عربستان از اتباعش خواست به لبنان سفر نکنند

وزارت امور خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه ای از اتباع این کشور خواست که در شرایط کنونی از سفر به لبنان خودداری نمایند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه عربستان سعودی با صدور هشداری از اتباع این کشور خواست از سفر به لبنان خودداری کنند.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است: با توجه به حوادث امنیتی در لبنان و بر اساس تصمیم وزارت کشور مبنی بر ممنوعیت سفر مستقیم یا غیرمستقیم شهروندان به شماری از کشورها از جمله لبنان، وزارت خارجه به شهروندان هشدار می دهد که توصیه های صادره از سوی مراجع ذیربط را رعایت کرده و از سفر به لبنان بویژه در شرایط کنونی این کشور اجتناب نمایند.

این بیانیه همچنین از تمام اتباع سعودی حاضر در لبنان هم خواسته است تا جوانب احتیاط را رعایت نموده و از حضور در اماکن تجمع خودداری کنند.

این در حالی است که رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به حوادث اخیر بیروت، گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله به حوادث اخیر در بیروت، پایتخت لبنان واکنش نشان داد. وی گفت: حزب الله به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، رئیس شورای اجرایی حزب الله افزود: کسانی هستند که تلاش می کنند تجربه جنگ داخلی در لبنان را تکرار کنند. با این حال، حزب الله رسماً اعلام می کند که به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

پیش از این، «حسن فضل الله» نماینده حزب الله در پارلمان لبنان گفته بود: ما تحرکات مسالمت آمیزی را سازماندهی کردیم و ارتش نیز متعهد شده بود که تدابیر مستحکمی را برای حراست از این تحرکات مسالمت آمیز اتخاذ کرده است.

این نماینده حزب الله در پارلمان افزود: آنچه که جنایتکاران در الطیونه انجام دادند، جنایتی است که پیامدهای بسیار بزرگی به دنبال دارد. عادت نداریم خون هایی را که از ما ریخته می شود، روی زمین رها کنیم. ما می دانیم چگونه از خون های ریخته شده دفاع کنیم.

وی اظهار داشت: به گونه ای با جنایت تجاوزکارانه در الطیونه برخورد می کنیم که عاملان این جنایت احساس نکنند که می توانند به رویکرد قلدرمآبانه خود و اقدامات تحریک آمیزشان ادامه دهند. دستگاه های امنیتی متعهد به پیگیری این حادثه شده اند و به ما گفته اند همه چیز آرام است.

کد خبر 5330113

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =