هدفگذاری تولید بیش از نیم میلیون تن محصولات استراتژیک کشاورزی

قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تولید و برداشت ۵۳۷ هزار تن محصولات استراتژیک زراعی شامل گندم، جو، کلزا و چغندر در مزارع استان هدف‌گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مجید اسماعیلی اظهار کرد: تحقق کامل این میزان تولید و برداشت محصولات استراتژیک کشاورزی هدف‌گذاری شده، منوط به پیاده سازی دقیق برنامه ابلاغی کشت و همچنین مطلوب بودن شرایط بارندگی‌ها در طول سال زراعی جدید است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی تولید از بین محصولات استراتژیک زراعی یاد شده با ۳۳۰ هزار تن به گندم اختصاص دارد که مطابق برنامه هرساله دولت، خرید تضمینی آن در دستور کار قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: محصول جو با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی تولید ۱۱۵ هزار هکتار در ردیف بعدی قرار دارد.

اسماعیلی اضافه کرد: در سال زراعی جاری همچنین برای برداشت و تولید ۵۵ هزار تن چغندر و همچنین ۲۳ هزار تن کلزا برنامه ریزی شده است.

این مسؤول همچنین با اشاره به آغاز برداشت چغندر از آبان ماه در مزارع قزوین، یادآور شد: این محصول نخستین محصول استراتژیک زراعی است که طی سال زراعی در سطح یکهزار و ۲۲۳ هکتار از مزارع استان برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه کلزا نیز نخستین محصول استراتژیک زراعی در استان قزوین بود که در ابتدای سال زراعی جاری از سوی کشاورزان به زیر کشت رفت، اضافه کرد: به زودی نیز کشت پاییزه گندم و جو در مزارع استان آغاز خواهد شد.

اسماعیلی یادآور شد: در سال زراعی گذشته به دلیل کاهش قابل توجه بارندگی‌ها شاهد کم شدن عملکرد محصولات استراتژیک در مزارع استان نسبت به سال قبل از آن بودیم.

کد خبر 5315184

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =