نامه خاندوزی برای افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد!

وزیر اقتصاد درنامه‌ای از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور درخواست کرد پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته در قالب فوق العاده های ویژه و خاص افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تصویری که در اختیار خبرنگار مهر قرار گرفته است، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای از میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور درخواست کرده است حقوق کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته افزایش یابد. در این نامه به نقش ویژه وزارت اقتصاد و امور دارایی در فرماندهی اقتصادی و مالی کشور به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی برای گذر از تحریم‌ها اشاره شده است.

بر اساس این نامه، وزیر اقتصاد به پایین بودن رتبه بندی و احکام ریالی کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقایسه با سایر دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و پیشنهاد افزایش برخی ردیف‌های احکام حقوق کارکنان آن وزارت خانه را مطرح نموده است.

نامه خاندوزی برای افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد!

پیشنهادات وزیر اقتصاد عبارت است از:

۱_ افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون خدمات مدیریت کشوری تا سقف تعیین شده (۵۰ درصد) برای مشاغل مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحدهای تابعه آن.

۲_ تسری برقراری فوق العاده خاص به مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحدهای تابعه و وابسته آن مشابه برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر (سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون و …)

نامه خاندوزی برای افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد!

در حالی که دولت با کسری بودجه تخمینی به طور متوسط ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای سال جاری مواجه است، و به گفته مسئولین اقتصادی برای تأمین هزینه‌های خود با دشواری مواجه است، چنین درخواست‌هایی منطقی به نظر نمی‌رسد.

تبعات این اقدام قابل کنترل نیست

علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص نامه وزیر اقتصاد به رئیس سازمان اداری استخدامی مبنی بر افزایش حقوق کارمندان وزارت اقتصاد گفت: بنده این نامه را ندیده‌ام ولی قطعاً ایشان نمی‌تواند در این وضعیت اقتصادی چنین درخواستی داشته باشد؛ افزایش حقوق در این حجم با چه عنوانی قابل قبول است؟

وی در خصوص واکنش احتمالی مجلس پس از اعلام این خبر افزود: قطعاً در شرایطی که ما داریم، با چنین اقدامی یک مسابقه برای افزایش حقوق شکل خواهد گرفت که اصلاً منطقی نخواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: اگر این امر اجرایی شود، قطعاً افزایش حقوق به باقی وزارتخانه‌ها نیز کشیده خواهد شد و نمی‌توان تبعات آن را کنترل کرد.

وی گفت: قطعاً واکنش مجلس به این اتفاق محکم خواهد بود. چرا که خود دولت دائم در مجلس اعلام می‌کند کسری بودجه داریم. لذا مجلس قطعاً موضع محکمی خواهد گرفت و به این موضوع ورود خواهد کرد.

این مطالبات، صرفاً حاشیه ساز خواهد بود

جعفر قادری عضو کمیسیون اقتصادی نیز در این باره به خبرنگار مهر گفت: مطالبات این چنینی بیش از آنکه کمکی به وزارتخانه و پرسنل بکند، برای آنان حاشیه ساز خواهد بود.

وی ادامه داد: ما عقیده داریم سازمان برنامه و بودجه باید هرچه سریع‌تر قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ را اصلاح کرده و دستگاه‌هایی که از شمول این قانون خارج شده‌اند را مجدداً به این قانون برگرداند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: با این درخواست یک رقابت میان دستگاه‌های مختلف برای افزایش حقوق پیش می‌آید که قابل کنترل نخواهد بود. در شرایط فعلی نباید دستگاه‌ها چنین انتظاری داشته باشند و سازمان برنامه بودجه نیز نباید زیر بار این درخواست‌ها برود؛ چرا که می‌تواند شیرازه کنترل کار را از دست دولت خارج کند و مشکلاتی برای دولت ایجاد شود.

وی افزود: اصلاً چنین چیزی نباید توسط وزارت خانه‌ها دنبال شود. چرا که شرایط کشور به گونه‌ای نیست که پاسخگوی مطالبات گروهی باشیم. نباید اصلاً این مطالب مطرح شود و دولت باید سریع‌تر این عدم توازن‌ها را در دستگاه‌های مختلف بررسی کند.

درخواست افزایش فوق العاده‌های ویژه و خاص کار غیر قانونی نیست

در همین رابطه نیز به منظور بررسی علت و سبب صدور این درخواست وزیر اقتصاد با علی اکبر دلوریان زاده رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت اقتصاد صحبت کردیم.

این مقام مسئول به خبرنگار مهر گفت: بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، پرداخت فوق‌العاده ویژه در موارد خاص تا سقف ۵۰ درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر در نظر گرفته می‌شود.

دلوریان زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته و حسب بخشنامه‌های ابلاغی برقراری این فوق العاده تا میزان ۳۵ درصد ابلاغ شده بود و از سویی عوامل خاص ذکر شده در مبانی قانونی برقراری این امر (از جمله تأثیر فعالیت اقتصادی در درآمد ملی، انجام فعالیت‌های تخصصی ستادی و تحقیقاتی و …) دقیقاً منطبق با مأموریت‌ها و وظایف این وزارتخانه بوده است و در این راستا و با هدف تحقق رسالت‌های دولت سیزدهم در مبارزه با فساد، عدالت‌محوری و شفافیت مالی موضوع افزایش قانونی فوق العاده ویژه در رعایت با مراتب قانونی و تأمین از محل صرفه جویی های داخلی وزارتخانه به سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیشنهاد گردید.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این وزارت در پیشنهاد فوق ساماندهی و شفاف‌سازی هرچه بیشتر و بهتر سایر پرداختهای قانونی از محل درآمدهای اختصاصی بوده است. به نحوی که بطور شفاف در پرداختها قابل رصد و پایش نیز باشند تا بتوان در چارچوب قانونی و شفاف، پرداختهای کارکنان از این محل را ضابطه‌مند تر و شفاف‌تر نمود. این اقدام را باید در مسیر شفاف شدن از بخش تاریک به بخش روشن پرداختها ستود اما متأسفانه فهم غلطی از آن شکل گرفت.

وی اضافه کرد: این درخواست اصلاً به معنای افزایش پرداختی کارکنان این وزارت تاسقف ۵۰ درصد نخواهد بود بلکه با تأثیر بر یکی از فوق العاده ها (بند ۱۰ ماده ۶۸) صرفاً موجب ترمیم و جابجایی از محل صرفه جویی یا منابع اختصاصی در حدود ۱۰ درصد حقوق حکمی بخشی از کارکنان خواهد شد.

دلوریان زاده تصریح کرد: این درخواست هم اکنون به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شده و باید در شورای حقوق و دستمزد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این مقام مسئول اشاره کرد: درصورت تصویب این درخواست، منابع آن از محل صرفه جویی داخلی تأمین و پرداخت خواهد شد.

دلوریان زاده همچنین با اشاره به بند دیگری که در این نامه آمده است، گفت: بند دیگر مورد درخواست با عنوان فوق العاده خاص است که اشاره به بند ح ماده پنجاه قانون برنامه پنجم دارد که به موجب این بند نیز برخی از دستگاه‌ها اخیراً درخواست فوق العاده خاص برای کارکنان خود کرده‌اند.

به گفته این مقام مسئول: بی شک مدیران و مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان سکان‌دار اقتصادی کشور، با اشراف و آگاهی بر مسائل، مشکلات و تنگناهای اعتباری و مالی کشور در این برهه زمانی حساس با توجه به رویکردهای حاکم بر فعالیت‌های دولت سیزدهم در آغاز راهِ دشوار تا بهبود شرایط و اوضاع اقتصادی کشور و همسو با دغدغه‌ها و مشکلات گریبانگیر عموم مردم عزیز و شریف کشور، این اطمینان را می‌دهد که خارج از حدود اختیارات قانونی و خارج از مصالح عمومی کشور، اقدام یا پیشنهادی غیر فنی یا ناهنجار در مباحث و موضوعات جبران خدمت کارکنان خود نه درخواست و نه مطرح می‌کند و موارد مطرح شده با توجه به بندهای مصرح شده قانونی به منظور شفافیت، ضابطه مندی، ارتقای کارآیی و اثربخشی هر چه بیشتر منابع تخصیصی به حقوق و مزایای کارکنان بوده است.

مسئله اصلی چیست؟

خبرنگار مهر در پایان اضافه می‌کند آنچه که امروز در جامعه مهم است، درک اوضاع خاص اقتصادی کشور و تلاش همگان برای عبور از این گردنه سخت است. امری که از مسئولان کشور باید شروع شود تا به مردم عادی جامعه برسد. شرکت در مسابقه کسب انتفاع بیشتر برای خود و نزدیکان خود و بدتر از آن آغاز کننده دمینوی افزایش هزینه‌های نیروی انسانی دولت، آن هم در شرایطی که دولتمردان بارها از کسری‌های عجیب و تحمیل شده پیشین سخن به میان آورده‌اند، اعتماد عموم جامعه را خدشه دار می‌سازد. دولتی که در پرداخت همین اعداد فعلی هم به زحمت بسیار افتاده است چطور می‌تواند زیر بار تحمیل هزینه‌های بیشتر مأموریت اصلاح گرایانه خود را پیش ببرد؟!
آنچه که امروز مردم از دولتمردان انتظار دارند، پیشتازی در درک شرایط خاص کشور به نفع آینده بهتر برای همه مردم و اخذ تصمیمات عاقلانه و آینده نگرانه نسبت به همه امور است.

کد خبر 5359819

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 13 =

  نظرات

  • جعفر IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   9 4
   متاسفانه شرایط به گونه ای رقم می خورد که کار برای نظام اسلامی در ادارات دولتی بسیار سخت و محدود شده است. امید است با نگاه بلندمدت این مشکلات برطرف شود افراد به لذت خدمت به خلق الله بیانیشند.
  • اسماعیلی IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   13 6
   من کارمند راه و شهرسازی گلستان هستم. حقوق ما همیشه عقب میفته و یا اینکه نصفش رو وسط ماه میدن بقیشو هروقت داشتن. الانم که گفتن برا این ماه اصلا حقوق نداریم که بهتون بدیم. بدون هیچ اضافه کار و رفاهی. چهارتومن ثابت. بعد اینا برا خودشون افزایش حقوق میزنن. حلاله؟ من که حلالتون نمی کنم.
  • IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   19 5
   وزارت اقتصادفقط بفکرکارکنان خودش است برنامه بودجه هم دنبال کسرکردن حقوق کارکنان است تاکسربودجه اش تامین شود
  • م س IR ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   9 9
   اولا وزارت شما از نظر دریافتی ومزایا در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد.مثال کارمندان امور مالیاتی.دوما دولت بخشنامه لایحه خدمات کشوری که حق قانونی کارمندا هست اجرا شود به همین راحتی.
   • ع.س IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    0 2
    من کارمند مالیاتم حاضرم مانده فیش حقوقیمو با درامد یک ماه شما عوض کنم
   • IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    1 0
    وزارت امور اقتصادی و دارایی فقط مالیاتی نیست و حکم ها خیلی پایین هست برای کارمند بیست سال فوق لیسانس 8 تومن حقوق شد؟!!!!!
  • حسینی IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   13 14
   حکم و دریافتی های وزارت اقتصاد نسبت به خیلی ارگانها پایین تر هست. همچنین اغلب وزارتخانه ها افزایش حکم داشته اند که این موارد شامل حال وزارت اقتصاد نشده است.
  • کارشناس IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   11 5
   این مطلب که ایشان گفته است"...بار مالی آن از محل صرفه جویی داخلی وزارتخانه تامین خواهد شد " حذف شده است. خبرگزاری محترم مهر لطفا رعایت امانت را در نقل قول داشته باشید
   • احسان NL ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    10 1
    چقد غرض ورزی دارن . حکم حقوقی‌کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی و واحدهای تابعه ان در مقایسه با سایر ارگان ها خیلی کم هست
  • محمد ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   12 2
   جناب وزیر اول اوضاع اقتصادی سامان بدید بعد افزایش حقوق بدید
  • هانیه RO ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   12 8
   کارمندان از ضعیف ترین قشرهای جامعه هستند که حقوقشون با وجود نرخ بالای تورم و افزایش قابل توجه نرخ ارز افزایشی نداشته.حکم های وزارت اقتصاد هم نسبت به بسیاری از وزارتخانه ها خیلی پایین تر هست. اکثر کارمندان این وزارت با وجود تحصیلات بالا؛حداقل حقوق و درآمد را دریافت می‌کنند و به سختی تامین معاش می‌کنن
  • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   9 12
   4 میلیون کارمند بی کار پدر ملت رو دراوردند عجب که نمیفهمه 4 میلیون کارمند عامل اصلی تورمه اینو کی وزیر اقتصاد کرده با این اوضاع اگه روزی صد میلیون بشکه نفت هم صادر کنیم بازهم تورم 50 درصدی داریم
   • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    11 9
    چند کلاس سواد داری؟ این اقدام وزیر در این شرایط درست نیست اما اینکه کسی مثل تو بخواد علمیت ایشون رو زیر سول ببره مضحکه
  • مال باخته بورس IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   11 12
   با این وضع کارکردن بخداهمین دریافتی هم برایتان زیادیه
  • IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 3
   جالبه اونوقت همین دیروز اون یکی معاون وزیر اقتصاد گفته بود افزایش حقوق، راه حل نیست و باید به جاش زمین داد به کارمندان دولت! عجیبه واقعا.
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   5 1
   باتوجه به وضعیت فعلی مملکت ودرمخصوصادرطول 4و5ماه اخیر زندگی خیلی سخت شده .قبلا" من کارمند تا بیستم هرماه به زوربا خرید حداقل کالای مورد نیاز صبح را به شب می رساندیم .ولی در فعل حال ادامه زندگی برای همه خیلی سخت شده .یا باید خودکشی کنیم ویا باید همه روز سال را توخونه بمانیم و روزه بگیریم .
  • کارمند اداری آموزش وپرورش ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   2 2
   فقط شرایط بودجه شده هرکس به طرف خودش بکش بکش...وزیرآموزش وپرورش هم در ادوار مختلف مترسکی بیش نبوده،کارمندان اداری آموزش پرورش فاقد تمامی مزایا بوده ،هرگونه افزایشی هم بوده مخصوص معلم ها بوده،جدا از این که آموزش پرورش با سایر ارگان ها خدا تومان فاصله داره
  • محمد جانباز۴۰/ IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 3
   واقعا جای تاسف داره وزیر باید عدالت رادرجامعه ترویج و الگو کنه نه اینکه تبعیض رو چشم انداز بلند مدت قرار بدهد درحالیکه صدها هزار نفربافقر ومرگ دسته پنجه نرم میکنند به داد آنها برسید
  • چشم انتظار معجزه بورس IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 3
   آقای خاندوزی یه نیم نگاهی به این بورس فلک زده هم بینداز ما همچنان منتظر افق روشن برای آن هستیم .
  • رضایی IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 1
   به جای درخواست تک خوری .ای کاش درخواست میکرد حقوق همه کارکنان دولت از وزیر تا خدمتگزار در تمام وزارتخانه های کشوری و لشکری مثل رژیم منحوس پهلوی حقوق یکسان با توجه به گروه و پایه و امتیازات فضلی سنوات و مدارج علمی دریافت کنند. آنموقع اینهمه فسق و فجور افساد و دزدی و غارت بیت المال اتفاق نمی افتاد.
  • معلم IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 3
   معلمای بی دفاع چی بگن که نزدیک ده سال منتظررتبه بندی معلمان نشستن...!!! معلمان رو دریابید که رسیدگی به اموزش وپرورش کشور سرمایه گزاری برای ارتقای فرهنگ واینده فرزندان کشوراست
  • محمد مددی IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   7 1
   باتشکر فراوان از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در این مدت کم مدیریتی خویش نخبه بودن خود را بر همگان اثبات نمود در صورتی که چندین وزیر امدند و رفتند نه توانایی فهم موضوع را داشتند ونه دارای شجاعت مطرح کردن مشکل اساسی کارمندان این امور را لذا به وزیر جوان و نخبه خسته نباش می گوییم ومتشکریم جناب خان
  • فرهاد US ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   9 2
   وقتی آموزش و پروش و وزارت بهداشت نامه افزایش حقوق میدن و تجمع و اعتصاب میکنن میشه مطالبات بر حق ولی برا ووزارت اقتصاد تورم زا میشه ،اگر همین کارمندای وزارت اقتصاد نبودن که در این دوران تحریم نفتی بودجه کشور کی تامین میکرد ،برین بررسی کنین ببینین کمترین امتیازات شغلی و رفاهی برا کدوم وزارتخانه است
  • فرهاد US ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   8 0
   این همه دشمنی با کارمندان وزارت اقتصاد نمیتونه بی دلیل باشه و مطمئنا کار مافیای که فرار مالیاتی داشتن سالها و الان در تور مالیات افتادن دارن جو سازی میکنن ،تنها وزارتخانه ای که در شرایط تحریم و بیماری مروتا هزینه کشور تامین کرده وزارت اقتصاد بوده ،چجوری معلمهایی که دویال بخور و بخواب شدن حق افزایش
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 4
   اقای خاندوزی الان مردمانی داریم که نه کار دارند نه ثروت. با یارانه گذارن میکنند. خجالت هم خوب چیزیه
  • فرهاد US ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   8 2
   چطور معلمایی که دوساله بخور و بخواب شدن حق افزایش حقوق دارن ،ولی کارمندایی که جور کاهش درآمدهای نفتی را با بیشترین کار در شرایط سخت کرونایی بر دوش میکشن باید توسط مافیا اینجور در بوق کرنا بشه ،همونجوری که کارمندای وزارت بهداشت و معلما افزایش حقوق میخوان ما هم میخوایم اونجا تورم زا نیست اینجا تورم زا
  • فرهاد US ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   7 1
   حتما باید مثل معلما و پرستارا بریزیم تو خیابون و جذو مجلس و .... اعتصاب کنیم تا آدم بشین
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 8
   این چه وضعیه؟ کارکنان وزارت اقتصاد دریافتی خیلی بالایی دارن نمونه اش اداره دارایی که کارمندانش همه در حد هیئت علمی هستن! این که نمیشه هر سازمانی بفکر کارمندان خودش باشه! اون از نظام پزشکی که میگه شان ما پزشکان از همه بالاتره و کسی حق نداره خودشو با یک پزشک مقایسه کنه! ما ورای دیگر مخلوقات هستیم!!
   • فرهاد IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
    1 0
    آقا چرا پرت و پلا میگی و ایمان خودت میسوزونی شما چه عقده ای از کارمندان دارایی داری بیا برو ببین کارمند دارایی حتی یه وام خودرو هم نداره و نه هیچ تسهیلاتی درحالی که بالاترین درآمد چن ساله میریزه خزانه دولت
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 2
   همیشه مرگ برای همسایه خوب است به خودمان که رسید باید منافع شخصیمان حفظ بشه چرا دولت یک قانون هماهنگ ارایه. نمی دهد تابی عدالتی وقوانین خاص ازما بهتران جمع شود اقای رییسی اگر شعار عدالت می دهد این راهش است که تمام قوا با یک قانون حقوقشان پرداخت شود .عدل علی را پیاده کنید تامردم لذت عدالت را بچشند.
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 4
   این علامت بسیار خطرناکیه از وقوع ابرتورم! چون وقتی وزارت متولی اقتصاد خواستار افزایش حقوق میشود قطع به یقین میداند چه تورمی در پیش است و فرار به جلو میکند!
  • IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 0
   چرا هرکس در هرجایی هست سنگ همان جا را به سینه می زند چرا بفکر مردم نیستند
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 1
   به نظر من که باید حقوق وزارت اقتصاد خیلی زیاد بشه، بیچاره خیلی زحمت میکشند و بورس رو نجات دادن
  • حمید IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 3
   با توجه به کسری بودجه و بدهی سنگین دولت و وجود تورم و گرانی باید از افزایش حقوق کارکنان دولت اجتناب کرد و تلاش برای کنترل قیمت‌ها و بازار در سیاست مجلس و دولت بلند مدت قرار گیرد هر گونه اشتباه در تصمیم گیری میتواند کار نظام را یکسره نموده و به مرحله فروپاشی اقتصادی برساند
  • احسان NL ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   9 0
   حکم وزارت امور اقتصادی و وحدهای تابعه آن در مقایسه با سایر ارگان ها خیلی پایین هست. حکم حقشون از 90 درصد بقیه ارگان ها کمتره. افزایش حقوق حق اونها هم هست
  • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   4 0
   حقوق کفایت نکنه نباید انتظار پاکدستی و کار مفید داشت کارمند که شب و روز درگیر مایحتاج زندگی خودش باشه انتظار کارآیی نباید داشت
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   3 3
   خوش بحالشون کاش ما فرهنگیان هم یه وزیر با عرضه داشتیم که از حق و حقوقمون دفاع میکرد
   • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    1 0
    آخه فرهنگیان یا ادارات دیگه نمی تونن خودشون رو با کارکنان امورمالیاتی با این همه استرس و حجم کار مقایسه کنن در اصل حقوق ما برا دو شیفت هست ولی با این حال یک چهارم شرکت نفت هم نمی شه که بالای ۸۵ درصد پرسنلش الکین
   • کارمند داراایی IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
    1 0
    اقا شما کلا ۱۰۰ روز میرین سرکار تا اونم نصف اش زنگ تفریح
  • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 1
   سلام ایناکه چندسال قبل حقوقشان 50درصد اضافه شد اون موقع چنداداره که یکیشون اقتصادودارایی بود طبق خدمان کشوری حقوقشان اضافه شد مشگلی نداره بماهم ۵۹درصد اضافه کنن
  • عزیزی IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 0
   بنده کارمند هلال احمر هستم متاسفانه کارکنان هلال احمر از نظر حقوق در پایین ترین سطح قرار دارند و متاسفانه چون روسای جمعیت از سایر سایر سازمان ها و وزارت دیگر می آیند و حقوقشان را از ادارات مربوطه می گیرند هیچ موقع به فکر کارکنان نیستند ، خدا نکنه حادثه ای پیش بیاید .
  • سروش IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   1 0
   سواره ها را از پیاده ها خبر نیست... آنها که سوارند و سیرند و ... به پیادگان بارکش مظلوم امر می کنند که تحمل کنید تا از این گردنه هم عبور کنیم تا گردنه های بعد... به واسطه شعارهای پرطمطراق و سیاست های ریز و درشت اساسا اشتباه و مدیران و مسئولان کاملا خنگ و ریاکار این گردنه ها که تمامی ندارد ...
  • ناشناس IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   0 0
   سلام آقای ریسی درانتخابات ریس جمهوری رزمندگان بسیجی وایثارگران حمایت کردندتقاضاداریم رزمندگان بسیجی معسرفاقدبیمه مجلس تصویب کرداجراکننددولت مردمی به رزمندگان وایثارگران رسیدگی کنندخیلی وضع معیشت ودرمان رزمندگان بسیجی درتنگنا هستندحقوق همه حداقل هست ولی رزمندگان معسرحداقل حقوق وبیمه درمانی اجرانشد
  • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   5 2
   تمام بودجه کشور رو سازمان امور مالیاتی تامین میکنه و کارمندانش علاوه بر تحمل فشار کاری وحشتناک ک در تک تک روزها تحمل میکنن و حتی ۱ هفته نمیتونن استراحت کنن بهشون صدتا تهمت هم میزنن و حقوق هاشون در حد یه معلم هم نیست اما تمام دستگاهای دولتی ک مصرف گرا هستن و ساعت ۱۲ میرن خونه حقوق های ۲۰ تا ۴۰ میلیو
  • م.ن IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   2 5
   این نامه ها و فیش ها آن روی عدالت ادعایی هست ده سال معلم تخقیر میکنند ابروش میبرند در رسانه ها کارگر له کرده اند و وزیر یواشکی دنبال افزایش حقوق های چند ده میلیونی اطرافیان و نفت یک جایی سر کرده در مال مردم بیمه یک جایی نفس مردم گرفتن شرکت های دولتی دروغ بس هست رسوا که می شوید اره مردم میشه دور زد
  • کارمند مالیات IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
   1 0
   سلام هر شخصی که مدعی هست تو اداره مالیات حقوق بالاست بیاد تا فیش حقوقی مون رسانه ای بشه. افزایش حقوق برای بقیه سازمان ها پارسال اجرا شد کسی صداش در نیومدکه. حقوق دادگستری و ... رفت بالا کسی صداش در نیومد. حالا چی شده. وصول مالیات و درگیری با مودی برای ما افزایش حقوق برای بقیه.