جایگاه خوزستان مطابق بامنابعش حفظ شود/ عرضه تیم نفت آبادان دربورس

خرمشهر - استاندار خوزستان گفت: خوزستان تأثیر مهمی در تأمین درآمدهای کشور دارد و ازاین‌رو جایگاه این استان مطابق با منابعش حفظ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان در حاشیه سفر به آبادان اظهار کرد: همان‌طور که نفت و گاز خوزستان صرف آبادانی مناطق دیگر می‌شود، این استان نیز حق آب‌های دارد و باید حق آبه آبادان، خرمشهر و خوزستان داده شود.

وی ادامه داد: باید توازنی بین نفت خوزستان و دریافت حق آبه وجود داشته باشد و با این شرط این سمت را پذیرفتم.

استاندار خوزستان، رونق اقتصاد را راهکاری رفع مشکلات خوزستان دانست و بیان کرد: راه حل مشکلات خوزستان اقتصادی است که در این راستا باید اقتصاد را سروسامان، تولید را افزایش و بیکاری را کاهش داد.

وی به تعطیلی ۵۰ درصد از صنایع منطقه اشاره کرد و گفت: یک کمیته تحقیقاتی برای بررسی مشکلات تعیین خواهد شد تا مشکل تعطیلی این صنایع در استان خوزستان حل شود.

خلیلیان در ادامه به اشاره به بازدیدهای انجام شده به مشکلات آبادان و خرمشهر پرداخت و گفت: کافی است به شهرهای آبادان و خرمشهر نگاه کرد، قرار نبود بازسازی این دو شهر ۳۳ سال طول بکشد، جای سوال است که بودجه‌های اختصاص داده شده به این دو شهر کجا هزینه شده و مزیت منطقه آزاد اروند برای مردم چه بوده است؟

وی اظهار کرد: منطقه آزاد اروند به‌تدریج از کارکرد و اهداف خود دور شده و حاکمیت در منطقه آزاد اروند از دوگانگی گذشته و به سه‌گانه تبدیل شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نرخ بیکاری در آبادان و خرمشهر ۵ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: دیده شده که دستگاه‌ها خودشان مانع کار یکدیگر می‌شوند و یکی از راهبردهای اساسی زندگی مسئولان در کنار مردم است تا مشکلات را لمس کنند و وجود مدیران نباید پروازی پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: اختیارات و بودجه کافی در اختیاراست و فرصت مناسبی برای توسعه این دو شهرستان فراهم شده است.

خلیلیان، ثبت نشدن دفاتر برخی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی همچون شرکت‌های نفتی در شهرهایی به‌جز منطقه را نیز از موانع توسعه استان خوزستان به‌ویژه آبادان و خرمشهر دانست و گفت: مالیات‌های شرکت‌های دفتر مرکزی باید به همین شهر پرداخت شود و این شرکت‌ها باید پول‌های خود را در بانک‌های همین منطقه ذخیره کنند.

استاندار خوزستان به برشماری موانع پیشرفت خوزستان پرداخت و اظهار کرد: فساد ستیزی و جلوگیری از رانت و گماردن مسئولانی که در شأن و جایگاه مردم خوزستان نیست، عامل کاهش مشکلات و توسعه اقتصادی دو شهرستان آبادان و خرمشهر است و اگر قوانین رعایت و با رانت‌خواری مبارزه شود، مشکلات در منطقه حل خواهد شد.

خلیلیان در بخش دیگری از سخنانش وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را یادآور شد و گفت: من نیز طرفدار تیم صنعت نفت آبادان هستم و معتقدم می‌توان تیم صنعت نفت آبادان را به بخش خصوصی واگذار کرد و وزارت نفت باید به وظایف خود در قبال صنعت نفت عمل کند و اگر این وزارتخانه تیم صنعت نفت آبادان را نمی‌خواهد این تیم را در بورس عرضه کند.

کد خبر 5306623

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =