ایجاد ظرفیت ۳۵۰هزار نفری برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری در پذیرش مهرماه ۱۴۰۰ در دانشگاه جامع علمی کاربردی ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید گفت: این دانشگاه به عنوان بازوی غیردولتی آموزش‌های مهارتی در حال حاضر برای پذیرش مهرماه سال ۱۴۰۰ ظرفیت ۳۵۰ هزار نفر را ایجاد نموده است و این دانشگاه و بخش خصوصی بدون کوچک‌ترین بار مالی برای دولت در حل انجام کار خودش است.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های آموزش‌های مهارتی باید بهینه شوند به طوری که مردم بتوانند با مشکل مالی کمتری در این دوره‌ها شرکت کنند. سال گذشته نیز با وجود ۳۵۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش کمتر از ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ما در یک بخش لازم داریم که مردم با آموزش‌های مهارتی آشنا شوند. حمایت دولتی از آموزش‌های مهارتی هم در زمان تحصیل و هم برای ایجاد شغل بعد از فارغ التحصیلی باید صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموختگان دوره‌های مهارتی با چیزی در حدود ۱۰ درصد از هزینه‌هایی که دولت برای ایجاد یک شغل لازم دارد می‌توانند شغل ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در دانشگاه جامع علمی کاربردی حدود ۷۰۰ دوره مقطع دار کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داریم که بر مبنای مشاغل طراحی شده‌اند. دوره‌هایی که در این دانشگاه وجود دارد شغل محور هستند. چنانچه در ۲ سال اخیر مراکز آموزش علمی کاربردی مأموریت گرا شدند و این مأموریت‌ها بر اساس خوشه‌های شغلی می‌باشد. بدین معنا که حوزه‌های شغلی مشخص شده است.

وی گرایش دانش آموختگان هنرستان‌ها را به دانشگاه‌های نظری، علت خالی بودن صندلی دانشگاه‌های مهارت آموزی همچون دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانست. از سوی دیگر دانشگاه‌های نظری با داشتن مزایای رایگان بودن و داشتن حمایت‌های زیادی همچون پرداخت شهریه، استفاده از خوابگاه و … باعث ایجاد گرایش متقاضیان به تحصیل در رشته‌های نظری شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: اگر صلاحیت حرفه‌ای در کشور مستقر شود گرایش به سمت آموزش‌های مهارتی به راحتی انجام خواهد شد. در این دانشگاه نیز با بهره گیری از بخش خصوصی آمادگی کامل پیاده سازی صلاحیت حرفه‌ای در بخش آموزش‌های عالی و با موضوع ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای را به طور کامل داریم.

کد خبر 5273570

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =