حقایق پشت‌پرده اینستاگرام به روایت خبرنگار خبرگزاری بلومبرگ

کتاب «#بدون ـ فیلتر: اینستاگرام چگونه اینستاگرام شد» نوشته سارا فرایر و ترجمه رسول فیروزی و تهمینه نصراللهی توسط نشر مون منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشر مون کتاب «#بدون ـ فیلتر: اینستاگرام چگونه اینستاگرام شد» نوشته سارا فرایر و ترجمه رسول فیروزی و تهمینه نصراللهی را با شمارگان هزار نسخه، ۳۹۷ صفحه و بهای ۸۹ هزار تومان منتشر کرد.

این کتاب به روایت نویسنده‌اش کوششی است برای نشان دادن آنچه در اینستاگرام رخ داد. در نهایت با مطالعه این کتاب می‌توان به این دانش رسید که تصمیم‌های شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی تا چه حد می‌توانند بر کیفیت زندگی انسان‌ها تاثیر بگذارند.

سارا فرایر توانست با بنیان‌گذاران اینستاگرام و همچنین صدها نفر از کارکنان قدیمی و جدید اینستاگرام و کارکنان شرکت‌های رقیبش گفت‌وگوهایی را انجام دهد. کارکنان اینستاگرام هم بدون آگاهی مدیران شرکت، حرف‌های صریح خود را به نویسنده کتاب منتقل کرده و ریسک نقض توافق‌نامه‌های سخت‌گیرانه شرکت در زمینه افشا نکردن اطلاعات را که در زمان استخدام امضا کرده بودند، به جان خریدند.

البته نویسنده این کتاب را به صورت روایی و از زاویه سوم شخص آگاه از همه اطلاعات نوشته و برای حفظ امنیت افرادی که اطلاعاتشان را در اختیار او گذاشته بودند، مستقیما به اینکه چه کسی کدام اطلاعات را در اختیارش قرار قرار داده، اشاره‌ای نکرده است.

در این کتاب به روایت ماجرای پشت پرده خریداری اینستاگرام توسط فیسبوک هم به تفصیل پرداخته شده است و حتی آن دسته از کارکنان اینستاگرام که پس از تغییر مالکیت این شرکت با زاکربرگ جلسه داشتند، متن گفت‌وگوهای خود با بنیانگذار فیسبوک را در اختیار سارا فرایر قرار دادند و او توانست به اطلاعات ذی‌قیمتی برای نگارش کتاب خود دسترسی پیدا کند.

کتاب ۱۳ فصل به ترتیب با این عناوین دارد: «اینفلوئنسر بزرگ»، «اسم رمز پروژه»، «آشوب موفقیت»، «غافل‌گیری»، «تابستان برزخی»، «سریع پیش بروید و همه چیز را فتح کنید»، «سلطه»، «سلبریتی جدید»، «پیگیری آنچه در اینستاگرام ارزشمند است»، «مسئله اسنپ چت»، «بلعیدن»، «خبرهای جعلی دیگر»، «مدیرعامل» و «هزینه تملک».

سارا فرایر گزارشگر فناوری بلومبرگ نیوز است. جوایزی گرفته و خبرهای دسته اولی که تهیه می‌کند باعث شده در زمینه تصمیمات تجاری فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ چت و توییتر و تمام برنامه‌هایی که با تصمیماتشان بر آینده خود و جامعه جهانی تاثیر می‌گذارند، کارشناس شناخته شود و به شهرت برسد. فرایر با بلومبرگ بیزینس ویک و تلویزیون بلومبرگ همکاری مداوم دارد و در سانفرانسیسکو زندگی می‌کند.

کد خبر 5297316

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha