مراسم تحلیف ششمین دوره شوراهای اسلامی سه شهر شمیرانات برگزار شد

شمیرانات- مراسم تحلیف ششمین دوره شوراهای اسلامی سه شهر شمیرانات با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر پنجشنبه، مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهرهای لواسان، اوشان فشم میگون و شمشک دربندسر با حضور سید مهدی ساداتی، فرماندار شمیرانات برگزار شد.

ساداتی در این مراسم با بیان اینکه هر فردی که در فعالیت‌های اجتماعی قرار گرفت باید رضای الهی را مدنظر قرار بدهد، عنوان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی مردم سالار شوراهای اسلامی را ترسیم کرده است وتبلور آن در انتخابات دیده می‌شود.

فرماندار شمیرانات با اشاره به رویکرد و تبیین وظایف شورا هاتوسط قانون، تاکید کرد: اگر وظایف قانونی شوراهای اسلامی شهرها با دقت نظر انجام پذیرد مطالبات مردم در حوزه شهری پاسخ داده خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ۹ اصل قانون اساسی مختص به جایگاه و وظایف شوراهای اسلامی است و شوراها بعنوان نمایندگان مردم در نظارت بر مدیریت شهری وظیفه سنگینی را برعهده دارند و باید در تصمیمات قانون را سرلوحه خود قرار دهند.

ساداتی با تاکید بر نقش شوراهای اسلامی شهرها در در مدیریت شهری ابراز کرد: اعضای شورا نماینده مردم در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و ورزشی هستند و راهبری مدیریت شهری وظیفه آنها است.

رئیس کمیته انطباق شهرستان شمیرانات در ادامه بیان کرد: مصوبات شوراهای اسلامی در صورت تائید در کمیته انطباق فرمانداری قابلیت اجرا دارد.

ساداتی افزود: شورای با تدبیر و مستقل می‌تواند شهرداری توانمند را برای مدیریت شهری انتخاب کند و پاسخ مناسبی به مطالبات و اعتماد مردمی دهد.

انتخاب رؤسای شورای اسلامی شهرهای شمیرانات

بر اساس این گزارش محسن خندان رئیس، مهدی کرمی نیا نایب رئیس، وحید حاجی مومجی و قاسم کردی بعنوان منشی و حمزه صفا عضو شورای اسلامی شهر لواسان انتخاب شدند.

در ادامه و در مراسم تحلیف اعضای شورای شهر اوشان فشم میگون نیز رحمت اله سلیمانی میگونی رئیس، فرزاد آقا محسنی فشمی نایب رئیس، قاسم صفر و محسن ایوب میگونی بعنوان منشی و رضا کربلایی محمد میگونی نیز برای مدت یکسال انتخاب شدند.

همچنین حسین ساوه شمشکی، نورمحمد رجب بلوکات، محمد تقی جیرودیو اسفندیار شمشکی به ترتیب رئیس، نایب رئیس و منشی‌های شورای اسلامی شمشک دربند سر و جواد شمشکی نیز عضو شورا باقی ماند.

کد خبر 5274420

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha