برترین‌های پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی «چتر زندگی» معرفی شدند

یزد- هیأت داوران پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» متشکل از «حسین مسافرآستانه»، «فرهاد قائمیان» و «عباس ملازینلی» برگزیدگان این جشنواره را معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره ملی تئاترخیابانی چتر زندگی بامشارکت حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن نمایش و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.

در بخش موسیقی از بین نامزدهای اعلامی، تندیس جشنواره را به «علی خاتمی» برای نمایش «قاصد» اهدا شد و از «محمد نادری» به خاطر موسیقی نمایش «سونات آخر پشت خط حامل» تقدیر به عمل آمد.

در بخش بازیگر مرد، از «سید محمد میکائیل حسینی» بازیگر خردسال نمایش «بی سر و زمین» تقدیر شد. در این بخش «سیدپویا امامی» برای بازی در نمایش «۲۵ متر آرزو» و «محمدامین اسماعیلی» با نمایش «نبش کوچه بن بست» به طور مشترک سوم شدند. جایزه دوم به «احمد صمیمی» و «امین وحیدپور» از نمایش دومینو اختصاص یافت و «سامان شکیبا» برای بازی در نمایش «حباب زیر آب» رتبه اول را کسب کرد.

در بخش بازیگر زن، از «آدرینا عالم رجبی» بازیگر خردسال نمایش «چندخوان» تقدیر به عمل آمد و «نرگس خاکسار» برای نمایش «نبش کوچه بن بست» و «ساغر کیخواه» با نمایش «آشوبگران» مشترکا رتبه سوم را به دست آوردند، «مارال ایزدبخش» برای بازی در نمایش «۲۵ متر آرزو» رتبه دوم را کسب کرد و «مهرنوش مقیمی» به خاطر بازی در نمایش «بی سر و زمین» رتبه اول این بخش را به دست آورد.

در بخش ایده نمایش و متن، «نورا لک» برای نمایش «سونات آخر پشت خط حامل» و «مهدی صالحیار» برای نمایش «نان» رتبه سوم را کسب کردند، «سعید بادینی» به خاطر نمایش «آشوبگران» و «بهناز زحمتکش» برای نمایش «بی سر و زمین» مقام دوم را به دست آوردند و رتبه اول این بخش به همراه جایزه و تندیس جشنواره به «جلال حسنوند» برای نمایش «حباب زیر آب» اهدا شد.

در بخش طراحی فضای نمایش، «سعید بادینی» به خاطر نمایش «آشوبگران» برگزیده شد و رتبه برتر به «مهدی حبیبی» برای نمایش «نبش کوچه بن بست» اختصاص یافت.

بخش جایزه ویژه هیأت داوران؛ در این بخش نمایش «حیاط خانه ما» کاری از «وحید خسروی» به دلیل بهره‌مندی از صداقت نمایشی و توجه به تأثیر آموزشی در بخش کودک و نوجوان و تدبیر در متن، بازیگری و موسیقی تقدیر شد.

رتبه اول بخش کارگردانی به «علیرضا شمس» برای نمایش «حباب زیر آب» تعلق گرفت و «سعید بادینی» برای نمایش «آشوبگران» و «احمد صمیمی» با نمایش «دومینو» رتبه دوم را کسب کردند و رتبه سوم این بخش نیز به «بهناز زحمتکش» برای نمایش «بی سر و زمین» و «سیدپویا امامی» برای نمایش «۲۵ متر آرزو» اختصاص یافت.

پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» ۴ تا ۶ آذرماه ۱۴۰۰ در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد.

کد خبر 5362500

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =