یک واحد تخلیه کننده پسماندهای صنعتی در شرق اصفهان شناسایی شد

اصفهان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان از شناسایی یک واحد متخلف تخلیه کننده پسماندهای صنعتی در طبیعت این شهرستان اصفهان با اطلاع رسانی نیروهای مردمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود قهرمانی اظهار داشت: پیرو چندین بار تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی در شهرستان سه گروه از کارشناسان و مأموران محیط زیست در روز پنجشنبه یازدهم شهریور محورهای مختلف شهرستان را مورد پایش شبانه قرار دادند که این برنامه پایش با آمادگی کامل قبلی پرسنل نیروی انتظامی به عنوان پوشش مأموران محیط زیست تا حدود ۲ بامداد ادامه پیدا کرد.

وی افزود: طی این پایش که جهت شناسایی واحدهای صنعتی متخلف و همزمان با اطلاع رسانی نیروهای مردمی دوستدار محیط زیست به اداره کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص جابجایی پسماند از یک واحد صنعتی انجام شد، مأموران محیط زیست اقدام به کمین و پایش درمحل کردند که بعد از گذشت حدود دو ساعت با همکاری نیروی انتظامی موفق به شناسایی و توقف تانکر حامل مواد پسماند تصفیه خانه‌های صنعتی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان اضافه کرد: با توجه به اینکه جابجایی هرگونه پسماند باید در سامانه جامع محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ثبت و بعد از تأیید شرایط زیست محیطی مبدا و مقصد نسبت به جابجایی آنها اقدام شود و واحد متخلف خلاف مقررات و ضوابط زیست محیطی اقدام کرده بود این خودرو به محل پارکینگ هدایت شد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: در ادامه با بررسی بیشتر نوع پسماند که مربوط به لجن‌های تصفیه خانه صنعتی واحد رنگرزی پارچه بوده دادخواستی جهت پیگیری قضائی به مقام قضائی تهیه شد؛ همچنین واحد متخلف به پاکسازی محل و تحویل پسماند جمع آوری شده به مراکز مجاز امحا پسماند ملزم شد.
بر اساس قانون حفاظت از خاک مصوب مجلس شورای اسلامی متخلفین علاوه بر جنبه عمومی جرم ملزم به پاکسازی محل و جبران ضرر زیان وارده به محیط زیست هستند که این خسارت بسته به نوع پسماند، مساحت خاک درگیر و عمق نفوذ به خاک و چندین فاکتور دیگر محاسبه می‌شود و در موارد مشابه این تخلف تا ۶۵۰ میلیون تومان نیز برآورد شده است.

کد خبر 5300825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =