خط قرمز شهردار اهواز جذب نیرو است / حوزه ستادی نیروی مازاد دارد

اهواز - رئیس شورای شهر اهواز از برگزاری آزمون برای تبدیل وضعیت نیروهای حجمی و شرکتی شهرداری خبر داد وگفت: با توجه به اینکه شهرداری نیروی انسانی مازاد زیادی دارد خط قرمز شهردار، جذب نیرو است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش محمودی عصر امروز در چهاردهمین نشست علنی شورای کلانشهر اهواز اظهار کرد: شورای ششم و شهردار فعلی در ابتدای ورود تاکنون نشان داده‌اند که شعار شفافیت و عمل به قانون را از وظایف خود می‌داند و جز اولویت و محور اصلی کار قرار می‌دهند.

وی با اشاره به مسائل مربوط به تبدیل وضعیت ایثارگران تصریح کرد: قوانین و ابلاغ‌های این موضوع از گذشته بوده که متأسفانه در دوره قبل محقق نشد و شورای ششم از بدو ورود خود با آن مواجه شد و اعلام کردیم که قانون را ملاک و معیار خود می‌دانیم و از این مسیر منحرف نخواهیم شد. اجرای بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر شورا و شهرداری را از وظایف خود می‌دانیم و آن را یک ظرفیت و فرصت برای شهرداری می‌دانیم و مخالف آن عمل نخواهیم کرد.

محمودی به ابلاغ آزمون چارت‌های سازمانی سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور به شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: این ابلاغ ظرفیتی است که بعد از سالیان سال وزارت کشور و سازمان دهیاری‌ها کشور به شهرداری‌ها داده و با توجه به اینکه بالغ بر ۲۰ سال است که شهرداری‌ها آزمون استخدامی برگزار نکرده‌اند و نیروهای مشغول به کار در شهرداری بر اساس چارچوب قانونی نبوده است و امروز مشاهده می‌شود تعداد زیادی از نیروهای شرکتی و حجمی در کارهای ستادی از جمله حوزه‌های مختلف اداری، شهرسازی، مالی و … وظایف خود را انجام می‌دهند و شهرداری به آنها نیاز دارد.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه اساس و فلسفه این ابلاغ، قانونی شدن نیروهای حوزه ستادی شهرداری است، عنوان کرد: با اجرایی شدن این قانون، شهرداری می‌تواند از نیروهای خود به نحو احسنت استفاده کنند لذا ما این موضوع را فرصتی برای شهرداری اهواز می‌دانیم.

وی با تاکید بر ساماندهی نیروهای انسانی شهرداری اهواز بیان کرد: شورا به شهردار تاکید کرده سامانه‌ای تعریف و نام نیروهای رسمی در آن ثبت شود تا اگر بنا است در حوزه ایثارگرها تبدیل وضعیت و رسمی شدن نیروهای شرکتی صورت بگیرد بر اساس این سامانه باشد.

محمودی با عنوان اینکه بدنه شهرداری اهواز چهار تا پنج برابر بالاتر از استاندارد کلانشهرها نیروی انسانی مازاد دارد، گفت: خط قرمز شهردار جذب نیرو است تا نیروهای مازاد دیگر وارد نشوند چراکه ظرفیت افزایش نیرو را ندارد و ۸۰ تا ۹۰ درصد بودجه شهرداری صرف حوزه‌های جاری می‌شود و هزینه‌ای برای حوزه‌های عمرانی و خدماتی شهر صورت نمی‌گیرد.

رئیس شورای شهر اهواز بر فرآیند ساخت سامانه نیروهای انسانی در زمانبندی مشخص تاکید کرد و افزود: با انجام این موضوع برای ایثارگران و نیروهای غیر رسمی رفع نگرانی می‌شود پس شورا و شهرداری آن را در دستور کار خود قرار داده و باید حتماً انجام شود تا نیروهای شهرداری سامان پیدا کنند و از ظرفیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها در حوزه مختلف استفاده شود.

کد خبر 5337697

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =