امور آموزشی و از طریق سامانه سما قابل انجام خواهد بود.

ضمناً جهت کسب اطلاع و آگاهی از دروس هر بسته و پیش‌نیازهای مربوطه، دانشجویانِ مشمول می‌توانند به سامانه سما بخش اطلاعات دروس بسته‌ها به آدرس http://sama.aut.ac.ir مراجعه کنند.

اکیداً به دانشجویان توصیه می‌شود تا با مراجعه به اطلاعات بسته‌های اختیاری و بر اساس علاقه و توانایی‌های خود نسبت به انتخاب بسته مورد نظر اقدام کنند.

در انتخاب بسته‌های اختیاری، دانشجویان مجاز به انتخاب حداکثر سه الویت خواهند بود.

تخصیص بسته اختیاری بر اساس معدل دانشجویان، تعداد کل واحدهای گذرانده تا انتهای نیم‌سال اول ۹۹ بانضمام واحدهای اخذ شده در نیم‌سال دوم ۹۹ همچنین اولویت‌های انتخابی دانشجو و ظرفیت اعلامی بسته‌ها صورت خواهد پذیرفت. (در برخی از دانشکده‌ها تعداد دانشجویانی که امکان انتخاب بسته از سایر رشته‌ها را دارند محدود شده است که این امر در تخصیص بسته‌ها ملاک عمل قرار خواهد گرفت.)

بر اساس بند فوق، پیشنهاد می‌شود بمنظور تخصیص بهتر و پوشش حداکثری، دانشجویان نسبت به تکمیل هر سه الویت اقدام کنند.

با توجه به محدودیت‌های موجود، در صورت تکمیل ظرفیت هریک از بسته‌های اختیاری، امکان افزایش ظرفیت وجود نخواهد داشت. در نتیجه به دانشجویان توصیه می‌شود در اولین فرصت نسبت به انتخاب و اخذ بسته مورد نظر خود اقدام نمایند.

پس از تخصیص و درج بسته‌های اختیاری و از تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۱، اطلاعات در پورتال آموزشی دانشجویان (بخش آموزشی-بسته آموزشی) قابل مشاهده خواهد بود.

پس از تخصیص و درج بسته در پورتال آموزشی امکان تغییر وجود نخواهد داشت. لذا می‌بایست دانشجویان نسبت به انتخاب بسته‌های مورد علاقه خود دقت لازم را مبذول فرمایند.

اخذ دروس هر بسته مطابق روال عادی و با توجه به گذراندن پیش‌نیازها و رعایت هم‌نیازها در هنگام ثبت‌نام میسر خواهد بود.

در هنگام ثبت‌نام (اولیه، تکمیلی یا حذف و اضافه)، برای دانشجویانی که بسته اختیاری در پورتال آموزشی آنها درج شده باشد؛ بخش «دروسِ بسته» نمایش داده خواهد شد. این دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این بخش نسبت به اخذ دروس مندرج در بسته خود اقدام کنند.

پس از تخصیص و درج بسته‌های اختیاری (۲۱ مردادماه) چنانچه به دانشجویی بسته اختیاری تخصیص نیابد، این دسته از دانشجویان و دانشجویانِ مشمولی که به هر دلیل نسبت به انتخاب بسته مبادرت ننموده باشند، می‌توانند در بازه ترمیم نسبت به انجام این امر مهم اقدام کنند. (دانشجویان دارای بسته امکان ترمیم بسته را نخواهند داشت)

کد خبر 5269326

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =