تنظیم درجه دمای یخچال

در این مطلب قصد داریم تا با نگاهی کلی به بررسی شیوه تنظیم درجه دمای یخچال های الکترونیکی و مکانیکی در زمستان و تابستان بپردازیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از رایج‌ترین سوالاتی که کاربران از تعمیرکارهای لوازم خانگی می‌پرسند نحوه صحیح تنظیم درجه یخچال است. انجام این کار بسته به نوع یخچال شما و حتی فصل سال می‌تواند متفاوت باشد. در این مطلب قصد داریم تا با نگاهی کلی به بررسی شیوه تنظیم درجه دمای یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی در زمستان و تابستان بپردازیم.

فهرست

* اهمیت تنظیم صحیح درجه دمای یخچال

* درجه دمای مناسب برای یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی

* درجه دمای مناسب یخچال در فصل تابستان چقدر است؟

* درجه دمای مناسب یخچال در فصل زمستان چقدر است؟

* حداقل دمای فریزر چقدر باید باشد؟

اهمیت تنظیم صحیح درجه دمای یخچال

از نظر بساری از مصرف کنندگان میزان درجه دمای یخچال مسئله مهم و حائز اهمیتی نیست، اما در بساری از مواقع علت خرابی یخچال‌هایی که چند سال از کارکرد آنها می‌گذرد مربوط به تنظیم درجه دمای یخچال به طور غلط می‌باشد؛ دو نکته که در هنگام تنظیم صحیح دمای یخچال فریزر باید به آن توجه کنید شامل فصل سال و نوع دستگاه شما می‌باشد.

امروزه یخچال‌های موجود در بازار در نوع الکترونیکی و مکانیکی به مصرف کنندگان ارائه می‌شوند که تنظیم درجه دمای هر کدام از این دو نوع دستگاه نسبت به دیگری متفاوت می‌باشد، در همین راستا در ادامه به آموزش نحوه تنظیم دمای یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی خواهیم پرداخت؛ علاوه بر این با اشراف به تفاوت تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان به راحتی می‌توانید از گرم شدن یا یخ زدن مواد غذایی خود جلوگیری نمایید.

اگر از مصرف کنندگان یخچال الکترواستیل هستید و با ایجاد خرابی در این دستگاه مواجه شده اید بهترین گزینه برای شما استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل در تهران می‌باشد.

درجه دمای مناسب برای یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی

بدون شک اصلی ترین نکته‌ای که در هنگام تنظیم دمای مناسب برای یخچال فریزر باید به آن توجه داشت نوع دستگاه شماست؛ در این قسمت قصد داریم تا به کمک کارشناسان و تعمیرکار لوازم خانگی به ترتیب به بررسی درجه دمای مناسب برای یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی بپردازیم.

درجه مناسب یخچال

تنظیم دمای مناسب در یخچال فریزرهای الکترونیکی (یخچال‌های برد دار)

اگر از یخچال‌های الکترونیکی استفاده می‌کنید به شما توصیه می‌کنیم تا برای تنظیم دمای مناسب یخچال خود همواره یک اصل اساسی را در نظر بگیرید، درجه دما مناسب در یخچال‌های برد دار یا الکترونیکی از بالا به پایین می‌آید و طبیعتاً هرچقدر درجه به شماره صفر نزدیک تر باشد دما سرد تر می‌باشد.

برای مثال دمای ۸ و یا ۷ برای یخچال‌های الکترونیکی دمای مناسب و دمای یک برای این یخچال‌ها دمای سردی محسوب می‌شود.

همچنین دمای مناسب برای فریزرهای مکانیکی -۱۸ درجه می‌باشد.

چنانچه از یخچال‌های بکو استفاده‌ی کنید و سرمای یخچال شما از بین رفته است می‌توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال بکو در تهران استفاده کنید.

تنظیم دمای مناسب در یخچال فریزرهای مکانیکی (یخچال‌های ترموستات دار)

به شما توصیه می‌کنیم تا برای به مشکل نخوردن در هنگام تنظیم دمای مناسب در یخچال‌های ترموستات دار یا مکانیکی همواره به این موضوع توجه کنید که درجه دمای مناسب این یخچال‌ها از پایین به بالا می‌رود و هرچقدر که درجه دمای این دستگاه‌ها روی عدد بزرگ‌تری تنظیم شود دمای یخچال سرد تر خوهد بود.

به عنوان مثال دمای ۱ یا ۲ دمای مناسب برای یخچال‌های مکانیکی می‌باشد و طبیعتاً درجه ۸ در یخچال‌های ترموستات دار دمایی سرد محسوب می‌شود.

همچنین درجه دمای مناسب برای فریزرهای مکانیکی یا ترموستات دار به مانند یخچال‌های الکترونیکی -۱۸ می‌باشد.

چنانچه از یخچال اسنوا استفاده می‌کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید به شما توصیه می‌کنیم تا از خدمات نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در تهران بهره مند شوید.

درجه دمای مناسب یخچال در فصل تابستان چقدر است؟

یکی از مسائلی که مصرف کنندگان همواره با آن دست در گریبان هستند تنظیم دمای یخچال در فصل تابستان می‌باشد؛ چرا که دمای عمومی هوا در فصل تابستان بسیار بالاتر از زمان‌های دیگر است و همین موضوع علتی برای پایین اوردن دمای یخچال در این فصل می‌باشد.

دمای مناسب در فصل تابستان برای یخچال‌های الکترونیکی یا دیجیتالی درجه ۳ تا ۵ می‌باشد.

همچنین دمای مناسب برای فریزرهای الکترونیکی هم -۲۰ درجه توصیه می‌شود.

علاوه بر این دمای مناسب یخچال‌های مکانیکی در تابستان ۵ و در فریزرهای مکانیکی -۲۰ درجه می‌باشد.

تنظیم دمای مناسب در یخچال فریزر های الکترونیکی (یخچال های برد دار)

درجه دمای مناسب یخچال در فصل زمستان چقدر است؟

علاوه بر تاثیری که هوای گرم می‌تواند روی عملکرد دمای یخچال بگذارد هوای سرد هم تاثیر قرینه ای روی عملکرد این دستگاه می‌گذارد؛ اگر در مورد دمای مناسب یخچال فریزر در زمستان سوال به خصوصی دارید در این بخش با ما همراه باشید.

دمای مناسب برای یخچال‌های الکترونیکی در فصل زمستان ۸ و همینطور برای فریزرهای الکترونیکی ۱۶- درجه می‌باشد.

دمای مناسب برای یخچال‌های مکانیکی در فصل زمستان ۱ و همینطور برای فریزر مکانیکی ۱۷- درجه می‌باشد.

حداقل دمای فریزر چقدر باید باشد؟

علیرغم یخچال‌های الکترونیکی و مکانیکی که نحوه تنظیم درجه دمای آنها با یکدیگر تفاوت دارد فریزرهای الکترونیکی و مکانیکی نحوه تظیم دمای مشابهی نسبت به یکدیگر دارند.

برای منجمد شدن مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آنها حداقل دمایی که باید در فریزر دستگاه تنظیم شود -۱۵ درجه می‌باشد و این عدد در تمامی یخچال‌ها یکسان می‌باشد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5270279

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =