لزوم‌ اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری ازتصرف اراضی آزادراه شیراز

شیراز- دادستان شیراز بر لزوم پیش بینی تمهیدات لازم برای جلوگیری از تصرف اراضی حاشیه آزادراه شیراز - اصفهان توسط افراد سودجو تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مصطفی بحرینی در حاشیه بازدید از پروژه آزاد راه شیراز - اصفهان، در جمع مسئولان پروژه رؤسای حوزه‌های قضائی بیضاء، کامفیروز، سپیدان و اقلید و همچنین مدیران سازمان‌ها و نهادهای متولی امر زمین در استان با اشاره به اهمیت این پروژه عظیم ملی در حمل و نقل و تأثیر مطلوب بر فرآیند توسعه همه جانبه شیراز و استان و پاسخ به دغدغه طولانی مدت و چندین ساله مردم در راستای کاهش هزینه‌ها و خسارات جانی و مالی گفت: یکی از مهمترین قطعات این آزاد راه قطعه ۸ و تقاطع ورودی این آزاد راه با ورودی‌های شیراز سپیدان و شهر صدرا است که لازم است در این خصوص تمهیدات فنی لازم جهت تسریع در اجرای آن اندیشیده شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در ادامه بازدید از پروژه آزاد راه شیراز - اصفهان با تأکید بر اینکه دادگستری استان فارس در رفع موانع حقوقی و قضائی بر سر راه اجرای این پروژه تلاش کرده است از آمادگی مجموعه قضائی در جهت استفاده از ظرفیت‌های قانونی در راستای صدور مجوز شروع به کار قطعه ۸ این آزاد راه پیش از تملک اراضی خبر داد.

وی همچنین یکی از مهمترین موضوعات حال حاضر در مسیر احداث این پروژه را جلوگیری از اقدامات افراد سودجو از تصرف اراضی اطراف آزاد راه دانست و بیان داشت: لازم است ادارات و نهادهای متولی امر زمین تمرکز بیشتری بر اراضی اطراف این پروژه داشته باشند و با ایجاد گشت‌های مراقبتی، دسترسی افراد سود جو را محدود و از سو استفاده متعرضان از اراضی جلوگیری کنند.

این مقام قضائی فارس تصریح کرد: افرادی که به حریم این آزاد راه تعرض و یا به قصد سودجویی، اراضی اطراف را مورد تصرف یا تغییر کاربری غیر مجاز قرار دهند با برخورد قاطع قضائی مواجه خواهند شد.

بحرینی همچنین بر محدود شدن و نظارت بر دسترسی افراد به آزاد راه توسط مسئولان نظارتی پروژه تأکید کرد و افزود: دسترسی افراد نباید به نحوی باشد که زمینه سو استفاده از اراضی را فراهم کند.

در ابتدای سال جاری نیز رئیس کل دادگستری استان فارس در رأس یک هیئت عالی قضائی ضمن دیدار از پروژه عظیم آزاد راه شیراز - اصفهان و بررسی روند اجرای این پروژه هر گونه تأخیر در تکمیل آن را زیان به منافع عمومی و بیت المال خوانده بود.

پروژه ملی آزاد راه شیراز - اصفهان، ۲۲۵ کیلومتر طول دارد که طولانی‌ترین آزاد راه در حال ساخت کشور می‌باشد و فاصله زمانی دو کلان شهر را تا ۲ ساعت کاهش می‌دهد.

کد خبر 5280328

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =