ایجاد هاب اقتصادی با محوریت آذربایجان غربی جزو اولویت هاست

ارومیه- استاندار آذربایجان غربی گفت: ایجاد هاب اقتصادی منطقه‌ای با محوریت آذربایجان غربی جزو اولویت ها بوده که مقدمات اجرایی طرح مطالعاتی این بخش فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان دوشنبه شب در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های مرزی استان و همسایه بودن با سه کشور اظهار کرد: ترانزیت و تجارت مرزی یکی از پیشران‌های مهم پیشرفت استان است و ضروری است برای بهره مندی بیشتر از این ظرفیت مهم، توسعه مسیرهای جدید ترانزیتی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت‌های ترانزیت و حمل و نقل استان ضروری بوده و امیدواریم با توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی اقدامات قابل توجهی در این حوزه صورت گیرد.

وی با قدردانی از توجه ویژه رئیس جمهوری به تأمین مسکن در کشور بر لزوم توجه به ساخت مسکن در بحث نهضت ملی مسکن و تأمین زیر ساخت‌های آن در استان تاکید کرد و ادامه داد: تسریع در شروع و رفع موانع موجود نهضت ملی مسکن در آذربایجان غربی نیز از ضروریات است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت اقتصادی کردن زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی در استان بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های عمومی، توسعه حمل و نقل ریلی، استفاده از ظرفیت حمل و نقل هوایی و زمینی استان توسط وزارت راه و شهرسازی برای این استان بسیار حائز اهمیت است.

معتمدیان با اشاره به ظرفیت‌های باری و مسافری راه آهن استان اضافه کرد: ایجاد اداره کل راه آهن آذربایجان غربی و استقلال این اداره کل از آذربایجان شرقی در اجرای مأموریت‌های این بخش می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

وی پیشنهاد داد، تا در سریع‌ترین زمان جلسه مجمع نمایندگان استان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برای حل مسائل و مشکلات حوزه راه و شهرسازی برگزار شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین بر استفاده از مدل‌های جدید مالی با محوریت بخش خصوصی، صندوق توسعه ملی و دولت برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی زیرمجموعه راه و شهرسازی در استان تاکید کرد.

وزیر راه شهرسازی نیز در این دیدار از پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های زیر ساختی در حوزه حمل و نقل استان قدردانی کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی آماده حل مسائل و مشکلات این حوزه در آذربایجان غربی است.

رستم قاسمی همچنین در خصوص استقلال مدیریت راه آهن آذربایجان غربی و ایجاد اداره کل راه آهن استان قول مساعد داد.

کد خبر 5364162

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =