توقع بی‌جا برای دولت سیزدهم ایجاد نکنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی‌جا ایجاد کنیم، گفت: تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم نادرست و مضرّ است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین امروز (شنبه) با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل این حزب و سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد.

باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در این نشست با اشاره به جلسات و دیدارهای مختلف با دولتمردان و اعضای دولت سیزدهم، گفت: در این مباحثات و جلسات عنوان کردیم که بعد از آغاز به کار کابینه سیزدهم انقدر اتفاقات مختلف روزمره از سیل و زلزله تا اعتراضات و انتقادات پیش خواهد آمد که گرفتار خواهید شد؛ اگر چه رسیدگی به مسائل روزمره حائز اهمیت است، اما نباید همه وقت و توان موجود به آنها اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه برخی گرفتاری‌های موجود تلنباری از اشتباهات و کم‌کاری‌ها در چهل سال گذشته است، اظهار کرد: هر دولتی را که نقد کنیم، می‌توان عیوب و نقاط ضعف بسیاری از آن را بشماریم؛ ولی هر دولتی نتایجی هم داشته است. متأسفانه روالی در کشور ما بود که هر مسئولی روی کار می‌آمد، اصرار داشت مسئولِ پیش از خود را ناکارآمد بخواند، اما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این چنین نبوده و نیست.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تأکید بر اینکه خدمات جمهوری اسلامی در این چهل سال طوماری بلند است، تصریح کرد: مهم این است که امروز ضمن مدیریت مسائل روزمره، به مشکلات موجودی که کم هم نیستند، رسیدگی شود.

باهنر ادامه داد: بسیاری از مسائل کشور نیاز به اصلاح ساختار، رویکرد و عملکرد دارد که گاهی در روند رسیدگی به مسائل روزمره از آنها غافل شده‌ایم.

وی با اشاره به حضور سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد در نشست جامعه اسلامی مهندسین، عنوان کرد: مناطق آزاد یکی از مسائل مهم در کشور است؛ وقتی از دوستان در مجلس سؤال می‌کنیم که چه تعداد منطقه آزاد مدنظرتان هست، آنقدر پیشنهاداتشان زیاد است که می‌گوییم بخشی از کشور را هم برای سرزمین اصلی نگاه دارید.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه هدف مناطق آزاد، رشد تولید و صادرات و دسترسی به تکنولوژی روز و تجمیع سرمایه‌ها است، عنوان کرد: مناطق آزاد با زحمت و کار مسئولان طراحی شد و کارهای مثبت و قابل‌توجهی در آنها انجام گرفت؛ زیرساخت‌هایی به وجود آمده است، اما به نظر می‌رسد در مجموع به یک اصلاح اساسی نیاز دارد.

باهنر با تأکید بر اینکه قطار مناطق آزاد باید روی ریل صحیح بیفتد، بیان کرد: اصلاح ضروری چیزی جز افزایش میزان تولید و رقابت در این مناطق نیست؛ با رقابت صحیح هم باید بتوانیم صادرات را توسعه بدهیم و هم خود را از واردات بی‌حد نجات دهیم.

وی با بیان اینکه اینکه اگر بخواهیم همه چیز را خودمان تولید کنیم تصمیمی دور از خرد است، اظهار کرد: در منطقه، هر کشوری در موضوعی توانایی و تخصص دارد؛ اما ما هم باید نقش خود را در تجارت منطقه مشخص، تثبیت و تلاش کنیم که جهت نامتوازن بازرگانی را تغییر دهیم و این جهت به سمتی برود که صادرات از واردات فزونی بگیرد.

دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه تحریم‌ها نیز نقش مؤثری در این روند دارند، بیان کرد: برخی مسائل مثل تحریم‌ها از اختیار ما خارج است، اما ما باید با اقتدار مقابل آن‌ها بایستیم و عمل کنیم؛ ما امید داریم دولت سیزدهم بتواند قطارها را روی ریل اصلی و به مسیر درست برگرداند.

باهنر با بیان اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی‌جا ایجاد کنیم، تصریح کرد: کسانی که به تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم دامن می‌زنند، کار نادرستی می‌کنند چرا که ایجاد توقع بی‌جا مضر است؛ ما توقع نداریم همه‌ چیز ناگهانی حل شود، اما مسیرها باید طوری اصلاح شود که کارآفرینان، تحصیل‌کردگان و سرمایه‌داران به ادامه مسیر و آینده ترغیب و تشویق شوند.

دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین گفت: توقع نداریم تا اسفند ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسیم، اما دوست داریم بشنویم که برخی مسائل در حال اصلاح است، این توقعی است که ما داریم.

کد خبر 5362180

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =