نبود مدیریت یکپارچه شهری در ارومیه/جلسات کمیسیون ماده ۵ احیا شود

ارومیه – نایب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری باعث عدم خدمات رسانی مناسب به این مناطق است که لازم است در این زمینه توجه ویژه ای صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی منافی عصر پنجشنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه با استاندار آذربایجان غربی افزود: باید با هماهنگی با وزارتخانه‌های مربوطه در مناطق حاشیه نشین و محروم شهر به فکر خدمت و محرومیت زدایی با تسهیل ضوابط خدمات رسانی باشیم چرا که بدون کمک و یاری آنها مدیریت شهری به تنهایی نمی‌تواند اقدامات تأثیرگذاری را پیش ببرد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت مجموعه‌هایی نظیر ستاد اجراییات فرمان امام (ره)، بنیاد علوی و بنیاد برکت در جهت محرومیت زدایی استان و مناطق حاشیه نشین شهر ارومیه مورد توجه قرار گیرد.

منافی یادآور شد: تشکیل کارگروه‌های مشترک بین استانداری و شهرداری در راستای بررسی و فعال سازی ظرفیت‌های درآمدزایی موجود در قوانین و طرح‌های شهری از موضوعاتی است که نباید از آن غافل شد.

وی یکی از مشکلات ارومیه را اراضی قولنامه ای اعلام و تأکید کرد: رفع مشکل صدور پروانه ساختمانی برای اراضی قولنامه ای با کاربری مسکونی و با هدف رعایت اصول شهرسازی از موضوعاتی است که در برخی مناطق شهر با آن روبرو هستیم و نیازمند مساعدتی فراتر از مدیریت شهری است.

کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی هوا، افزایش تعامل دولت و شهرداری با هدف نوسازی و بهسازی بافت فرسوده، ایجاد هماهنگی برای رونق گردشگری، توسعه فرهنگی و برندسازی محصولات فرهنگی و هنری، هماهنگی بیشتر میان شورا و هیئت تطبیق در خصوص تأیید مصوبات شورا و پیگیری مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی و دولتی از جمله دیگر مواردی بودند که نایب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در این دیدار مطرح کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این دیدار گفت: هم مرزی با سه کشور، ظرفیت‌های متعدد و نیروی کار جوان فرصت‌هایی طلایی برای توسعه شتاب دار در استان است.

نقی کریمی افزود: پیشنهاد می‌کنم دستور بدهید طی دهه‌های گذشته بودجه‌های ملی با نسبت جمعیتی استان‌ها مقایسه‌ای شود تا ببینید اوضاع چقدر فاجعه آمیز است تا بلکه با همت شما و همکارانتان این فاصله جبران شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: با مصوبات شورای امنیت ملی در چهار محور برای غرب کشور، نصف مشکلات در این استان حل شده و خواهشمندم دستور بدهید در کمیسیون‌های مختلف این مصوبات مدنظر و مورد توجه قرار بگیرد.

کریمی در رابطه با وضعیت عقب ماندگی و مشکلات استان و رفع آن با تعریف یک سری درآمدهای استانی افزود: انواع اقسام صادرات به استان‌های همجوار و خارج از کشور داریم که با ضوابط معین می‌تواند سرعت شتاب داری به توسعه استان بدهد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این دیدار توجه ویژه استاندار به حوزه رسانه امیدوار کننده است و امیدواریم با انتصاب اخیرتان و در یک فضای تعامل، اعتماد و همکاری دوجانبه با رسانه‌ها، شاهد انتشار واقعیت‌های موجود باشیم.

رسول اصغرزاده تصریح کرد: امیدواریم با حمایت و پیگیری جنابعالی مشکلات عدیده ای که برای مدیریت شهری به وجود آمده و موجب کندی روند خدمات رسانی به شهروندان و در نتیجه کندی روند توسعه پایدار شهر شده رفع شوند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز به برگزاری کمیسیون ماده پنج بسیار احساس می‌شود چرا که مدتی است در این خصوص غفلت شده است، خاطرنشان کرد: آب و کمیسیون ماده پنج چالش اساسی جنابعالی در این استان و در طول مدیریت استان خواهد بود.

کد خبر 5338319

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha