موفقیت دولت جوان انقلابی حمایت همه جانبه را می‌طلبد

ساوه- امام جمعه نوبران با بیان این‌که روی کار آمدن یک دولت پرتوان و مکتبی بیش از پیش ضرورت و اهمیت دارد، تصریح کرد: موفقیت دولت جوان انقلابی حمایت همه جانبه را می‌طلبد.

حجت الاسلام رسول دادخواه امام جمعه نوبران استان مرکزی، با بیان اینکه مطالبه برجسته رهبر معظم انقلاب از جوانان متعهد، فراهم کردن زمینه برای روی کار آمدن دولت جوان حزب‌اللهی بوده است، اظهار کرد: بنابراین با روی کار آمدن دولت جدید باید این رویکرد در جامعه تقویت و توسعه یابد.

وی با بیان این‌که گفتمان دولت‌های روی کار آمده در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون توجه به دولت جوان بوده، اما در عمل با آن فاصله گرفته‌اند، تصریح کرد: متأسفانه تاکنون هیچ گاه به طور کامل دولت‌ها با گفتمان اصیل انقلاب اسلامی منطبق نبودند و ضعف‌های اندیشه‌ای و اجرایی دولت‌های مختلف، به مرور زمان سبب ایجاد خلل در کارآمدی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نظام شده است.

امام جمعه نوبران استان مرکزی با بیان اینکه روی کار آمدن یک دولت پرتوان و مکتبی با عنوان «دولت جوان حزب‌اللهی» بیش از پیش ضرورت و اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های دولت‌ها در جمهوری اسلامی، تفاوت نظر در مبانی انقلاب اسلامی و حرکت بر خلاف سیاست‌ها و خط مشی‌های کلان جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: تفاوت‌های بنیادی در نوع نگاه به بایدها و نبایدهای جمهوری اسلامی از یک طرف و برخورداری از بسط ید در تمامی امور اجرایی کشور از طرف دیگر، باعث شده تا دولت مطلوب و متناسب با ساختاری سیاسی جمهوری اسلامی شکل نگیرد و جایگاه قانونی دولت در قانون اساسی محقق نشود.

حجت الاسلام دادخواه با بیان اینکه طبق اصول قانون اساسی و ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت مسئول اجرای قانون اساسی است، یادآور شد: دولت بازوی اجرای سیاست‌ها، خط مشی‌ها و برنامه‌های بالادستی و کلان کشور است علاوه بر این دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی دارای بیشترین قدرت اجرایی و بالاترین جایگاه سیاسی در بین قوا را دارند.

وی تصریح کرد: در صورتی که دولت انتخابی مردم هم‌راستا با مبانی مکتبی و انقلابی باشد، شرایط کشور در حوزه‌های گوناگون رو به بهبودی خواهد رفت؛ اما اگر دولتی با ویژگی‌های غیرمکتبی شکل بگیرد، تعارض نظری در نوع نگاه به مسائل انقلاب اسلامی، کشور را به بن‌بست می‌کشاند.

حجت الاسلام دادخواه با بیان اینکه دولت جوان حزب‌اللهی؛ دولتی برخوردار از روحیه جهادی، با نشاط و پرتلاش و دارای انگیزه برای حل مشکلات کلان کشور است، یادآور شد: چنین دولتی در بزنگاه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بین‌المللی به جای بهانه‌تراشی برای فرار از مسئولیت، از تمامی ظرفیت‌های موجود کشور و محیط پیرامونی آن برای رفع موانع حرکت نظام جمهوری اسلامی به سمت اهداف مادی و معنوی خود، بهره می‌برد.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه به دنبال رسیدگی به مشکلات مردم هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با وجود همه مشکلات و محدودیت‌های که وجود دارد، ائمه جمعه به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند؛ به حتم در کنار تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی مد نظر رهبر انقلاب، ائمه جمعه نیز نقشی کلیدی دارند.

امام جمعه نوبران افزود: ائمه جمعه می‌توانند پا به پای سایر مسئولان حزب‌اللهی و انقلابی مشکلات را رصد کنند و فارغ از نگاه جناحی و تعلقات شخصی و سیاسی به دنبال راهکار برای حل مشکلات کشور و کاستن از آمال مردم باشند.

کد خبر 5273591

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =