جایگاه اختصاصی کارگران ساختمانی در شیراز ایجاد شود

شیراز - عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز خواستار ایجاد جایگاهی برای استقرار کارگران ساختمانی در مناطق یازده گانه شیراز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، افسانه خواست خدایی در حاشیه دیدار با جمعی از کارگران ساختمانی شهرک مهدی اباد شیراز گفت: ساماندهی وضعیت کارگران ساختمانی و استقرار جایگاه‌های ویژه آنها در مناطق یازده گانه شهرداری در دستور کار کمیسیون قرارگرفته است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب نشستن کارگران ساختمانی بر لبه جداول خیابان‌ها گفت: این افراد به دلیل نبود پناهگاه در فصول مختلف و بروز حوادث جاده‌ای به دلیل نشستن در کنار خیابان از ایمنی لازم برخوردار نیستند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز از کارگران به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه یاد کرد و افزود: نبود امنیت شغلی و دغدغه هرروز این سرپرستان خانواده برای به دست آوردن نان شب تنها بخشی از مشکلات کارگران است.

وی یادآور شد: برخی از کارگران استادکار هستند اما به دلیل مشکلات اقتصادی به عنوان کارگر فعالیت می‌کنند. عضو هیأت رئیسه شورای شهر شیراز ارائه اطلاعات کارگران به کارفرما، ساماندهی وضعیت کارگران اتباع بیگانه و کسب درآمد روزانه برای کارگران در هر منطقه را از مزایای طرح ساماندهی کارگران ساختمانی برشمرد.

عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، بیمه کارگران را از ضروریات دانست و افزود: با پیگیری‌های انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شیراز و حومه، کارگران می‌توانند با مراجعه به این مرکز از این خدمات بهره مند شوند.

گفتنی است به منظور پیگیری دستورکار کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری مبنی بر بررسی مشکلات کارگران ساختمانی، افسانه خواست خدایی عضو این کمیسیون به همراه سید محمد فرشیدیان رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شیراز و حومه با جمعی از کارگران شهرک مهدی آباد از نزدیک دیدار کرد.

کد خبر 5311290

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =