توطئه دشمنان تفرقه بین شیعه و سنی است/اسلام دین صلح و آشتی

ارومیه - محقق و سیاستمدار اهل کشور ترکیه گفت: نباید بگذاریم دشمنان بر طبل تفرقه بین شیعه و سنی بکوبند، چرا که سالها توطئه دشمنان ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، نجلا سایدام پیش از ظهر چهارشنبه در همایش بین المللی نقش قرآن در وحدت مسلمین در ارومیه اظهار کرد: با توجه به اینکه همگی زیر لوای اسلام هستیم نباید بگذاریم دشمنان بر طبل تفرقه بکوبند و تا می‌توانیم وحدت شیعه و سنی را حفظ کنیم که یکی از ویژگی‌های اصلی اهل کتاب است، همگی در زیر لوای اسلام عقد اخوت و برادری بسته ایم و نباید بگذاریم دشمن خدشه‌ای به این عقد اخوت وارد کند.

وی با بیان اینکه اسلام در روی زمین صلح و آشتی و برادری را می‌خواهد، اما اگر این برادری و آشتی و صلح زیر سوال برود دشمنان خوشحال می‌شوند و ما نباید بگذاریم این اتفاق افتد، افزود: ما باید ریشه‌های فساد ایادی استکبار را که همواره در صدد اختلاف افکنی و جنگ افروزی بین مذاهب اسلامی بخصوص شیعه و سنی هستند را شناسایی و اجازه تفرقه افکنی را به آنها ندهیم.

توطئه دشمنان تفرقه بین شیعه و سنی است/اسلام دین صلح و آشتی

سایدام ادامه داد: با توجه به اینکه در طول تاریخ این فتنه‌ها و فسادها همواره بوده است به همین دلیل اگر بخواهند ببن ما تخم تفرقه شیعه و سنی بکارند و فرقه‌های مختلف را درجهت دشمنی با اسلام ناب درست کنند باید بگوییم خدا و پیامبرمان در زیر لوای اسلام یکی است.

این محقق و سیاستمدار اهل ترکیه افزود: ما باید بیشتر با هم در ارتباط باشیم تا کمتر بتوانند میانمان تفرقه بیاندازند و نگذاریم تفاوت‌های ظاهری را معیار اصلی تفرقه قرار دهند چراکه یکی از اصلی ترین ویژگی‌های ما حفظ وحدت بین شیعه و سنی و اسلام است.

سایدام خاطرنشان کرد: در طول ۴۱ سال عمر انقلاب اسلامی دشمنان همواره درصدد متزلزل ساختن وحدت بین شیعه و سنی هستند و در این راه هم از هر حربه‌ای استفاده می‌کنند اما با هوشیاری و درایت و وحدت بین شیعه و سنی همواره این توطئه‌ها با شکست مواجه شده و به حول و قوه الهی رسوایی و بی آبرویی نصیب دشمنان اسلام و مسلمین شده است.

توطئه دشمنان تفرقه بین شیعه و سنی است/اسلام دین صلح و آشتی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: یکی از ویژگی‌های بارز امت قرآنی اقتدار و شکست ناپذیری در برابر ظلم و ستم است، قرآن کتاب حقیقت است و انسان را در طول زندگی به حقیقت و برهان دعوت می‌کند.

حجت الاسلام منصور امامی با بیان اینکه قرآن چنان به خود می نازد که مخالفین خود را به تحدی و آوردن کتابی مثل خود دعوت می‌کند، ادامه داد: مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) و تاسی از آموزه‌های قرآنی ۴۱ سال قبل انقلاب بی بدیلی را در جهان انجام دادند که در نوع خود منحصر بفرد است و هنوز چنین انقلابی در هیچ جای جهان تکرار نشده است.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های کمر شکن توسط دشمنان علیه مردم انقلابی کشورمان افزود: با عمل به موازین و دستورات قرآنی در هر عرصه‌ای حتی با وجود تحریم و بی تدبیری برخی مسئولین توانسته ایم در عرصه‌های جهانی خود را اثبات کنیم.

کد خبر 5337332

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =