هنرستان مرکز آموزش مهارت

در ادامه این مطلب با شرایط آموزش و ویژگی های آن در هنرستان آشنا می شوید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، همه شما کماکان با هنرستان آشنا هستید. هنرستان یک مکان آموزشی است که برخی از دانش‌آموزان بعد از پایان سال نهم متوسطه، آنجا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. هدف این دانش‌آموزان از تحصیل در هنرستان، آموزش مهارت‌های فنی یا هنری می‌باشد.

در واقع هنرستان یک دوره ۳ ساله در زمینه آموزش فن و هنر است و فارغ‌التحصیلان این دوره دیگر نیازی به گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی ندارند. آن‌ها می‌توانند در کنکور شرکت کنند. البته برای تحصیل در برخی از رشته‌ها، به کنکور نیز نیازی نیست و داطلب می‌تواند باتوجه به سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شود.

هنرستان دارای رشته‌های مختلف می‌باشد که علاوه بر شاخه فنی وحرفه‌ای، شاخه کاردانش نیز در این مدارس ارائه می‌شود. مورد دیگر این است که امروزه ما در کنار هنرستان فنی پسرانه، هنرستان فنی دخترانه نیز داریم و دختران نیز می‌توانند در برخی از رشته‌های فنی و هنری تحصیل کنند.

اهمیت انتخاب بهترین هنرستان پسرانه یا بهترین هنرستان دخترانه

معمولاً یکی انتخاب هنرستان از انتخاب دبیرستان سخت‌تر است؛ زیرا در انتخاب یک هنرستان فنی خوب، باید به موارد متعددی توجه داشت. اینکه در هنرستان چه رشته‌هایی وجود دارد، امکانات این هنرستان در چه حد است، سوابق مرکز آموزشی و دولتی یا غیردولتی بودن آن ازجمله مواردی است که باید به آنها توجه داشت.

برخی از رشته‌های فنی دختران، تنها در برخی از هنرستان‌های تهران وجود دارند. بنابراین دانش‌آموزان دختر در انتخاب بهترین هنرستان دخترانه، باید به رشته موردعلاقه خود نیز توجه داشته باشند. البته این موضوع در انتخاب بهترین هنرستان پسرانه نیز صدق می‌کند.

بهترین هنرستان پسرانه تهران

هر منطقه از شهر تهران دارای هنرستان‌های پسرانه متعددی می‌باشد که برخی از آنها دولتی و برخی غیردولتی هستند. دانش‌آموزان هر منطقه باید قبل از ثبت‌نام، اطلاعات کافی را از امکانات هر هنرستان، کسب کنند تا با آگاهی کامل ثبت‌نام خود را انجام دهند. در این میان برخی از این هنرستان‌ها نمونه دولتی هستند و هرکدام از آنها می‌توانند بهترین هنرستان پسرانه باشند.

بهترین هنرستان دخترانه تهران

در شهر تهران حدود ۱۹۳ هنرستان فنی دخترانه وجود دارد و دانش‌آموزان باید با توجه به معیارهای خود بهترین هنرستان را انتخاب کنند. در این میان برخی از هنرستان‌های دخترانه تهران به دلایل امکاناتی که دارند، بیشتر موردتوجه هستند.

رشته‌های هنرستان در دوره فنی و حرفه‌ای

دانش آموزانی که بعد از سال نهم متوسطه، تمایل دارند در یکی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای، ادامه تحصیل دهند، می‌توانند در یکی از چهار زمینه تحصیلی (خدمات، صنعت، کشاورزی و هنر) ادامه تحصیل دهند. هرکدام از این شاخه‌ها نیز شامل زیرشاخه و رشته‌های متعددی هستند.

رشته‌های هنرستان در دوره کاردانش

دانش‌آموزانی که تمایل دارند در انتخاب رشته سال نهم، یکی‌از رشته‌های کاردانش را انتخاب کنند، مانند دانش‌آموزان فنی‌وحرفه‌ای وارد هنرستان خواهند شد. این دانش‌آموزان با ۳ شاخه تحصیلی روبرو هستند. صنعت، خدمات و کشاورزی. هرکدام از این شاخه‌ها نیز شامل زیرشاخه‌ها و رشته‌های متعددی هستند و دانش‌آموزان می‌توانند یکی از آنها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5288072

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =