تاخیر پروازها کاهش یافت

درصد تاخیر پروازها در مردادماه نسبت به ماه تیر ۱۴۰۰ کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده توسط گروه اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد که در مرداد امسال، ۱۷ درصد از پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر پروازهای تاخیردار ۹۰ دقیقه بوده است. در این ماه از میان ۱۳ هزار و ۶۷۳ پرواز خروجی، ۲ هزار و ۳۴۴ پرواز با تأخیر انجام شده که این رقم نسبت به ماه پیش از آن، یعنی خرداد ۱۴۰۰، ۳ درصد کاهش داشته است.

در این ماه هواپیمایی تابان با ۲۸ درصد پرواز تأخیر دار، بیشترین تأخیر و هواپیمایی ماهان با ۵ درصد پرواز تاخیردار، کمترین میزان تأخیر را در بین شرکت‌های هواپیمایی داشته‌اند. همچنین در این ماه میزان تأخیرهای هواپیمایی پویاایر ۴ درصد رشد و میزان تأخیرهای هواپیمایی پارس‌ایر ۱۴ درصد کاهش داشته است و این دو رقم بالاترین میزان افزایش و کاهش تأخیر در میان شرکت‌های هواپیمایی هستند.

در این ماه، ۴۷ درصد از پروازهای برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی، یعنی ۱۲ هزار و ۶۹۰ پرواز باطل شده‌اند که بیشترین میزان ابطال مربوط به شرکت ماهان با ۷۰ درصد و کمترین میزان ابطال مربوط به هواپیمایی تابان با ۲۲ درصد ابطال پرواز است.

سایر داده‌های این گزارش نشان می‌دهد، در مرداد امسال در ۲۴ ساعت شبانه روز، اوج پروازها در ساعت ۶ و در روزهای هفته، اوج پروازها در روز شنبه بوده است. در این ماه فرودگاه کرمان با متوسط ۱۲۰ مسافر در هر پرواز و فرودگاه سهند (مراغه) با متوسط ۲۶ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می‌شوند. درنهایت لازم به اشاره اسکه در پروازهای عبوری از فراز کشور در مردادماه سال جاری ۳۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش دیده می‌شود.

کد خبر 5332652

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =